کد خبر: ۴۶۹۸۷۴
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
سریال خاطره انگیز «خانه ما» که پس از گذشت ۱۷ سال، این روز ها از شبکه آی فیلم پخش می شود هنوز هم تر و تازه است.
آفتاب‌‌نیوز : شخصیت های سریال، ملموس و باورپذیر هستند و بیشترشان را در اطراف خودمان دیده ایم. به بهانه پخش مجدد این سریال نوستالژیک، به سراغ بازیگران اثر رفتیم و کنجکاوی کردیم که الان کجا هستند و چه می کنند؟ در مقدمه این مطلب لازم است یادی کنیم از حسین کسبیان، بازیگر پیش کسوتی که سال ۱۳۸۵ دار فانی را وداع گفت. او در سریال «خانه ما» نقش پدر فرهاد (رضا بابک) را بازی می کرد و بزرگتر خانواده بود. کیمیا ذوالفقاری هم در نقش «آیدا» دختر کوچک خانواده در این سریال حضور داشت که نقش آن چنان مهمی نداشت. از او که حالا باید ۲۲ ساله شده باشد، خبری پیدا نکردیم.

مسعود کرامتی
کارگردان

مخاطبان سینما بیشتر او را به عنوان یک بازیگر می شناسند تا کارگردان؛ مهم ترین اثری هم که کارگردانی کرده همین «خانه ما» است. کرامتی که بیش از هر چیز دغدغه تولید برای کودکان دارد، بلافاصله بعد از «خانه ما» دو فیلم سینمایی در ژانر کودک ساخت. او در فیلم های «لاک قرمز» و «ضد گلوله» نیز به عنوان بازیگر جلوی دوربین رفته که این دومی خیلی دیده شد. این بازیگر و کارگردان ۶۱ ساله، هم اکنون مشغول بازی در مجموعه تلویزیونی «محکومین» است.
پیمان قاسـم خانی
فیلم نامه نویس

«خانه ما» یک اثر کمدی نیست. سریالی خانوادگی است که مسائل اجتماعی را با زبانی شیرین بیان می کند ولی در طنز های کمرنگ آن می توان ردپای پیمان قاسم خانی را پیدا کرد. نویسنده ای که بعد ها مجموعه ای از بهترین آثار طنز را برای سینما و تلویزیون نوشت. از «شب های برره» گرفته تا «پاورچین»، «طبقه حساث» و… او زمانی که «خانه ما» را نوشت ۳۴ سال بیشتر نداشت و حالا در ۵۱ سالگی علاوه بر نویسندگی، تجربیات جدیدی در حوزه بازیگری و کارگردانی دارد.
شادمهر راستین
فیلم نامه نویس
در کنار پیمان قاسم خانی، یکی از نویسندگان سریال «خانه ما» بود. آن ها در ادامه کار راه های جداگانه ای را در پیش گرفتند. قاسم خانی کمدی نویس شد و راستین اجتماعی نویس. او دو تجربه نسبتاً موفق با سیدرضا میرکریمی داشت: «به همین سادگی» و «امروز» . او چند سالی است که از فیلم نامه نویسی فاصله گرفته و به کار های تبلیغاتی رو آورده. مهم ترین سابقه او در سال های اخیر در عرصه سینما و تلویزیون، مدیریت باشگاه مخاطبان جشنواره جهانی فیلم فجر بوده است.
رضا بابک
فرهاد، پدر خانواده

«خانه ما» ده سال بعد از سریال خاطره انگیز «آرایشگاه زیبا» پخش شد. آن زمان رضا بابک هنوز با نقش «اسد» در «آرایشگاه زیبا» شناخته می شد. بابک در سریال «خانه ما» نقش پدری معمولی را به نام «فرهاد» بازی می کرد، مردی که استاد دانشگاه است و مثل همه پدر ها مهربان است ولی گاهی هم عصبانی می شود. فرهاد شیوه تربیتی جالبی داشت. بچه هایش را نصیحت نمی کرد و دوست داشت با رفتارش به آن ها راه ورسم درست زندگی را آموزش دهد. بابک ۷۱ ساله، چند سالی است که در سینما و تلویزیون کم کار شده. آخرین سریالی که ۶ سال پیش از او پخش شد «مهمانان ویژه» اثر جواد رضویان بود و در سینما نیز پس از «دعوت» حاتمی کیا فیلم دیگری از او ندیدیم. او این روز ها در تلاش است تا نمایشی را برای گروه سنی کودک و نوجوان روی صحنه ببرد.
گوهر خیراندیش
آ ذر، مادر خانواده

در این سریال «آذر» زن خانه داری بود که اختلافات اعضای خانواده را حل وفصل می کرد و در بسیاری از سکانس ها در حال سبزی پاک کردن یا آشپزی دیده می شد. زمانی که خیراندیش در این سریال بازی کرد، بازیگر پرکاری بود. او در طول این ۱۷ سال رویه اش را حفظ کرده و همچنان پرکار مانده است؛ با این تفاوت که سینما و تلویزیون را بر تئاتر ترجیح داده. گوهر خیراندیش یک سال پس از «خانه ما» نقش مهمی در «ارتفاع پست» داشت. او همیشه گزینه ای مناسب برای ژانر های تاریخی و اجتماعی بوده و در سریال های «کلاه پهلوی»، «مختارنامه» و «معمای شاه» بازی قابل قبولی ارائه کرده است. مهم ترین تجربیات سینمایی خیراندیش هم در این سال ها، «دعوت» و «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» بوده است. او امسال سریال «دیواربه دیوار» را هم روی آنتن شبکه ۳ داشت که اتفاقاً قرار بود در ابتدا نام آن «خانه ما» باشد!
وحید رهبانی
نیما، پسر بزرگ خانواده

«نیما» به عنوان فرزند بزرگ خانواده «تهرانی»، پسری ورزشکار بود و رابطه خوبی هم با همه اعضای خانواده داشت. «نیما» بلندپرواز بود و می خواست با دریافت دستمزد بالا جذب تیم های فوتبال مطرح شود. رهبانی زمانی که در این سریال بازی کرد جوانی ۲۰ ساله بود و حالا هم پس از گذشت ۱۷ سال، چهره اش تغییری نکرده. او پس از «خانه ما» جذب دنیای تئاتر شد؛ در دو نمایش «دایره گچی قفقازی» به کارگردانی زنده یاد سمندریان و «ریچارد سوم» به کارگردانی زنده یاد داوود رشیدی بازی کرد. سپس هوس کارگردانی به سرش زد و خودش نمایش های مطرحی را روی صحنه برد. او مدتی هم به کانادا رفت و در رشته کارگردانی تئاتر تحصیل کرد. رهبانی سال گذشته به خاطر نمایش «اگر» خبرساز شد؛ اثری که کارگردانی کرده بود و یک بار تعلیق و یک بار رفع تعلیق شد.
زهرا اویسی
سارا، دختر بزرگ خانواده

زمانی که در سریال «خانه ما» بازی کرد ۱۶ ساله بود و حالا ۳۴ سال دارد. او نقش دختر نوجوانی را بازی می کرد که بیشتر از سنش می فهمید و دوست داشت در امور اجتماعی مشارکت داشته باشد. «سارا» نوجوانی است که می خواست فیلم سازی را تجربه کند، در یکی از قسمت ها هم دوربینی اجاره کرد تا فیلمی مستند از خانواده اش بسازد. فیلمی که در جشنواره فیلم های رودهن (شهر اطراف تهران) رتبه برتر را کسب کرد. زهرا اویسی دختر زهره صفوی بازیگر پیش کسوت است. برخی به اشتباه زهرا اویسی را دختر فتحعلی اویسی معرفی کرده اند ولی این دو نفر هیچ نسبت خانوادگی با هم ندارند. بعد از سریال «خانه ما» در سریال جوان پسندانه «خط قرمز» بازی کرد. پس از «خط قرمز» به صورت پراکنده در چند تله فیلم جلوی دوربین رفت و به تدریج بازیگری را کنار گذاشت. بعد ها در رشته حقوق درس خواند و جذب حرفه وکالت شد. هم اکنون در اینستاگرام فعال است، گاهی عکس هایی از «خانه ما» و «خط قرمز» می گذارد و زیرش می نویسد: یادش بخیر!
مانی نوری
پویا ، پسر کوچک خانواده

«پویا» پسربچه شیطانی بود که در سریال «خانه ما» آرامش اعضای خانواده را برهم می زد و رابطه خوبی با برادر بزرگش «نیما» داشت. در یکی از قسمت های سریال که عمه خانم برای جن گیری به خانه شان آمده بود، روی سرش پارچه سفیدی انداخت و در نقش روح دیگران را ترساند. میان همه بازیگران سریال «خانه ما» او آینده کاری درخشان تری پیدا کرد. او چند سال پس از «خانه ما» در چند فیلم و سریال مطرح مثل «آخرین بازی» و «مربای شیرین» بازی کرد. در ۱۶ سالگی به اصرار خانواده اش برای ادامه تحصیل به کشور کانادا رفت و هم اکنون دانشجوی دکتراست. حالا با گذشت ۱۷ سال از «خانه ما»، به مستند سازی علاقه مند است ولی سه سال پیش که برای استراحت به ایران آمده بود پیشنهاد مرضیه برو مند را پذیرفت و صداپیشگی شخصیت مشکی در «شهر موش ها ۲» را برعهده گرفت. مرضیه برو مند همان کارگردانی است که با «قصه های تابه تا» پای او را به سینما و تلویزیون باز کرد.

منبع: خراسان


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
0
1
اطلاعاتتون ضعيفه ماني نوري كه يكي دو سال قبل يه سريال بلزي كرد اخرين بازي سال نود و سه . زهرا اويسي هم فيلم بازي كرده . كلا اطلاعات ناقص و ضعيف داديد. لطفا قبلش يه مطالعه و تحقيق بفرماييد.
سعید رجبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
0
0
واقعا با دیدن این سریال حال عجیبی پیدا میکنم و هزاران خاطره برایم زنده می شود بمیرد روزگار با خاطراتش
مینوسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۵
0
1
سریال خانه ما عالی بود چیزی درمورد ایدا دختر کوچک خانواده ننوشته بودین
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۰
0
0
یکی از بهترین سریال هایی که دیدم یادش بخیر کاش فصل دومش را بسازن موسیقی سریال عالی بود
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
0
0
این سریال دست کمی ازسریال پایتخت نداره
بااینکه کل قسمت هاشودیدم ولی این سری هم دوباره ازآی فیلم کلشودیدم.کلا باسریال های اون دوره فرق داشت وجدیدتروبروزتربنظرمیرسید.داستان وبازی ها خیلی خوب بود .کاش مسعودکرامتی بازم این جورسریالی میساخت.واینکه توویکی پدیانوشته پیمان قاسم خانی وشادمهرراستین اسم هرقسمت سریالوبرااساس داستان های آلفردهیچکاک نوشتن.
کاش یه برنامه ای بسازن وباکل عواملش حرف بزننو ازسریال بگن.
رضابابک خیلی دوست دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۵
0
0
با اینکه با اینکه داستان همه قسمتهاش رو کامل به خاطر داشتم مجددا کامل تماشا کردم. عالی بود این سریال. جالبه ادم هم در ۱۴ سالگی و هم ۳۱ سالگی عاشقانه دوست داشته باشه
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۵
0
0
این سریال دست کمی ازسریال پایتخت نداره
بااینکه کل قسمت هاشودیدم ولی این سری هم دوباره ازآی فیلم کلشودیدم.کلا باسریال های اون دوره فرق داشت وجدیدتروبروزتربنظرمیرسید.داستان وبازی ها خیلی خوب بود .کاش مسعودکرامتی بازم این جورسریالی میساخت.واینکه توویکی پدیانوشته پیمان قاسم خانی وشادمهرراستین اسم هرقسمت سریالوبرااساس داستان های آلفردهیچکاک نوشتن.
کاش یه برنامه ای بسازن وباکل عواملش حرف بزننو ازسریال بگن.
رضابابک خیلی دوست دارم
چهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
0
0
چرا خبری از هانیه مرادی بازیگر سریال دردسر والدین نیست تورو خدا یکی بگه فوت کرده??????? خیلی کنجکاوم
ثمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
0
0
معمولا بازیگرایی که یه زمان بودن و الان محو شدن،یا فوت کردن یا رفتن خارج.سریال خانه ما عاااااالی بود
مینو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
0
1
درمورد آیدا ننوشتید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین