کد خبر: ۴۷۶۹۵۴
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰

واکسن آنفلوآنزای فصلی ایرانی در راه است

رئیس سابق انستیتو پاستور ایران از تولید چند واکسن جدید در انیستیتو پاستور تا پایان سال ۹۶ خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
مصطفی‌ قانعی رئیس سابق انستیتو‌ پاستور ایران؛ با اشاره به واکسن‌های در حال ساخت‌ در این مرکز‌، گفت: واکسن ام.ام.آر هموفیلو‌س آنفلوآنزا‌ و آنفلوآنزای‌ فصلی در انستیتو‌ پاستور در حال ساخت است و واکسن آنفلوآنزای‌ فصلی ساخت آن امسال پایان می‌یابد‌.

وی افزود: واکسن‌ روتاویرو‌س‌، پنو‌موکوک، مننژیت‌، واریسل‌ لازوستر، برای ساخت‌ برنامه‌ریزی‌ شده‌ است و امیدواریم در چهار سال آینده از 18 واکسنی‌ که در دنیا‌ تولید می‌شود 11 واکسن در ایران زده می‌شود تا این  اختلاف هفت موردی را پوشش دهیم‌.

رئیس سابق انستیتو‌ پاستور ایران گفت: با احتساب‌ واکسن‌های در حال ساخت‌ در مجموع هشت واکسن‌ شامل‌ دیفتری‌، کزاز، ام.ام.آر، هپاتیت، سل، آنفلوآنزا‌ در ایران تولید می‌شود و واکسن هاری‌ انسانی‌ سال بعد‌ به بهره‌برداری می‌رسد.

قانعی‌ با بیان اینکه‌ اکنون سه واکسن‌ را در قالب‌ پنتاوالان‌ وارد می‌کنیم، افزود: امیدواریم هفت واکسنی‌ که در ایران تولید نمی‌شود برای تولید در برنامه کشوری‌ قرار گیرد‌ و ساخت آن محقق شود.

وی گفت: قرارداد واکسن پنتاوالان‌ را با کوبا‌ منعقد کردیم که اکنون مراحل‌ نهایی‌ را طی می‌کنیم؛ البته اجزای واکسن در ایران‌ تولید می شد‌ اما به دلیل وجود مشکلاتی  در کشور مجبور به وارد کردن این واکسن شدیم‌.


منبع: باشگاه خبرنگاران
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین