کد خبر: ۴۵۹۸۶۸
تاریخ انتشار : ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱

۳۶هزار نفر ممنوع‌الخروج و معامله شدند/انسداد حساب بانکی بیش از ۴۵هزار نفر

دادستانی کل کشور در سال ۹۵ به‌دلیل مسائل مختلف بیش از ۳۶هزار نفر را ممنوع‌الخروج و معامله و شماره حساب افزون بر ۴۵هزار نفر را مسدود کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
با اعلام دادستانی کل کشور به مراجع قضایی در سراسر کشور، در سال گذشته 27 هزار و 820 نفر از کشور ممنوع‌الخروج و 9 هزار و 173 نفر هم ممنوع‌المعامله شدند.

به گزارش آفتاب‌نیوز به نقل از تسنیم؛ همچنین در سال 95، دادستانی کل کشور ممنوعیت خروج 628 نفر را از کشور لغو کرده و ممنوعیت معامله یک‌هزار و 461 نفر نیز برطرف شده است.

در سال 95، حساب بانکی 45 هزار و 772 نفر با اعلام دادستانی کل کشور مسدود شده است؛ در همین سال، مسدودیت حساب بانکی 15 هزار و 402 نفر با اعلام دادستانی کل به مراجع مربوطه، برداشته شده است.

همچنین دادستانی کل کشور در سال گذشته، 206 مورد درخواست اعاده دادرسی از رییس قوه قضاییه در پرونده‌های مختلف داشته که از این تعداد، 15 مورد پذیرش و 191 مورد نیز رد شده است.

 15 بهمن سال 95، اداره کل حقوقی قوه قضائیه در پاسخ به یک پرسش حقوقی اعلام کرده است که دادستانی کل کشور حسب درخواست دادسرای عمومی، اقدام به ممنوع‌الخروج کردن افراد مورد تقاضای بانک مرکزی می‌کند و در این مورد حق مخالفت ندارد.


بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین