کد خبر: ۴۵۹۱۲۵
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
رییس سازمان حمایت به ایسنا اعلام کرد

لبنیات گران نشده است/ افزایش قیمت در حال بررسی است

در پی کشمکش درباره افزایش قیمت محصولات لبنی، رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: فعلا هیچ کدام از محصولات لبنی افزایش قیمت نداشته‌اند و درخواست تولیدکنندگان برای افزایش قیمت در حال بررسی بوده و هنوز تایید نشده است.
آفتاب‌‌نیوز : محمود نوابی - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت -  در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت قیمت لبنیات و محصولاتی که در گروه کالایی یک قرار دارند، گفت: درباره قیمت لبنیات باید گفت که شیر خام و هیچ کدام از مواد اولیه تولید، افزایش قیمت نداشته و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان نیز افزایش قیمتی در این باره تصویب نکرده است و کارخانه‌ها موظفند محصولاتشان را با قیمت‌های مصوب عرضه کنند.

وی ادامه داد: تولید کنندگان، تقاضای خود را مبنی بر افزایش قیمت‌ها مطرح کردند که این تقاضا به خاطر افزایش قیمت مواد اولیه مانند شیرخام نبوده است، چرا که نه تنها در این محصول بلکه در هیچ کدام از خوراک دام و امثال آنها نیز افزایش قیمتی وجود نداشته بلکه این تقاضا براساس مواردی مثل محصولات پتروشیمی در تولید بسته بندی‌ها باشد که نیاز به بررسی دقیق و محاسبه سهم آن در قیمت تمام شده محصولات لبنی دارد که این فرآیند اکنون در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در حال پیگیری است.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در این باره افزود: مادامی که سازمان حمایت در این باره مصوبه ای را ابلاغ نکرده و کارگروه تنظیم بازار نیز نظری در این باره نداده است، از آنجا که لبنیات پرمصرف در گروه یک کالایی قرار دارند هیچ افزایش قیمتی از نظر ما قانونی نخواهد بود.

نوابی همچنین با اشاره به تخلفاتی که در این زمینه صورت گرفته است، اظهار کرد: در این زمینه دو مورد افزایش قیمت ثبت شد که پرونده‌های آنها به سازمان تعزیرات حکومتی فرستاده شده است.  

وی افزود: متاسفم بگویم تعزیرات آخرین راهکار برای رسیدگی به تخلفات است؛ اولین راهکار تذکر است و احضار آنها برای خواستن توضیح ولی اگر جواب ندهد باید برخورد قضایی صورت گیرد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین