کد خبر: ۴۷۶۲۸۷
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵

ماجرای دزدیدن دختر 10 ساله با ماشین شاسی بلند

دختر ۱۰ساله که برای خرید نان ازخانه خارج شده بودوازسوی سرنشینان ماشین شاسی بلند ربوده شدبودباتلاش کارآگاهان پلیس آگاهی به خانواده اش تحویل داده شد.تحقیقات درباره انگیزه آدم‌رباها ادامه دارد.
آفتاب‌‌نیوز : ساعت ۴ عصر ۲۴ شهریورماه، از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ خبر گمشدن دختری ۱۰ ساله به نام اسماء در محدوده محل سکونتش به کلانتری ۱۶۹ مشیریه اعلام شد که بلافاصله ماموران برای بررسی موضوع در محل حضور یافتند.

به گزارش مهر، با حضور ماموران در محل پدر و مادر اسماء در اظهارات خود گفت: ساعت ۱۵:۳۰ دخترمان را برای خرید نان به نانوائی محل سکونت مان فرستادیم منتظرش ماندیم تا پس از خرید نان به خانه بازگردد اما به خانه بازنگشت. اول فکر کردیم که علت تاخیر به دلیل شلوغی نانوایی است اما وقتی مدتی گذشت نگران شدیم و برادر بزرگترش را به دنبال او فرستادیم برادرش نیز پس از جستجو دقایقی بعد هراسان به خانه بدون اسماء بازگشت. همگی از خانه خارج شدیم و دسته جمعی همه کوچه ها و خیابان های اطراف را در پی او گشتیم اما وی را پیدا نکردیم به همین منظور با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتیم و ماموران کلانتری ۱۶۹ مشیریه را در جریان اتفاق قرار دادیم.

پس از بررسی های مقدماتی و ثبت اظهارات سخنان خانواده اسماء پرونده ای تحت عنوان فقدانی تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی ارجاع شد که بنا به دستور بازپرس شعبه ۴ دادسرای امور جنائی تهران برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

به محض ارجاع پرونده کارآگاهان تحقیقات خود را در جهت پیدایش کودک مفقود شده از سرگرفتند. ماموران در اولین گام از رسیدگی به موضوع با حضور در محل ضمن تحقیقات میدانی دریافتند ساعت ۱۵:۳۰ روز حادثه اسماء برای خرید نان به نانوایی مراجعه کرده است.در این خصوص یکی از همسایگان خانواده اسماء که شاهد ماجرا بود در تحقیقات محلی به کارآگاهان اظهار داشت:در این  ساعت  اسماء درحالیکه برای خرید نان به سمت نانوائی در حال تردد بود، ناگهان سرنشینان یک دستگاه خودرو ساشی بلند که دو سرنشین آقا و خانم بودند، اقدام به سوار کردن اسماء کرده و به سرعت محل را ترک کردند.

با مشخص شدن نحوه و چگونگی مفقود شدن اسماء، پرونده با موضوع آدم ربائی وارد فاز جدیدی از رسیدگی و با اقدامات ویژه پلیسی آدرس مالک در محدوده ازگل شناسایی و تلاش برای دستگیری آدم رباها از سرگرفته شد. در ادامه درحالیکه کارآگاهان اداره یازدهم سرگرم رسیدگی به پرونده بودند؛ به ماموران کلانتری ۱۶۴ قائم از طریق تماس شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ اطلاع داده می شود که دختر ۱۰ ساله ای در حالیکه کنار پنجره طبقه هشتم یک برج مسکونی در محله ازگل ایستاده با داد و فریاد فراوان از مردم درخواست کمک می کند که بلافاصله کارآگاهان در محل حضور می یابند و با هماهنگی با مقام قضایی دادسرای ناحیه یک تهران آتش نشانی نیز در محل حضور می یابد و با ورود به طبقه هشتم دختر ۱۰ ساله را آزاد می کنند.

در همان تحقیقات اولیه هویت این دختر به نام اسماء ساکن محله مشیریه مشخص شد که با توجه به اظهارات این دختر موضوع به کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران اطلاع داده می شود که ماموران با تائید گفته های فرد آزاد شده «اسماء» موضوع را آدم ربائی عنوان کرده و با حضور در محل اسماء را تحویل گرفته و طی یک صورت جلسه وی را به آغوش خانواده اش برمی گردانند.

در بازبینی محل نگهداری اسماء کارآگاهان مشاهده کردند که متهم یکی از اتاق خواب ها را با دوربین مداربسته تجهیز کرده و درحالیکه دست و پای اسماء را با چسب نواری بسته وی را در این محل نگهداری می کرده است.

در تحقیقات صورت گرفت مشخص شد مالک منزل جوانی حدوداً ۴۰ساله به نام امیررضا است که در حدود ۲ماه قبل با خانم جوانی به نام فتانه ازدواج کرده و در این محل ساکن شده است. همسر نامبرده به دلیل اعتیاد به مواد و وجود اختلاف خانوادگی در زندگی مشترک، وی را ترک و به خانه پدرش مراجعه کرده و امیرحسین نیز به تنهایی زندگی می کند.

در ادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان دریافتند امیرحسین قبل از ازدواج در محله مشیریه تهران ساکن و کارگر بازار  گل بوده و پس از ازدواج ضمن اجاراه یک باب آپارتمان مسکونی در محله ازگل به این مکان اسباب کشی نموده است. با تجمیع اطلاعات بدست آمده و با انجام اقدامات ویژه پلیسی - اطلاعاتی ماموران موفق شدند متهم را روز ۲۶ شهریور ماه در حالیکه با خودروی شاسی بلند خود در یکی از خیابان های محله مشیریه در تردد بود را شناسایی و در اقدامی ضربتی وی را دستگیر و برای تحقیقات فنی به اداره ۱۱ منتقل کنند.

در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد نامبرده با یکی از همسایگان قدیمی خود در منطقه دولاب تهران به نام "احلام" اقدام به ربایش دختر ۱۰ ساله کرده است. که با به دست آمدن آدرس محل سکونتش وی نیز در یک عملیات هماهنگ دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم معاون مبارزه با جرائم جنائی پلیس اگاهی تهران با اعلام پیدا شدن کودک ربوده شده و دستگیری دو فرد آدم ربا به خبرنگار مهر گفت: انگیزه آدم رباها و علت آدم ربائی هنوز به طور کامل مشخص نشده و کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی فاتب هم اکنون سرگرم بررسی موضوع و تحقیق بر روی متهمان برای  واکاوی زوایای پنهان پرونده هستند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین