کد خبر: ۴۶۳۵۸۳
تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
يك كارگر شركت داروسازي واقع در شهرك صنعتي رشت، به دليل مسموميت ناشي از استنشاق گاز داخل رآكتور توليد مواد اوليه دارويي، جانش را از دست داد.
آفتاب‌‌نیوز :
مهران اكبرنيا، رييس بازرسي اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان گيلان گفت: عصر ديروز دو كارگر براي تميز كردن داخل راكتور توليد مواد اوليه دارويي اين شركت به آن مكان مراجعه مي‌كنند كه يكي از اين افراد با استفاده از ماسك و تجهيزات ايمني لازم به داخل رآكتور مي‌رود اما به علت استنشاق گاز غليظ ناشي از مواد شيميايي داخل محيط، دچار مسموميت شده و بي‌حال مي‌شود. 

وي ادامه داد: كارگر ديگري كه بيرون از اين رآكتور ايستاده بود، به محض مشاهده اين صحنه آژير خطر را به صدا در مي‌آورد و با سازمان آتش‌نشاني و اورژانس نيز تماس مي‌گيرد. 

به گفته اكبرنيا، در همين حين كارگر ديگري با شنيدن صداي زنگ آژير از بخش ديگر اين شركت خود را به محل حادثه مي‌رساند و براي كمك به كارگر داخل اين رآكتور، با تجهيزات ايمني لازم به درون آن رفته و كارگر بي‌حال را از داخل دريچه به بيرون هدايت مي‌كند. 

وي افزود: متاسفانه كارگر دوم كه به عنوان ناجي وارد عمل مي‌شود، دچار گازگرفتگي ناشي از بخار مواد شيميايي محيط شده و نمي‌تواند از آن حفره بيرون بيايد و بي‌حال مي‌شود.

 اكبرنيا گفت: با وجود تلاش عوامل آتش‌نشاني و اورژانس متاسفانه او جانش را از دست مي‌دهد. 

به گفته رييس بازرسي اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي گيلان اين رآكتور حدود يك و نيم متر قطر دارد و هفته‌اي يك‌بار بايد شستشو داده شود كه در شستشوي اين مرتبه اين اتفاق افتاده است. 

به گزارش اعتماد، وي خاطرنشان كرد: درحال حاضر سه نفر دچار مسموميت شده‌اند كه هم‌اكنون در بيمارستان بستري هستند اما گفته شده، حال عمومي آنان مساعد است.

 اكبرنيا اضافه كرد: كارشناسان اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان براي بررسي جزييات اين حادثه در آن مكان مستقر هستند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x