کد خبر: ۴۷۵۵۳۴
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۵

امام جمعه قزوین:آمریکا می‌خواهد ما نقض برجام کنیم

امام جمعه قزوین گفت: امروز آمریکایی‌ها شرایطی را به وجود آورده‌اند که شاید بخواهند ما نقض برجام کنیم تا در مجامع جهانی مطرح کنند که ایران ناقض برجام بود تا ما را به مجامع حقوقی بکشانند.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایسنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: اگر بخواهیم جهان صاحب نظم شود، روی صلح و امنیت را ببینیم و آحاد مردم و کل دنیا دارای امنیت و آرامش شوند، باید به تقوای الهی روی آورده و ولایت حاکمان دینی را بپذیریم.
 
وی با بیان اینکه آینده جهان با ولایت متقین ساماندهی می‌شود، ادامه داد: ائمه خداوند و انبیای الهی جزو صادقین محسوب می‌شوند، زمانی مردم جهان روی صلح، آرامش و آسایش را خواهند دید که پیرو کتاب خداوند و ائمه الهی باشند. حاکمیت بایدها و نبایدهای دینی در جامعه، زمینه صلح و آرامش را فراهم می‌کند.
 
امام جمعه قزوین با اشاره به کشتار بی‌رحمانه مسلمانان میانمار بیان کرد: هفته گذشته با همت نمازگزاران استان قزوین راهپیمایی بزرگی در شهرهای مختلف استان برگزار شد که برای جهانیان دارای پیام‌های مهمی بود.

 
وی عنوان کرد: دولت جنایتکار میانمار هزاران نفر از مردم مسلمان میانمار را آواره کرده و خانه‌هایشان را به آتش کشیده و بسیاری از آنها را در آتش سوزانده است و این شرایط در حالی است که مجامع جهانی با سکوت به تماشای این ظلم‌ها نشسته‌اند.
 
آیت‌الله عابدینی ادامه داد: زمانی که فتنه‌گران را در ایران برای منع فتنه‌گری با تمام امکانات در حصر خانگی قرار داده‌اند، مجامع جهانی که در مقابل کشتار مسلمانان میانمار سکوت می‌کنند فریادشان بلند می‌شود که ایران حقوق بشر را رعایت نمی‌کند. آیا هزاران نفری که در میانمار تحت جنایات دولت این کشور و با اشاره برخی از این مجامع جهانی کشته می‌شوند، جزو حقوق بشر نیستند؟ عده‌ای که گاهی برای حمایت از حیوانات صدای خود را بلند می‌کنند، امروز سکوت کرده‌اند.
 
امام جمعه قزوین تصریح کرد: اگر همین الان فتنه‌گری بمیرد همان‌هایی که در رسانه‌ها، خود را هلاک می‌کنند و فتنه به پا می‌کنند در تشییع جنازه آنها هم شرکت نمی‌کنند. حتی در مواقعی اتفاق افتاده که باز هم مومنین جنازه آنها را تشییع می‌کنند. این رسم روزگار است و نشان دهنده این امر است که ما به شدت به ولایت و تقوای الهی نیازمندیم.
 

وی عنوان کرد: اتفاق دیگر این ایام، نقشه یهودی صهیونیستی در اجرای همه پرسی در کردستان عراق است. کردستان عراق شامل ۶ استان است که ۷۴ هزار کیلومتر مربع مساحت آن استان کردستان عراق است. این مساحت برابر با ۲۰ درصد مساحت کل عراق بوده و ۶ میلیون نفر از جمعیت ۳۷ میلیونی عراق در این منطقه ساکن هستند. این منطقه دارای ذخایر زیرزمینی و آبی قابل اهمیتی است و صهیونیست‌ها بسیار امیدوارند که این منطقه از عراق جدا شده و یهودی‌ها با هدایت صهیونیست‌ها از سراسر دنیا در این منطقه جمع شوند و چیزی شبیه اتفاقی که در سرزمین‌های اشغالی اتفاق افتاد را در این منطقه نیز ایجاد کنند.
 
نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: صهیونیست‌ها با این کار می‌خواهند برای مسلمانان ایران و عراق مزاحمت ایجاد کنند و ما باید مواظب باشیم و دولتمردان ما در تلاشند تا این اتفاق در منطقه پیش نیاید.
 
وی در خصوص مناسبت بعدی در این ایام اظهار کرد: در ایام سالگرد کشتار بی رحمانه صهیونیست ها در اردوگاه صبرا و شتیلا و کشتارهای فراوان دیگری که در اردوگاه‌های مختلف پناهندگان فلسطینی بی پناه انجام شد، هستیم. در اردوگاه صبرا و شتیلا نیز در مقابل چشم مجامع بین‌المللی قتل عام بی‌رحمانه جمعیت زیادی از پناهنگان را انجام دادند و این امر به ظاهر در تاریخ بایگانی و فراموش شد اما مسلمانان باغیرت تا زمانی که انتقام این مسلمانان را نگیرند از پا نخواهند نشست.
 

امام جمعه قزوین با اشاره به خسارات برجام گفت: موضوع امنیت، اقتصاد و پیشرفت کشور به قصه پرغصه برجام مربوط می‌شود و نمی‌توان در مقابل بدعهدی‌های آمریکا سکوت کرد؛ رئیس جمهور کشورمان در زمان تصویب برجام قول داده بود با تصویب این قرارداد همه تحریم‌های کشور لغو خواهد شد. با تصویب برجام کشور ما دچار خسران‌های زیادی شد و در حوزه‌های طب و درمان، اقتصادی و امنیت دچار ضرر شدیم و آبروی بین المللی ما دچار مخاطره شد.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اذعان کرد: آیا با تصویب برجام از آمریکایی‌های گرگ صفت و هم پیمانان ظالم می‌توان انتظار رفع تحریم‌ها را داشت؟ برجام به اسلحه آماده شلیکی در دستان استکبار جهانی تبدیل شده است و بدل این اسلحه در دستان ایران قرار داده شده است. آمریکا هر روز با اسلحه واقعی برجام که در دستانش قرار دارد به تهدید ایران می‌پردازد و تحریم‌ها هم محکم‌تر شده و هم به تعداد شخصیت‌ها و شرکت‌های تحریم شده افزوده می‌شود.
 
آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: ما باید در آئینه قرآن با آمریکا و مستکبران رفتار کنیم و به جای اعتماد به آمریکا به قرآن و توصیه‌های الهی اعتماد کنیم؛ قرآن به ما می‌گوید دشمنان اسلام تمایل دارند شما را خسته و ضعیف ببینند. اعتماد به آمریکا پیشرفت، استقلال، امنیت، عزت و آبروی ایرانی اسلامی را به مخاطره انداخته است و امروز شاهد نتایج اعتماد به استکبار در برجام هستیم.

 
امام جمعه قزوین بیان کرد: منافع شخصی و مطامع حزبی نباید مصالح ملی و مبانی دینی ما را تحت الشعاع قرار دهد و امروز عده‌ای در حال تحمیل این فضا به ما هستند؛ تقوای سیاسی عامل نجات و حفظ ما در این شرایط است. عده‌ای در مقابل نیرنگ آمریکا فریب خوردند و امروز توبه راه حل مشکل است، امروز عده ای باید بابت این خسارت و گزارش غیر راستین به ملت ایران، از خداوند و مردم طلب بخشش کنند.
 
امام جمعه قزوین بیان کرد: منافع شخصی و مطامع حزبی نباید مصالح ملی و مبانی دینی ما را تحت شعاع قرار دهد و امروز عده‌ای در حال تحمیل این فضا به ما هستند؛ تقوای سیاسی عامل نجات و حفظ ما در این شرایط است. عده‌ای در مقابل نیرنگ آمریکا فریب خوردند و همچنین به بدترین شکل ممکن زمین خوردند و امروز توبه راه حل مشکل است، امروز عده ای باید بابت این خسارت و گزارش غیر راستین به ملت ایران از خداوند و مردم طلب بخشش کنند.
 
وی اذعان کرد: امروز آمریکایی‌ها شرایطی را به وجود آورده‌اند که شاید بخواهند ما نقض برجام کنیم تا در مجامع جهانی مطرح کنند که ایران ناقض برجام بود تا ما را به مجامع حقوقی بکشانند. امیرمومنان (ع) در دوره حکومت خودشان در شرایطی قرار گرفته بودند که فرمودند استخوان در گلو و خار در چشم دارم؛ امروز داستان برجام نیز ما را در این شرایط قرار داده است. ما به خدای متعال امیدوار هستیم و معتقدیم اسلام ناب الهی به راه خود ادامه می‌دهد و شجره طیبه هر روز بلندتر می‌شود و بساط ظلم و ظالم را هر روز برمی‌چیند و ما این امید را داریم که خداوند شکستی را که دیگران به ما تحمیل کردند، جبران خواهد کرد.
 
آیت‌الله عابدینی ادامه داد: با اعتماد و اتکال به خدای متعال اطمینان دارم که روسیاهی برای دو گروه باقی خواهد ماند، اول کسانی که با نفاق و خیانت مفاد برجام را به مردم و کشور تحمیل کردند. دسته دوم در موضوع تحمیل برجام افرادی هستند که باغفلت سیاهی لشگر منافقان شدند؛ این گروه نیز در آینده‌ای نزدیک از اعتماد به آمریکا و استکبار پشیمان خواهند شد.
 
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی اظهار کرد: انقلاب ما نشأت گرفته از ماه محرم و حادثه عاشورا است که امروز چشم انتظار این ماه پرسوگ هستیم و ماندگاری نظام هم به واسطه پیوند با محرم و غدیر و انتظار ظهور بستگی دارد. کسانی که به این انقلاب نفاق ورزیدند، روسیاه خواهند شد و افرادی که غافل هستند پس از مشخص شدن حقایق این انقلاب پشیمان می‌شوند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین