کد خبر: ۴۸۷۳۵۲
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
یکی از حقوقدانان شورای نگهبان پاسخ داد:
لغو عضویت سپنتا نیکنام فقط نظر فقهای شورای نگهبان بوده است. فقط آقایان فقها در این‌باره حق اظهار نظر داشتند. حقوقدان‌ها طبق قانون اساسی درباره مسائل شرعی مداخله‌ای ندارند.
آفتاب‌‌نیوز :
 یکی از حقوقدانان شورای نگهبان می‌گوید: لغو عضویت سپنتا نیکنام فقط نظر فقهای شورای نگهبان بوده است.لغو عضویت سپنتا نیکنام نظر چه‌کسی بود؟

به گزارش آفتاب‌نیوز، نجات الله ابراهیمیان در پاسخ به این سوال که آیا همه اعضای شورای نگهبان با لغو عضویت سپنتا نیکنام موافق بوده‌اند؟ گفت: فقط آقایان فقها در این‌باره حق اظهار نظر داشتند. حقوقدان‌ها طبق قانون اساسی درباره مسائل شرعی مداخله‌ای ندارند.

وی افزود: بنابراین آقایان فقها در جلسه‌ای این موضوع را بررسی و طبق آنچه گفته شده آقایان فقها به اتفاق آرا این تصمیم را گرفته‌اند. من یادم نمی‌آید که در آن جلسه حضور داشته باشم.

ابراهیمیان درباره اینکه آیا تاکنون اعضای حقوقدان با توجه به نظرات عمومی جامعه تلاش کرده‌اند با فقها در این باره رایزنی و گفت‌وگو کنند، اظهارکرد: جلسه‌ای درباره این موضوع نداشته‌ایم که بخواهیم رایزنی کنیم.

وی همچنین درباره تصمیم مجلس برای اصلاح قانون انتخابات با توجه به حق اقلیت‌های مذهبی گفت: باید دید که اگر این پیشنهاد با این نظر فقهی مطابق بود مشکلی پیش نمی‌آید و اگر مخالف بود در نتیجه به مجمع تشخیص ارجاع می شود. بهرحال باید گفت همیشه در مواردی که ابهام وجود دارد، قانون‌گذاری راه خیلی خوبی است.

منبع: روزنامه اعتماد
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین