کد خبر: ۴۷۴۲۹۶
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
دفتر نخست وزیری عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که دبیرکل اتحادیه عرب با هرگونه اقدام که تمامیت ارضی عراق را متزلزل کند مخالف است.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایرنا، دفتر نخست وزیری عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در جریان دیدار دیروز شنبه، 'احمد ابوالغیط' با 'حیدرالعبادی' نخست وزیر عراق، دبیر کل اتحادیه عرب مخالفت خود را با هرگونه اقدام که منجر به متزلزل کردن تمامیت اراضی عراق شود اعلام کرد.

براساس این بیانیه، دبیرکل اتحادیه عرب در این دیدار بر یکپارچگی اراضی عراق و عدم طرح مسائلی که منجر به بی ثباتی امنیتی و تزلزل تمامیت اراضی عراق شود، تاکید کرد.

به نوشته بیانیه، ابوالغیط ضمن تبریک پیروزی های نیروهای مسلح عراق بر گروه تروریستی داعش، خاطرنشان کرد که در حال حاضر باید همه توجه ها، متمرکز بر آزادی اراضی عراق شود و در حل مشکلات اصل گفت وگو و پایبندی به قانون اساسی مبنا باشد.

به نوشته بیانیه، نخست وزیر عراق و دبیرکل اتحادیه عرب در این دیدار اوضاع سیاسی وامنیتی منطقه و عراق و مسئله مبارزه با تروریسم و پیروزی های بدست آمده عله داعش را بحث و بررسی کردند.
احمد ابوالغیط بعد از ظهر دیروز شنبه برای ترغیب مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان عراق به انصراف از انجام همه پرسی وارد بغداد شد و بعد از گفت وگو با نخست وزیر عراق، برای ادامه گفت وگوها راهی اربیل شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین