کد خبر: ۴۷۹۵۹۶
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۲
فدراسیون وزنه‌برداری آمریکا تأیید کرد که تنها به یک وزنه‌بردار ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان ویزا نداده است.
آفتاب‌‌نیوز :
در حالی که گفته می‌شود آمریکا ویزای چهار نفر از اعضای کاروان وزنه‌بردای ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان که قرار است بین تاریخ‌های 28 نوامبر تا 6 دسامبر 2017 (7 تا 15 آذر) به میزبانی شهر آناهایم واقع در کالیفرنیا برگزار شود، فدراسیون وزنه‌برداری آمریکا رسماً اعلام کرد تنها درخواست صدور ویزای یک وزنه‌بردار ایرانی برای حضور در این مسابقات رد شده است.

فیل اندروز، مدیر اجرایی فدراسیون وزنه‌برداری آمریکا گفت که تمامی درخواست‌های وزنه‌برداران ایرانی برای صدور ویزا به منظور سفر به ایالات متحده برای حضور در مسابقات جهانی آناهایم مورد موافقت قرار گرفته و تنها با درخواست یک ورزشکار که نمی‌تواند نامش را فاش کند، طبق قانون 214b مخالفت شده است.

وی در این باره گفت: این قانون تأکید دارد که متقاضی باید اثبات کند که پس از پایان مسابقات قهرمانی جهان به کشور خود بازخواهد گشت. طی مشورتی که با وزارت خارجه آمریکا داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که وزنه‌بردار ایرانی همانند هم‌تیمی‌هایش نتوانسته مدارک لازم برای اثبات این موضوع را فراهم کند. افراد دیگری که درخواست‌شان به منظور حضور در این مسابقات رد شده، از اعضای کاروان ایران و تراپیست تیم بوده‌ا‌ند. این افراد نامه حمایت از کمیته سازماندهی را در اختیار نداشتند.

اندروز با اشاره به اینکه فدراسیون وزنه‌بردای ایران برای دریافت ویزای آن ورزشکاری که بار اول درخواستش رد شده، دوباره درخواست صدور ویزا داده‌ است، اظهار داشت: اطمیمنان داریم که آن یک وزنه‌بردار باقیمانده ایران هم در صورتی که به قانون 214b پایبند باشد، در دریافت ویزایش موفق خواهد بود.

در حالی که گفته شده بود آمریکا با درخواست صدور ویزای صالح چراغی و ایوب موسوی که به ترتیب در اوزان 85 و 94 کیلوگرم رقابت‌ می‌کنند، مخالفت کرده، اما اندورز این خبر را تکذیب و اعلام کرد نام هیچیک از این دو ورزشکار در لیست اولیه‌ای که فدراسیون وزنه‌بردای ایران برای صدور ویزا اعلام کرده بود، نبوده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین