کد خبر: ۴۸۵۳۰۳
تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: راهپیمایی اربعین یک ابزار تشکیلات‌سازی جهانی شیعه به صورت طبیعی و خودکار است و مقام معظم رهبری تاکید داشتند که مسئله راهپیمایی توسعه پیدا کند.
آفتاب‌‌نیوز :
آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: شگرد شیطان آرایشگری و تزئین است در قرآن در زمینه انواع آرایشگری و تزئین شیطان 7 آیه عنوان شده است نوع نخست آرایشگری شیطان تزئین در برابر نفس و جلوه‌دادن غرایز نفسانی است. نوع دوم آرایشگری شیطان آیه 43 از سوره مبارکه انعام است گاهی اوقات تضرع در درگاه خداوند متعال از صدها عمل دیگر برتر است و انسان ارتباطش با خدا چنان قوی می‌شود که شاید با صدها عمل صحیح این عمل برقرار نشود.

اهم صحبت های آیت الله علم الهدی به شرح زیر است:

* محور زندگی اهل بیت(ع) مظلومیت آن‌هاست و ظلم و ستمی که بر آن‌ها روا شده است؛ دو روایت در شهادت امام حسن(ع) است که یکی مربوط به امروز و دیگری آخر ماه صفر است.

* عوارض سیاسی و اجتماعی در جریان رحلت رسول الله(ص) گریبانگیر امت اسلام شد. تبیین سیره امام حسن(ع) به این دلیل در حاشیه قرار گرفته و باید روزی مستقل برای عرض ارادت به امام حسن(ع) لحاظ شود؛ کربلا یک رهبر زمینه‌ساز، یک رهبر اجرایی و یک رهبر نهادینه‌ساز داشت که رهبر زمینه‌ساز امام حسن مجتبی(ع) بود و رهبر اجرایی نیز امام حسین(ع) و رهبر نهادینه‌ساز امام سجاد(ع).

* آن روزی که عناصر دنیاطلب امام حسن(ع) را به معاویه فروختند غیر از جنگ راه دیگری وجود نداشت و ما باید این را توجه داشته باشیم که جریان‌های جناحی و جوسازی‌ها ممکن است مسیر حق را این‌گونه تغییر دهد. این گونه نبود که امام حسن(ع) قدرت را به معاویه واگذار کنند. آن امام معصوم زمینه‌ساز قیام کربلا شدند؛ امام حسن(ع) شروع به تشکیلات‌سازی کردند و زمینه پیدایش یک انقلاب خالصانه و مخلصانه و خدایی و دلداده به حق که باید شکل می‌گرفت ایجاد شد و در قیام کربلا متبلور شد.

* این جریان انسجام شیعه رسالت اصلی امام حسن(ع) بود و امروز نیز به عنوان یک مسئله اصلی مطرح است؛ این قیام اربعین و این راهپیمایی اربعین یک ابزار تشکیلات‌سازی جهانی شیعه به صورت طبیعی و خودکار است و مقام معظم رهبری تاکید داشتند که مسئله راهپیمایی توسعه پیدا کند.

*دشمن اساس شیعه را هدف گرفته و این راهپیمایی ارزشمندترین حرکت است و ما در این حرکت با دو جریان روبه‌رو هستیم، جریانی که در خود ایران عده‌ای کمک می‌کنند و موکب‌های مجهزی را فراهم کرده‌اند و باید در این زمینه از آستان قدس رضوی تشکر کرد.
منبع: تسنیم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین