کد خبر: ۴۶۷۳۰۸
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران مطرح کرد:
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: اگر کسی به دروغ، به ناحق و بی اساس مدح و ثنای شما را گفت، اگر نمی توانید دهان او را ببندید، حداقل اعتراض کنید و حتی اگر مجالی برای اعتراض نیست در درون خود خوشحال نشوید.
آفتاب‌‌نیوز :
آیت الله «محمدعلی موحدی کرمانی» در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: خداوند به رسول الله (ص) فرموده است؛ آنهایی که هرکاری انجام می دهند، خوشحال و از خود راضی هستند و فخر و مباهات می ورزند و دوست دارند کسی از آنها تعریف کند، ولو تعریف، مدح و ثنایی بی مورد و نابه جا و فردی متملق از آنها مدحی دروغین کند، اینها از عذاب الهی نمی توانند فرار کنند. 

به گزارش آفتاب‌نیوز، وی افزود: عذابی دردناک در انتظار اینگونه افراد است زیرا از اینکه مدحی بیجا از آنها شده است، خوشحال شده اند و حتی این خوشحالی مورد مواخذه قرار می گیرد. 

موحدی کرمانی با تاکید بر اینکه مراقب باشیم، گناه نکنیم و خدا را حاضر و ناظر ببینیم و بدانیم آنچه انجام می دهیم ضبط می شود و توشه ما در آخرت خواهد بود، افزود: در این زمینه باید بسیار دقت و مراقبت داشته باشیم و ببینیم که چه پیش فرستادیم. 

وی تاکید کرد: در قیامت به حساب انسان رسیدگی می شود؛ آنچه در دنیا انجام داده ایم و حتی احیانا برخی حالات نفسانی که در سینه های ما مکتون است، همه مورد بازخواست قرار می گیرد. 

نائب رئیس اول مجلس خبرگان تاکید کرد: تمام اعمال و نگاه های ما ضبط می شود؛ حتی حالات نفسانی ما مورد حساب قرار می گیرد، البته این غیر از نیتی است که مثلا کسی قصد می کند، گناه کند و نمی کند به صرف این قصد مواخذه نمی شود اما به دلیل کینه ای که در سینه نگه داشته است، مورد مواخذه قرار می گیرد. 

موحدی کرمانی به یکی از سخنان پیامبر اکرم (ص) خطاب به ابوذر اشاره کرد و گفت: پیامبر به ابوذر می فرماید؛ ابوذر قبل از آنکه روز قیامت فرارسد و به حسابت برسند، خودت به حساب خودت برس و به کارهایی که کردی رسیدگی کن.

آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته تهران افزود: انسان ها تلاش می کنند و عملی انجام می دهند و در نهایت به سمت لقاء الهی حرکت می کنند، آنان که نامه عملشان به دست راستشان داده شود، خداوند با آن ها حساب آسانی خواهد کرد.

وی ادامه داد: در روایت آمده است که خداوند تا سن 40 سالگی با بنده اش به آسانی و وسعت برخورد می کند یعنی زود می گذرد و با یک پشیمانی او را می بخشد اما بعد از آن که به سن 40 رسید خداوند به دو فرشته مامور می گوید از این به بعد با شدت با این انسان برخورد کنید، لذا افرادی که از سن 40 سالگی می گذرند باید حواسشان جمع باشد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه گفت: سعی کنید هیچ بنده ای از بنده خدا را اهانت نکنید شاید همین فرد ولی خدا باشد، شاید یک انسان پابرهنه ولی خدا باشد.

به گزارش ایرنا، آیت الله موحدی در ادامه به موضوع حساب در روز قیامت اشاره کرد و افزود: در روز قیامت انسان هایی مطالبه گر می شوند و دامن آدم را می گیرند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین