کد خبر: ۴۷۶۷۴۸
تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱

آمدن مرسدس بنز دستاورد برجامی دولت است

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: عقد قرارداد با شرکت مرسدس بنز و حضور این خودروساز مطرح آلمانی در ایران جدیدترین دستاورد برجامی دولت تدبیر و امید در صنعت خودرو است.
آفتاب‌‌نیوز : امیرحسن کاکایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شرکت مرسدس بنز از شرکای قدیمی و استراتژیک صنعت خودروی ایران در طول نیم قرن گذشته بوده است.

وی با بیان اینکه در دهه ۴۰ و ۵۰ هجری شمسی شرکت بنز با همکاری شرکت ایرانی خاور حضور پر رنگی در تولید خودروهای تجاری و سنگین در ایران داشت، خاطرنشان کرد: در آن زمان زیرساختهای کشور در این حوزه و کیفیت خودروهای بنز تولیدی در ایران در سطح جهان زبانزد بود.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: با وجود این سابقه همکاری با شرکت مرسدس بنز در اواخر دهه ۸۰ قطع شد اما با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و اجرایی شدن برجام مذاکره برای بازگشت این خودروساز مطرح جهان به صنعت خودروی ایران آغاز شد.

وی افزود: این مذاکرات اخیرا به نتیجه رسیده و قرارداد همکاری مشترک با شرکت مرسدس بنز در زمینه تاسیس شرکت مشترک برای طراحی و تولید خودروهای تجاری و ارائه خدمات پس از فروش این خودروها در سطح استانداردهای جهانی در ایران، منعقد شد.

کاکایی با بیان اینکه با قرارداد منعقد شده با شرکت مرسدس بنز زیرساخت‌های تولید خودروهای تجاری در ایران متناسب با تکنولوژی فعلی صنعت خودروی جهان به‌روز و بهینه خواهد شد، تصریح کرد: دولت دوازدهم می‌تواند با تداوم رویکرد فعلی در چهار سال آینده صنعت خودرو را به صنعتی در حد استانداردهای جهانی تبدیل کند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین