کد خبر: ۴۷۴۷۵۰
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰

جزییاتی از حادثه سقوط اتوبوس به دره جاجرود/ سقف اتوبوس کاملاً جدا شد

سخنگوی آتش‌نشانی تهران به جزیبات بیستر سقوط یک دستگاه اتوبوس بین‌شهری به دره‌ در جاده دماوند اشاره کرد و گفت: در این حادثه 11 نفر کشته و 27 نفر به شدت مصدوم شدند.
آفتاب‌‌نیوز : سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ساعت 2:10 بامداد با اعلام خبر سقوط مرگبار اتوبوس به دره در جاده دماوند قبل از پل جاجرود به سامانه 125 اعلام شد که بلافاصله ماموران 4 ایستگاه آتش‌نشانی همراه با 2 دستگاه جرثقیل سنگین سازمانی به محل حادثه اعزام شدند.
 
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه محل حادثه خارج از حوزه استحفاظی آتش‌نشانی تهران بود ادامه داد: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد یک دستگاه اتوبوس بین‌شهری با 38 مسافر که به مقصد یکی از شهرهای شمالی در حال حرکت بود به دلایل نامعلومی از مسیر اصلی منحرف شده و به دره سقوط کرده و شیب 100 متری دره را پایین رفته و به صورت واژگون در کف دره متوقف شده است.
 
به گفته ملکی؛ شدت حادثه به حدی بود که سقف اتوبوس کاملاً جدا شده بود و از لحظه ورود آتش‌نشانان به دره، آنها با مسافرانی که به اطراف پرتاب شده بودند، مواجه شدند، برخی از مسافران چندین متر آنطرف‌تر از اتوبوس پرتاب شده یا زیر اجسام سنگین قرار گرفته و محبوس بودند که آتش‌نشانان به سرعت عملیات نجات را آغاز کرده و با جست‌وجو تمامی 38 مسافر را به سطح جاده منتقل کردند.
 
وی تاکید کرد: پس از بررسی و معاینات اولیه مشخص شد متأسفانه در این حادثه 11 نفر جان خود را از دست داده و 27 نفر به‌شدت مصدوم شدند که آتش‌نشانان مصدومان را برای انتقال به مراکز درمانی به عوامل اورژانس تحویل دادند، همچنین محل حادثه در ساعت 5:42 بامداد برای بررسی بیشتر تحول عوامل پلیس راهور شد و آتش‌نشانان به عملیات پایان دادند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین