کد خبر: ۴۶۶۶۹۳
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰
سخنرانی دکتر علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی در یازدهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور
آفتاب‌‌نیوز :
رییس سازمان انرژی اتمی ایران به مناسبت روز خبرنگار در پیامی تصریح کرد: باید به این واقعیت انکارناپذیر اذعان کنیم که چشمان بیدار و هوشیارِ اصحاب رسانه، ضامن حفظ سلامت جامعه بشری از گزند انحرافات خواهد بود.

به گزارش ایسنا، متن پیام علی‌اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی به مناسبت روز خبرنگار به شرح زیر است:

"بسم الله الرحمن الرحیم

آن زمان که به واسطه دگرگون شدن شیوه زندگی آدمی بر این کره خاکی و بروز و ظهور تغییرات بنیادین در نگاه و نگرش انسان نسبت به جایگاه خود در عرصه حیات اجتماعی، کاغذ اخبار و انتشار گزارش‌های مربوط به دستگاه دیوانی و ارگ همایونی به مرور ایّام در میان رعایا رواج یافت، کسی را این گمان نبود که در آینده‌ای نه چندان دور، دستگاه‌های اطلاع‌رسانی و سامانه‌های سخن پراکنی به نماد و نماینده انسان عصر مدرن تبدیل خواهد شد و به طرفه‌العینی، مرزهای بر ساخته تاریخی را درخواهد نوردید.

در پرتو این تغییرات و دگرگونی‌های ژرف و شگرف، خبرنگاران و اصحاب رسانه به پیش‌قراولان سپاه تجدّد و نوآوری و رکن استوار صیانت از دستاوردهای خرد بشری تبدیل شدند و به شهادت تاریخ پرفراز و نشیب این حرفه مقدّس، با تحمل شدائد و دشواری‌ها و نثار جان و آسایش خویش، پرچم مبارزه با جهل و نا آگاهی را بر دوش گرفته و قدم در راه بی‌برگشت نهادند.

اکنون به یمن مجاهدت‌های تاریخی یاران و اصحاب رسانه و در سایه گسترش اعجاب‌انگیز وسائط ارتباط جمعی در عصر انفجار اطلاعات مسیر برای توسعه آگاهی‌های اجتماعی و کاستن از نفوذ اهریمن فساد و تباهی در ارکان زندگی جمعی فراهم آمده است. امروز ارباب قدرت و صاحبان منزلت و مکنت به نیکی دریافته‌اند که روش و منش و شیوه سلوک آنان تحت نظارت اصحاب رسانه قرار گرفته و شهروندان صاحب حقّ، به یاری خبرنگاران و تحلیلگران سوانح و حوادث اجتماعی و سیاسی، به نقد عملکرد آنان خواهند پرداخت و این نعمتی است که همه ما باید قدردان آن باشیم و در هر مقام و موقعیّتی، وظیفه داریم تا یار و پشتیبان فعالان و کنش‌گران این عرصه باشیم.

اینجانب به نمایندگی از سوی اعضای خانواده بزرگِ صنعت هسته‌ای کشور، فرا رسیدن روز خبرنگار را به تمامی تلاشگران این جهاد فرهنگی تبریک و شادباش عرض کرده و دوام سلامتی و مزید سرافرازی و بهروزی اعضای جامعه مطبوعاتی و رسانه‌ای کشور را از درگاه یگانه هستی بخش مسئلت می‌نمایم. امیدوارم در پرتو الطافِ الهی، بیش از پیش شاهد تقویتِ جایگاه این عزیزان در حوزه حیاتِ اجتماعی بوده و در عمل به این واقعیتِ انکارناپذیر اذعان کنیم که چشمان بیدار و هوشیار اصحاب رسانه، ضامن حفظ سلامت جامعه بشری از گزند انحرافات خواهد بود."
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین