کد خبر: ۴۷۳۹۷۸
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
کارلوس کی‌روش وقتی روبروی خبرنگاران قرار گرفت تا درباره شجاعی جواب دهد گفت جای این حرف‌ها بپرسید چرا نکونام الان بین ما نیست!
آفتاب‌‌نیوز :
کارلوس کی‌روش استاد عوض کردن شرایط بازی است. او در روزهایی که برای شجاعی زیر فشار بود ، از نکونام اسم برد و گفت اگر او امروز در جمع تیم ملی نیست، دلیل دارد. چون 7 ماه بود پولش را نگرفته بود. کی روش این را گفت تا نشان دهد که به تیم ملی نمی رسند.

 این حرف او را اما جواد نکونام خیلی منطقی پاسخ داد. پاسخی از سر احترام از سوی کاپیتان تیم ملی که بسیاری او را نورچشمی کی روش می دانستند. نکو که مثل باقی ایرانی های تیم ملی ناگهان از سوی کارلوس و بعد از دعواهای او با برانکو مازاد بر نیاز اعلام شدند ، اگر در تیم ملی کار می کرد ، واقعا دنبال یادگیری بودند.

چیزی که خود کی روش 4 سال قبل وعده اش را داده بود. او گفته بود میراثش می شوند امثال نکونام که وارد کار مربیگری می شوند و بیس فوتبال حرفه ای را به فوتبال مان تزریق می کنند. نکو در جوابش تاکید داشته آمده بوده تا یاد بگیرد . اما کی روش با رفتار خاص خودش ، او را از یادگیری محروم کرده است. مثل باقی کادر ایرانی تیم. مثل علی کریمی که او هم خیلی نتوانست در کلاس درس کی روش یاد بگیرد و بعد وارد کار مربیگری شود.

کاش سرمربی تیم ملی در کنار همه انقلاب شگرفی که ایجاد کرده ، کمکی کند به یادگیری دستیاران ایرانی که باید بعد از او بتوانند تحول در فوتبال ایران را تداوم بخشند. آنها که باید میراث مربی بزرگ باشند. اگر روزی بابی رابسون در پرتغال مورینیو را کشف کرده و او میراثش شده است ، دستاورد روزهای بعد از کی روش در مربیگری ایران چه خواهد بود؟ او آیا ویلاش بواش یا مورینیویی را بنا نهاده و آیا یکی مثل مارکار اصلا می تواند روزی جای کی روش را پر کند؟

کریمی و نکونام که خیلی زود از این کلاس درس بیرون رانده شدند و منصوریان هم که نشان داده خیلی در آن مکتب درس یاد نگرفته است!

منبع: خبرآنلاین
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x