کد خبر: ۴۷۷۱۲۸
تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
معاون ساخت و توسعه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از افتتاح راه اصلی قزون- الموت در سال 97 خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
محمدرضا کدخدازاده با بیان اینکه ساخت محور قزوین- الموت- تنکابن یکی از پروژه های ساماندهی محورهای منتهی به استان های شمال کشور است، اظهار داشت : تردد در این محور از طریق اتصال راه های فرعی و راه های روستایی بوده که با توجه به پروژه ساماندهی محورهای منتهی به شهرهای شمال کشور در حال ساخت جاده جدید برای اتصال قزوین به تنکابن هستیم.

وی ادامه داد: مسیر فعلی در برخی از مناطق بسیار صعب العبور است و در ایام زمستان امکان تردد از این مناطق وجود ندارد.

معاون ساخت و توسه راه ها با بیان اینکه طول مسیر جدید از قزوین تا تتنکابن 148 کیلومتر است، گفت: عملیات ساخت این پروژه از سال 1385 شروع شد اما اعتبارات بسیار محدود بود اما از سال 90 این پروژه به شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل واگذار شد.

کدخدازاده اظهار داشت : طول این محور از قزوین تا الموت 62 کیلومتر است که در اولویت ساخت قرار دارد و در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی 55 درصدی برخوردار است.

این مقام مسئول افزود: طول این محور به 6 قطعه تقسیم شده که ابتدا  برای ساخت این 6 قطعه اعتبار 550 میلیارد تومانی  تعریف شد اما با توجه به تعدیل ها و تطویل زمان ساخت پیش بینی می شود این رقم به 1000 میلیارد تومان برسد.         

معاون ساخت و توسعه راه ها  بیان اینکه طبق برنامه زمان بندی شده جاده قزوین – الموت تا سال 97 به بهره برداری می رسد، گفت: این مسیر یکی  از جاده های گردشگر پذیر کشورمان محسوب می شود و ساخت آن در اولویت قرار دارد. 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین