کد خبر: ۴۶۹۱۱۶
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
نویسنده مشترک کتاب دونالد ترامپ گفته است که او دوره ریاست جمهوری را به پایان نخواهد رساند. همزمان، تردید در مورد اجرای برنامه‌های اقتصادی ترامپ از رونق بازار سهام آمریکا کاسته است.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایسنا، تونی شوارتس، که در نگارش کتاب "هنر معامله" شامل خاطرات و نظرات دونالد ترامپ، با وی همکاری کرده است، در حساب توئیتری خود پیش‌بینی کرده است که رئیس جمهوری پیش از آغاز تحقیقات رسمی پیرامون ارتباط مبارزات انتخاباتی او با روسیه "استعفا خواهد داد چون چاره دیگری نخواهد داشت."

شوارتس افزوده است که "حلقه محاصره با سرعت سرسام‌آوری تنگ‌تر می‌شود؛ قبل از اینکه مولر و کنگره راه دیگری برای او باقی نگذارند، ترامپ استعفا خواهد داد و آن را پیروزی قلمداد خواهد کرد." در ماه مه سال جاری، دادستانی کل ایالات متحده رابرت مولر، رئیس سابق اف‌بی‌آی - پلیس فدرال آمریکا - را به عنوان سرپرست تحقیقات وزارت دادگستری در مورد ارتباط احتمالی مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه منصوب کرد.

تونی شوارتس در توئیتر بعدی گفته است که "ریاست جمهوری ترامپ عملا تمام شده، تعجب خواهم کرد اگر تا آخر سال دوام بیاورد. احتمال بیشتر اینکه تا پائیز استعفا خواهد داد، شاید هم زودتر."

پیش‌بینی تونی شوارتس در مورد آینده ریاست جمهوری دونالد ترامپ بخشی از نظراتی است که او به طور مرتب در انتقاد از رئیس جمهوری در حساب توئیتری خود ابراز می‌دارد. او در جدیدترین مطلب خود نوشته است: "اخیرا چیزهایی در مورد فرزندان ترامپ توئیت کردم اما بعدا تصمیم گرفتم آن را حذف کنم زیرا لازم است فقط روی ترامپ تمرکز کنم."

به گزارش بی.بی.سی وی بخش اعظم حساب توئیتری خود را به انتقاد از دونالد ترامپ اختصاص داده و او را شایسته رهبری آمریکا ندانسته است. شوارتس در یکی از مطالب خود نوشت: "هنر رهبری با حس انسانیت آغاز می‌شود و جواب خاص یا راه حل ساده‌ای وجود ندارد." و در مطلب دیگری افزود: "تقریبا تمامی توجه ترامپ بر سرکوب منتقدانش متمرکز است. برایش وقتی برای حکومت کردن باقی نمی‌ماند که به هر حال به آن علاقه‌ای هم ندارد. ترامپ باید منزوی شود، فشار را ادامه دهید."

تونی شوراتس به عنوان یکی از نویسندگان کتاب "هنر معامله" شهرت دارد و نام او همراه دونالد ترامپ به عنوان نویسندگان مشترک این اثر روی جلد کتاب چاپ شده است. این کتاب در سال ۱۹۸۷ منتشر شد و برای مدتی از جمله پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکا بود. انتشار این کتاب نقشی مهم در مشهور شدن دونالد ترامپ داشته است.

در مورد سهم ترامپ در تدوین و نگارش این کتاب نظراتی متفاوتی ابراز شده اما او خود در این زمینه اظهار نظر مشخصی نکرده است.

از آغاز دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، ماجرای ارتباط مبارزات انتخاباتی و بعضی نزدیکان او با روسیه مطرح بوده و اقدامات کنگره و مراکز قضایی برای پیگیری این موضوع مانع از فراموشی آن شده و بر موقعیت رئیس جمهوری تاثیر گذاشته است.

ترامپ هرگونه ارتباط یا تاثیرپذیری از روسیه را به شدت تکذیب کرده و ادامه بحث در این باره را ناشی از خصومت رسانه‌های خبری دانسته که آنها را "جاعل خبر" می‌خواند. با اینهمه، بسیاری از اقدامات رئیس جمهوری در سایه همین اتهامات ارزیابی می شود و همواره این تردید ابراز شده که آیا برخی از اظهارات و سیاست‌های او تحت تاثیر ماجرای ارتباط با روسیه و احتمالا تلاش برای انحراف اذهان عمومی از این موضوع قرار نداشته است.

در حالیکه روحیه، سیاست‌ها و نظرات دونالد ترامپ با انتقاد مخالفان و منتقدان او، گاه حتی از سوی اعضای حزب جمهوریخواه مواجه بوده، او همچنان از حمایت طرفداران خود برخوردار است. وی در حساب توئیتری خود، که آن را مجرایی مناسب‌تر از رسانه‌های همگانی برای اطلاع‌رسانی می‌داند، ضمن حمله به مخالفان و منتقدان، بر دستاوردهای دولت خود از جمله در زمینه افزایش اشتغال و بهبود وضعیت کسب و کار تاکید نهاده است.

ارزش سهام در بازارهای بورس آمریکا از زمان آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ رو به بهبود بوده که به گفته کارشناسان، دلیل آن خوشبینی نسبت به "استعداد تجاری" رئیس جمهوری و انتظار اجرای برنامه‌های انتخاباتی او از جمله در زمینه سرمایه گذاری زیربنایی بوده است. با اینهمه، ادامه مشکلات سیاسی وی به تدریج بر این بخش از دستاوردهای دولت جدید هم تاثیراتی می‌گذارد و بعضی منابع، با اشاره به نوسانات اخیر بازار سهام، این احتمال را مطرح کرده‌اند که ممکن است ادامه مشکلات سیاسی رئیس جمهوری باعث نومیدی سرمایه‌گذاران و توقف روند بهبود ارزش سهام شود.

به گفته آنان، در حالیکه ارزیابی نهایی اکثر مردم آمریکا از دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ و احتمال انتخاب مجدد او به این سمت وابسته به موفقیت او در حل مشکلات اقتصادی به ویژه معضل بیکاری در این کشور است، ادامه ماجرای ارتباط با روسیه بخشی از توان دولت را به هدر می‌دهد و مانع از تمرکز بر مسایل اصلی می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین