کد خبر: ۴۷۷۲۲۷
تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸
محمدرضا عیوضی می‌گوید درست در روز نخست دانش‌آموز شدنش از مدرسه فرار کرده است؛ آن هم در حالی که مادرش که او را به مدرسه برده بود، هنوز در مدرسه حضور داشت!
آفتاب‌‌نیوز :
«آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس حال و هوایی خاص برای دانش‌آموزان دارد و از خاطره‌انگیزترین روزهای زندگی است.»

محمدرضا عیوضی، از خوانندگان سرشناس موسیقی پاپ در خاطره‌ای از بازگشایی مدارس گفت: «اوایل از مدرسه خوشم نمی‌آمد. راستش می‌ترسیدم‌ ولی مدرسه را بعدها دوست داشتم. آن زمان مثل امروز نبود که با بچه‌ها خیلی خوب رفتار کنند. یادم می‌آید روز اولی بود که به‌ همراه مادر و پسرخاله‌ام وارد مدرسه شدم و در صفی که تشکیل دادند ایستادم. ناظم مدرسه در کنار صف قدم می‌زد و گهگاهی شلنگی را که در دست داشت، محکم به پایش می‌کوبید و انگار با این حرکتش می‌گفت که حساب کار دست‌تان باشد که اگر بخواهید نافرمانی یا شلوغ کنید با من و این شلنگ طرف هستید و من با دیدن این صحنه ترسیدم و آرام از صف بیرون آمدم و از مدرسه به طرف خانه فرار کردم؛ در حالی که مادر من هنوز در مدرسه بود.

زمانی که ما مدرسه می‌رفتیم بیشتر آهنگ‌های انقلابی پخش می‌شد و ترانه‌ای برای شروع فصل مدارس نبود. آن زمان فکر نمی‌کردم روزی برسد که آهنگی با حال و هوای مهر را خودم بخوانم و حس خوبی است که با این ترانه بتوانم زمزمه‌ای را در ذهن بچه‌ها ایجاد کنم تا در زمان بازگشایی مدارس و با شنیدن آن شور و اشتیاقی برای مدرسه رفتن در آنها ایجاد شود.

در سال اول تحصیلی شاید برای کودکان بسیار سخت باشد که به یک باره در طول روز 5 ساعت به دور از خانواده باشند. البته معلم کلاس اول دبستانم را به یاد دارم، خانم آذردشتی و امیدوارم در هر کجا که هستند سلامت باشند که بسیار مهربان بودند و بسیار زیبا تدریس می‌کردند. خیلی مهم است که شور و اشتیاق در بچه‌ها ایجاد شود و محیط مدرسه جذابیتی خاص برایشان داشته باشد تا بتوانند در یک فضای شاد آموزش ببینند.»
منبع: جام جم آنلاین

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین