کد خبر: ۴۸۷۹۱۰
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۶
تمامی خانواده‌های ایلامی که 2 معلول به بالا دارند، از طریق بهزیستی صاحب مسکن خواهند شد، گفت: جهیزیه 700 مددجوی بهزیستی استان ایلام که پشت نوبت دریافت این کمک هزینه هستند تا خردادماه 97 تامین خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز : رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: تمامی خانواده‌هایی که دارای 2 معلول به بالا باشند از طریق بهزیستی صاحب مسکن خواهند شد.

انوشیروان محسنی‌بندپی در دیدار با استاندار ایلام اظهار کرد: تمامی خانوارهای دارای 2 معلول به بالا در این استان که پشت نوبت حمایت بهزیستی هستند، زیر پوشش خدمات قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه علاوه بر این تمامی خانواده‌های ایلامی که 2 معلول به بالا دارند، از طریق بهزیستی صاحب مسکن خواهند شد، گفت: جهیزیه 700 مددجوی بهزیستی استان ایلام که پشت نوبت دریافت این کمک هزینه هستند تا خردادماه 97 تامین خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی کمک یک میلیارد ریالی برای تجهیز مهدهای کودک روستاهای با جمعیت 300 خانوار به بالای استان ایلام را از دیگر حمایت های بهزیستی کشور از استان ایلام در این سفر برشمرد و تصریح کرد: با هدف کاهش نرخ طلاق و استحکام خانواده ها با اجباری شدن آموزش های پیش از ازدواج در استان ایلام 50درصد هزینه ارائه این آموزش ها از طریق بهزیستی تامین و مابقی زوج ها باید پرداخت کنند و در صورتی که زوج ها مددجوی بهزیستی باشند این هزینه از سوی بهزیستی تقبل و برای آنها به صورت رایگان خواهد بود.

محسنی بندپی همچنین حمایت بهزیستی کشور برای انجام آزمایش‌های ژنتیک در استان ایلام و حمایت مالی بهزیستی کشور برای پوشش هرچه بیشتر طرح پیشگیری از تنبلی چشم در استان ایلام را از دیگر حمایت‌های بهزیستی کشور در این سفر برای استان ایلام عنوان کرد و ادامه داد: تنبلی چشم مهمترین عامل کم‌بینایی و نابینایی افراد زیر 20 سال است و پوشش طرح پیشگیری از تنبلی چشم در استان ایلام 85 درصد است که با حمایت مالی این سازمان به بالای 95 درصد در سال جاری خواهد رسید.

قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار ایلام نیز در این دیدار بر بکارگیری ظرفیت افراد خیر و نیکوکار برای توسعه خدمات دهی به مددجویان بهزیستی تاکید کرد و گفت: با توجه به محدودبودن اعتبارهای دولتی باید از مشارکت افراد خیر استفاده تا زمینه ارائه خدمات هرچه مطلوبتر به مددجویان و افراد نیازمند فراهم شود.

وی با اشاره به آغاز عملیات احداث مرکز جامع آسیب دیدگان اجتماعی در استان با اعتبار 18 میلیارد ریال در سال جاری گفت: استانداری ایلام برای تجهیز این مرکز همکاری لازم را خواهد داشت.

استاندار ایلام با اشاره به پشت نوبت بودن 3000 مددجوی بهزیستی ایلام برای حمایت گفت: اگرچه بهزیستی کشور قول مساعد برای پوشش خانوارهای دارای 2 معلول به بالا را داده ولی مابقی مددجویان از کمک ها و حمایت‌های موردی تا زمان زیر پوشش قرار گرفتن برخوردار می‌شوند.

سلیمانی دشتکی با اشاره به مشکلات اقتصادی و فقر و بیکاری استان گفت: این در حالی است که ایلام 11 درصد ذخایر گاز و چهار درصد ذخائر نفت کشور را داراست.

استاندار ایلام همچنین به وضعیت پرداخت یارانه ها اشاره کرد و گفت: یارانه ها باید به افراد نیازمند و مستحق واقعی توزیع شود در حالی که روند کنونی چنین نیست، تقسیم مساوی امکانات بین مردم عین بی عدالتی است چراکه تقسیم امکانات در یک جامعه باید بر اساس نیاز باشد.

«فرهاد قیصربیگی» مدیر کل بهزیستی استان ایلام نیز در این دیدار با اشاره به پوشش 25 هزار مددجوی از طریق این اداره کل در استان اظهار کرد: این افراد در حوزه های توانبخشی و امور اجتماعی از خدمات مستمر و غیر مستمر بهزیستی برخوردارند.

وی با بیان اینکه اکنون 3000 مددجو به علت محدودیت‌های اعتباری پشت نوبت دریافت خدمات این سازمان قرار دارند، اظهار کرد: اگرچه تشکیل پرونده این مددجویان که شامل توانخواهان و زنان سرپرست خانوار هستند انجام گرفته ولی هنوز به علت کمبود اعتبار مجوز برقراری مستمری آنها صادر نشده است.

مدیرکل بهزیستی ایلام به وضعیت مشارکت‌های مردمی این اداره کل اشاره کرد و گفت: مهمترین کمک مردمی به بهزیستی بیش از 12 میلیارد ریال بوده که توسط یک فرد خیّر برای ساخت و تجهیز شیرخوارگاه اهداء شده است.

قیصربیگی بر ضرورت تامین اعتبار برای راه اندازی و ایجاد 2 مرکز فرهنگی برای استفاده فرزندان مددجویان زیر پوشش تاکید کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین