کد خبر: ۴۷۷۰۹۷
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۹

مایک پنس: ترامپ تصمیم خود را درباره برجام گرفته است

معاون رئیس‌جمهور آمریکا گفت: ترامپ تصمیم خود را درباره برجام در زمان مناسب اعلام خواهد کرد. ما ضرب‌الاجلی در اواسط ماه اکتبر داریم که آیا توافق ایران را تایید کنیم یا خیر.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایسنا، مایک پنس در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی بی اس درباره برخی مسائل از جمله ایران به اظهار نظر پرداخت.

مجری این شبکه از پنس پرسید درباره توافق هسته‌ای ایران، آیا رئیس‌جمهور (آمریکا) تصمیم گرفته است که آن را تایید نکند؟

پنس پاسخ داد: رئیس‌جمهور دیروز گفت که تصمیم خود را گرفته است.

مجری از وی پرسید که آیا می‌دانید تصمیم ترامپ چیست؟

پنس پاسخ داد: وی تصمیم خود را در زمان مناسب به انتخاب خود اعلام خواهد کرد. ما ضرب‌الاجلی در اواسط ماه اکتبر داریم که آیا توافق ایران را تایید کنیم یا خیر.

مجری از پنس پرسید که آیا شما فکر می‌کنید ترامپ باید توافق را تایید کند؟

پنس پاسخ داد: رئیس جمهور این هفته در مجمع عمومی سازمان ملل دیدگاه خود را درباره توافق ایران بسیار روشن بیان کرد. وی این توافق را چیزی کمتر از شرمسازی قلمداد نمی‌کند؛ شاید بدترین توافق یک‌طرفه در تاریخ آمریکا.

مجری شبکه در عین حال توضیح داد که این مسئله (انتقاد ترامپ از برجام)، نقض توافق هسته‌ای نیست.

پنس گفت: یک موضوع، تبعیت فنی و موضوع دیگر، روح توافق است.

مجری با بیان آنچه که آن را «جلوگیری توافق هسته‌ای از دستیابی ایران به سلاح اتمی» گفت: هدف از توافق این است. بسیاری از کشورها این را تایید کرده‌اند و از رئیس‌جمهور می‌خواهند که آن را تایید کند.

پنس مدعی شد: من فکر می‌کنم که شما شنیدید دولت ایران این هفته اعلام کرد که آنها می‌توانند این برنامه را خیلی سریع از سر بگیرند. بیشتر مردم آمریکا می‌دانند که این یک توافق ۱۰ ساله است. توافق هسته‌ای ایران مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای نمی شود بلکه تضمین می‌کند که آنها پس از یک دوره‌ای می‌توانند این کار را انجام دهند. رئیس‌جمهور عمیقا نگران این توافق است. وی نظر خود را درباره این موضوع در زمان مناسب علنی خواهد کرد ولی در نهایت ما باید به عنوان جامعه جهانی به کنار یکدیگر بیاییم و درخواست کنیم که حکومت‌هایی از جمله ایران از فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده دست بردارند، از حمایت از فعالیت‌های تروریستی (مقاومت ضد تکفیری‌ها و صهیونیسم) دست بردارند و رئیس‌جمهور مصمم است که این کار را انجام دهد همان طور که وی مصمم است جامعه جهانی را گرد هم بیاورد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین