کد خبر: ۴۶۹۴۹۶
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۵
رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرد روحانی اکنون با پشتوانه رأی بالا که برخاسته از گفتمان اصلاح‌طلبی است باید با همراهی مجلس شورای اسلامی به مطالبات به حق مردم پاسخی در خور شان ملت بزرگوار ایران بدهد.
آفتاب‌‌نیوز : محمدرضا عارف که قرار بود عصر امروز در مراسم تقدیر از اعضای ستاد اصلاح‌طلبان تهران سخنرانی کند، به دلیل حضور در جلسه بررسی صلاحیت‌وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم در مجلس، پیامی را به این مراسم ارسال کرد.

به گزارش ایلنا ، متن پیام به این شرح است: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و نیز پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، رخدادی بزرگ و شگفتی آفرین بود که می‌توان از خلال فرایند و نتایج این انتخابات درس‌های مهمی را گرفت و تجربیات ارزشمندی را دریافت.

شاید مهمترین، و البته شیرین‌ترین آن، نقش برجسته و حضور گسترده و آگاهانه مردم شریف کشورمان و بخصوص مردم عزیز تهران در این انتخابات بود. این حضور گسترده نشانگر درک درست و عمیق مردم از شرایط حساس کشور و بالا رفتن سطح نیاز به مشارکت در امور خطیر اجتماعی و از جمله نقش آفرینی مؤثر در تعیین سرنوشت کشور است.

از سوی دیگر بروز برخی اقدامات ناخوشایند و غیر اخلاقی مانند طرح شعارهای عوام فریبانه برای کسب آراء و ارائه لیست‌های موازی با استفاده از شعارهای بعضاً اصلاح‌طلبانه موجب آن شد که بسیاری از اصلاح‌طلبان با نگرانی‌های جدی روبرو شوند. اما نتیجه انتخابات نشان داد که مردم ما از چنان بلوغ فکری و سیاسی برخوردارند و به چنان سطحی از ادراک اجتماعی رسیده‌اند که هیچ یک از این اقدامات و دیگر اقدامات برای سوق دادن رأی آن‌ها به جهتی خاص، تاثیری بر خواست آنان نخواهد داشت.

نکته مهم دیگر، گذر موفق اصلاح طلبان از آزمون وفاق، همدلی و گذشت بود. تجربه دهه‌های گذشته نشان داده است که هرگاه اصلاح طلبی با همدلی و فداکاری همراه بوده، توانسته است از سخت‌ترین گذرگاه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی عبور کند و بر عکس هر زمان که وفاق لازم بین آن‌ها وجود نداشته است، رقیبان توانسته‌اند میدان داری کرده و آسیب‌های جدی بر این تفکر و جریان اصیل مردمی وارد نمایند.

در انتخابات اخیر، اصلاح طلبان با محوریت شورای عالی سیاستگذاری توانستند چهره‌ای منسجم از خود نشان داده و علی رغم پاره‌ای اختلاف سلیقه‌ها، در اصول با اتفاق نظر عمل کنند. بی شک اگر این وفاق در بین ما نبود، مردم نیز نمی‌توانستند دلگرم و مطمئن به حمایت از اصلاح‌طلبی و کاندیداهای اصلاح طلبان بپردازند. همچنین موضوع شاخص ارزنده دیگری را که در این انتخابات جلوه‌ای زیبا به حرکت اصلاح‌طلبان داد، از خود گذشتگی برخی از کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا در جهت حفظ وحدت و منافع کلان اصلاح طلبی بود. آنچه این دوستان از خود نشان دادند، اثبات گر این موضوع بود که اصلاح طلبان به شعارهای خود و پیمان خود با مردم وفادارند و هرگاه پای منافع و صیانت از انسجام اصلاح طلبی در میان باشد از هیچ ایثاری فروگذار نخواهند کرد.

در کنار نقش سازنده و تأثیر گذار مردم، بی شک حضور و تلاش تک تک شما عزیزان در قالب ستادهای مختلف، توانست تصویرگر حماسه‌ای بزرگ شود که یقیناً تأثیر آن تا سال‌های متمادی در کشور باقی خواهد بود. بویژه باید از کوشش متعهدانه زنان، جوانان و اصحاب رسانه در این کارزار غرور آفرین تقدیر و تشکر کنم. اما باید به یاد داشته باشیم که کار تمام نشده است. مردم به ما اعتماد کرده و همچون همیشه ما را مدیون محبت خود کردند و اینک وظیفه ما است که با درک پیام ارزشمند آنان و با هوشیاری و کار بیشتر و موثرتر پاسخ آن‌ها را به بهترین وجه بدهیم.

رئیس جمهور محترم، جناب آقای روحانی اکنون با پشتوانه رأی بالا که برخاسته از گفتمان اصلاح‌طلبی است باید با همراهی مجلس شورای اسلامی به مطالبات به حق مردم پاسخی در خورشان ملت بزرگوار ایران بدهد. همچنین نهاد شوراهای شهر و روستا که میراث گرانسنگ دولت اصلاحات است بویژه شوراهای شهر کلان شهرها باید با استفاده از تجارب تلخ و شیرین گذشته اقدامات درخور توجه ای برای شهروندان انجام دهند و از هرگونه واگرایی به شدت پرهیز کنند.

در پایان مراتب امتنان خود را خدمت همه همکاران ارجمند ستاد اصلاح طلبان تهران تقدیم کرده و ضمن سپاس از برگزاری این برنامه محترم و باشکوه، از اینکه علی رغم خواست قبلی، مبنی بر حضور در جمع صمیمی و پر شور شما عزیزان، به دلیل لزوم شرکت در جلسات مهم مجلس شورای اسلامی پیرامون بررسی کابینه پیشنهادی رئیس جمهور محترم، توفیق زیارت شما را نیافتم، پوزش می‌خواهم.

همه شما عزیزان را به خدای بزرگ می‌سپارم و برایتان سلامتی و شادکامی و توفیق بیشتر در جهت تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی و ماندگاری تفکر اصلاحات خواستارم.

موسوی لاری: به پیام رأی مردم توجه کنید

همچنین ایسنا نوشت: عبدالواحد موسوی لاری در همایش تقدیر از فعالان ستادی اصلاح‌طلبان تهران که توسط شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان برگزار شد، با اشاره به سالگرد کودتای ٢٨ مرداد، اظهار کرد: جریان ریشه‌دار با شعبان بی مخی شکست خورد؛ آیا برای ما جای تأمل ندارد که چرا چنین اتفاقی افتاد؟ اگر مصدق احساس بی‌نیازی از کاشانی نمی کرد، اگر کاشانی دلخوری‌هایش را تا جایی که پشت مصدق را خالی نمی‌کرد، ادامه نداده بود، چنین نمی‌شد. سقوط حکومت ملی دلیلش اختلاف نظر رهبران حکومت ملی بود.

وی در ادامه گفت: عرایض امروز من سه مخاطب دارد؛ اول کسانی که ستادها را با قدرت و بادرک از واقعیت فعال کرده و تلاش کردند تا با مردم همراه شوند و مسیر را برای آینده آن‌گونه که شایسته ملت است، باز کنند. به شما تبریک می‌گویم که خوب وارد صحنه شدید. آنچه میسر شد، با شناخت شما و حضور مردم رقم خورد؛ نتیجه‌اش این شد که در هر دو انتخابات گذشته موفق شوید.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: گروه دومی که مخاطب صحبت‌هایم هستند، کسانی‌اند که حضور امروزشان حاصل تلاش شما ستادی‌ها است. از اعضای شورای شهر، کابینه آتی و ریاست جمهوری سخن می گویم.

وی ادامه داد: مخاطب سوم من، رئیس‌جمهور است. مردم با حضور در پای صندوق رای اعلام کردند وضعیتی دیگر نسبت به گذشته‌ای که بود، می خواهند. او باید به خواسته مردم در حوزه های مختلف توجه کند. در مورد همین مسأله رفع حصر نمی‌تواند بی تفاوت باشد. در مورد معیشت و موضوعات اقتصادی و در مورد عقبه فکری خود نمی تواند بی توجه باشد.

این عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان خاطرنشان کرد: ایشان باید جمعی را بگذارد و بررسی کند که چرا در برخی موارد موفق بود و برخی موارد موفق نبود. مدیران چندنقشی خود را بشناسد؛ چرا که به او کمکی نمی‌کنند.

وی ادامه داد: مردم با ما اتمام حجت کرده و سنگ تمام گذاشتند. ستادها هم کم و بیش کمک کردند. الان نوبت شوراهای شهر و روستا، شهرداری ها، دولت و وزرا است. اگر دولت و همکاران آقای روحانی باری به هر جهت حرکت کنند، هم جریان اصلاحات و هم دولت آسیب می‌بیند.

موسوی لاری گفت: اگر شوراها و شهرداری‌ها متناسب با مردم نباشند، همه نا امید می‌شوند. اگر در رأی‌آوری روحانی چند موضوع دخیل بود، در شوراها فقط خواست مردم بود. مردم به گونه‌ای به اصلاحات رأی دادند، که بین نفر آخر لیست امید با نفر اول لیست رقیب بیش از چهارصد هزار رأی فاصله بود. خواهش من این است که به اعتماد مردم توجه کنند تا خدای ناخواسته رأی مردم را از دست ندهیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین