کد خبر: ۴۷۵۸۱۴
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۴

ان بی سی نیوز: ترامپ در سازمان ملل مواضع تهاجمی علیه ایران می گیرد

منابع خبری آمریکایی روز شنبه گزارش دادند که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اولین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، مواضع تهاجمی علیه ایران خواهد گرفت.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایرنا، دولت ترامپ به دنبال راهبرد تهاجمی علیه ایران است و رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا گفته است آمریکا کلیت رفتار ایران را در رابطه با برجام، ارزیابی می کند.

ترامپ روز پنجشنبه (23 شهریور ماه) تمدید لغو تحریم های هسته ای ایران را امضا کرد. اما واشنگتن درصدد است راهبرد خود را در مورد ایران اعلام نماید که تهاجمی خواهد بود و در آن سعی شده است کلیت عملکرد ایران را در منطقه که با منافع ملی آمریکا تضاد پیدا می کند، به برجام ربط داده و همکاری تهران و واشنگتن را برای اجرای برجام به رعایت منافع ملی آمریکا در منطقه توسط جمهوری اسلامی ایران منوط کند.

تیلرسون افزود: ایران به طور آشکار برخلاف انتظارات آمریکا عمل می کند. برای مثال او به حمایت ایران از بشار اسد رییس جمهوری سوریه و ساخت موشک های بالستیک و فعالیت های سایبری ایران اشاره کرد.

مقام های دولت آمریکا گفتند: ترامپ در اولین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، مواضع تهاجمی علیه ایران خواهد گرفت.

در شرایطی که اشتراک نظر وسیعی از طرف های توافق هسته ای مبنی بر پایبندی ایران به این قرارداد وجود دارد، مقام های آمریکایی می گویند که ترامپ از تایید دوره ای عملکرد ایران در راستای برجام در ماه اکتبر خودداری خواهد کرد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین