کد خبر: ۴۸۶۲۹۵
تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۳
مدیرعامل منطقه آزاد انزلی از ساخت بزرگ ترین آکواریوم کشور با سرمایه ۳۰ میلیون یورویی خبر داد و گفت: به زودی اولین کشتی ساخته شده مسافری از بندرانزلی اولین سفر مسافری خود را به آستاراخان روسیه انجام خواهد داد.
آفتاب‌‌نیوز :
رضا مسرور با اشاره به اولویت های منطقه آزاد انزلی در حوزه تولید و صنایع، گفت: بر اساس آمار موجود، میزان صادرات کالای تولید شده در منطقه آزاد انزلی در سال ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ که به رقم ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار می رسید اکنون به رقم ۵۵ میلیون دلار رسیده است که باید در انتهای سال به ۶۸ میلیون دلار افزایش پیدا کند.

وی همچنین با بیان اینکه صادرات مجدد از این بندر نیز افزایش قابل توجهی داشته است، بیان کرد: رقم صادرات مجدد از منطقه آزاد انزلی به برخی مقصدها مانند عراق و ترکیه ۳۰۰ میلیون دلار بوده است که در میان دیگر مناطق آزاد بالاترین مقدار صادرات مجدد به این منطقه تعلق دارد.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در ادامه با اشاره به اینکه حوزه های گردشگری و مسافری نباید مغفول واقع شوند، گفت: از طرف دیگر ما شاهد هستیم که بر اساس قانون مسافران می توانند تا ۸۰ دلار کالا همراه خود از مرزهای فنس‌کشی شده منطقه آزاد خارج کنند که رقم این کالاها در سال گذشته فقط ۳۰ میلیون دلار بوده است.

مسرور ادامه داد: اگر کالایی همراه مسافر به جای ۸۰ دلار تا ۱۰۰ دلار هم برسد نمی توان آن را قاچاق اعلام کرد. چیزی که ما باید نگران آن باشیم قاچاق ساختارمند است که می توانم با اطمینان بگویم مناطق آزاد با نظارتی که در حواشی دارد و با استقرار گمرک در این مناطق دچار قاچاق ساختاریافته نیستند.

وی با اشاره به حوزه تولید در منطقه آزاد انزلی، گفت: تعداد شرکت های حوزه هایتک که در منطقه آزاد انزلی با سرمایه های مشارکتی یا ۱۰۰درصد خارجی در حال فعالیت هستند افزایش چشمگیر داشتند که شامل چندین شرکت چینی می شود و برخی تجهیزات مانند تجهیزات ضدانفجار در این منطقه تولید می شود.
ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین