کد خبر: ۴۷۴۸۵۹
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۹

ادعاهای رئیس سیا: ایران از القاعده حمایت می کند

یکی از مهمترین مقام‌های اطلاعاتی آمریکا ادعاها علیه ایران را تکرار کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش فارس؛ رئیس سیا در مصاحبه با فاکس نیوز از تداوم حملات آمریکا به رهبران القاعده و جستجوی برای یافتن یا کشتن آنها خبر داد و گفت اگر من جای آنها بودم، روزهای(پایانی عمر خودم) را می‌شمردم».

«مایک پمپئو» در پاسخ به سوالی درباره «روابط ایران و القاعده» مدعی شد: «ایران همیشه با القاعده یک چانه زنی دو جانبه داشته است و اغلب از آنها حفاظت کرده است و این حفاظت مشروط به این بود که اگر ما از شما حفاظت می‌کنیم شما به ما در تهران حمله نمی‌کنید».

مجری آمریکایی در ادامه از مواضع قبلی او ضد برجام و مواضع کنونی او درباره آن سوال کرد. پمپئو پیش از ریاست بر سیا و زمانی که قانونگذار مجلس نمایندگان بود، شدیدا مخالف توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 بود.

رئیس سیا گفت: «امروز من در جایگاه متفاوتی هستم و نقش متفاوتی دارم. نظر من شبیه به نظر رئیس‌جمهور است که به صراحت نظر خود را اعلام کرده مبنی بر اینکه به نظر او این توافق، ارزش مذاکره نداشت. بیشتر اعضای دولت هم همین نظر را دارند. علاوه بر این جدای از توافق هسته‌ای، از زمانی که این توافق حاصل شد، آزمایش‌های موشکی، فعالیت شبه نظامیان شیعه در عراق، کار در کنار حزب‌الله لبنان در سوریه و لبنان و فعالیت‌های بدخواهانه آنها در سراسر جهان به نحو قابل توجهی افزایش یافته است».

مجری آمریکایی از ارتباط بین کره شمالی و ایران در برنامه‌های موشکی و هسته‌ای سوال کرد.

رئیس سیا در ابتدا جواب داد: «من ترجیح می‌دهم از این موضوع اطلاعاتی بیرون بمانم(درباره این موضوع حرف نزنم)».

مجری باز هم سوال کرد آیا نوعی رابطه بین این دو کشور وجود دارد؟

پمپئو جواب داد: «کره شمالی سابقه طولانی مدتی از گسترش و انتقال دانش و فناوری هسته‌ای خود به نقاط مختلف دنیا را دارد. همانطور که کره شمالی به تلاش برای پرتاب موفق موشکهای دوربردتر و نصب تسلیحات هسته‌ای به این موشکها ادامه می‌دهد، بسیار بعید است که درصورت دستیابی آنها به این قابلیت، آن را در اختیار گروه‌های دیگر قرار ندهند و ایران مطمئنا یکی از کشورهایی است که مایل است برای دستیابی به این قابلیت هزینه کند».
منبع: فارس

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین