کد خبر: ۴۷۷۷۵۸
تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
یک کتاب جدید در انگلیس فاش کرده که چهار چهره سرشناس کابینه ترزا می، نخست وزیر انگلیس بعد از انتخابات مناقشه برانگیز زودهنگام در ماه ژوئن گذشته و شکست نخست وزیر انگلیس برای برکناری او دسیسه چینی کرده بودند.
آفتاب‌‌نیوز : براساس این کتاب سیاسی جدید و جنجال برانگیز برخی از این مقامات به رغم اظهار وفاداری به ترزا می به دنبال گرفتن رهبری از او بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از ایندیپندنت، در بخش‌هایی از این کتاب که در نشریه "ساندی تایمز" منتشر شد ادعا شد بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس، فیلیپ هاموند، وزیر خزانه‌داری این کشور به همراه امبر رود، وزیر کشور انگلیس و دیوید دیویس، وزیر بریگزیت در این دولت درگیر دسیسه‌هایی برای کنار زدن ترزا می از قدرت از لحظه مشخص شدن شکست حزب او در انتخابات زودهنگام ماه ژوئن شده بودند.

در این روایت گفته شده که فیلیپ هاموند در فردای روز انتخابات به بوریس جانسون پیام داده که از او به عنوان رهبر آینده انگلیس حمایت خواهد کرد.

در این کتاب که توسط تیم شیپمن، سردبیر سیاسی این نشریه نوشته شده ادعا شده که این مقام‌ها طرح یک کمیته سه نفره را ریخته بودند که براساس آنها جانسون رهبری را به دست گرفته و دیوید دیویس خروج از اتحادیه اروپا را مدیریت کرده و هاموند نیز دارایی‌های کشور را اداره خواهد کرد.

اما به نوشته این کتاب پس از مشخص شدن اینکه ترزا می کناره‌گیری نخواهد کرد و دیویس نیز از جانسون حمایت نخواهد کرد این طرح در نهایت شکست خورد.

در عین حال ادعا شده که حتی زمانی که جایگاه ترزا می محکم تر به نظر می‌رسید این وزیران برای کناره‌گیری او برنامه می‌ریختند و جانسون از یک دستیار مهم تقاضا کرده بود که در سمتش باقی مانده و به پیشبرد کاندیداتوری او برای رهبری کمک کند.

در عین حال میانه‌روهای مهمی نظیر دیوید کامرون و جان میجر، جورج آزبورن و روت دیویدسون پشت سر امبر رود ایستاده بودند و گفته شد که وی نیز برای کاندیداتوری اظهار تمایل کرده بود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x