کد خبر: ۴۷۱۴۴۵
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
هزاران تن از مخالفان و حامیان دونالد ترامپ در دو تجمع متقابل در کالیفرنیا با یکدیگر درگیری شدند که به دستگیری ۱۴ تن منجر شد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اعتراضات صلح‌آمیز در شهر "برکلی" واقع در حومه کالیفرنیا پس از آن به خشونت کشیده شد که روز یکشنبه دو گروه هوادار و مخالف دونالد ترامپ در محوطه مجتمع شهرداری "مارتین لوترکینگ" با یکدیگر درگیری پیدا کردند.

صدها تن از فعالان سیاه پوش جنبش چپ‌گرای مشهور به "آنتیفا" از موانع پلیس عبور کردند تا با تجمع نسبتا کوچک حامیان دونالد ترامپ مقابله کنند.

این تجمع حامیان ترامپ تحت عنوان "نه به مارکسیسم در آمریکا" بیشتر به دلیل نگرانی‌ها از بابت بروز خشونت در کسب مجوز ناکام مانده بود.

مخالفان ترامپ در این تظاهرات رقیبان خود را که تعدادشان کمتر بوده محاصره کرده و علیه آنها شعار می‌دادند: "نازی به خانه برو" و "نه به ترامپ نه به کوکلاس کلان، نه به آمریکای فاشیست".

تعدادی از تظاهر کنندگان که صورت‌هایشان پوشیده شده بود با اسکورت نیروهای پلیس که بعدا ۱۴ تن از آنها را بازداشت کردند از این محوطه خارج شدند.

نیروهای پلیس ضد شورش به سمت یک تظاهر کننده که تلاش می‌کرد با پریدن از روی یک مانع وارد پارک مجتمع مارتین لوترکینگ شود گلوله پلاستیکی شلیک کردند.

همچنین معترضان از بمب‌های دودزا استفاده کردند.

جویی گیبسون، رهبر گروه راست‌گرای "دعای میهن پرست" هدف حمله معترضان چپ‌گرا با اسپری فلفل قرار گرفت.

همچنین در یک ویدئو نشان داده شد که حامیان چپ‌گرای آنتیفا هم به تظاهرات حامیان ترامپ و هم به خبرنگاران حمله کردند.

پلیس نیز اعلام کرد که جمعیت این دو گروه تظاهر کننده به حدود چهار هزار تن در اوج خود رسید که در ساعت سه و نیم بعدازظهر عمدتا متفرق شدند.

این در حالی است که اوایل ماه جاری میلادی در شهر شارلوتزویل نیز خشونت‌هایی در جریان تظاهرات حامیان نژادپرستانه سفید پوست و نئونازی‌ها اتفاق افتاد.

در جریان این تجمع یک فعال زن ضد نژادپرستی کشته شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x