کد خبر: ۴۸۷۹۳۵
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز گفت: در کمتر از یک سال، بیش از 11 میلیارد تومان بدهی را پرداخت کردیم.
آفتاب‌‌نیوز :
به نقل از باشگاه تراکتورسازی، مصطفی آجورلو در خصوص پرونده حرفه‌ای‌سازی باشگاه و کسب مجوز حضور در رقابت‌های آسیایی اظهار کرد:  آماده سازی مدارک و مستندات مورد نیاز در این فرآیند از ابتدای سال ٩٦ آغاز شده بود و ما در مهلت تعیین شده بخش اصلی؜ پرونده را تکمیل کرده بودیم که مورد تایید و تحسین مسئولان محترم فدراسیون فوتبال هم قرار گرفت و خوشبختانه دبیر کل فدراسیون اعلام کردند، تراکتورسازی بین تمامی نمایندگان فوتبال ایران در آسیا بهترین و قوی‌ترین عملکرد را داشته است. ما طبق دستورالعمل پیش رفتیم و از مسئولان و مدیران فدراسیون فوتبال هم تشکر می‌کنیم که نهایت تعامل و همکاری را در این بخش داشتند. تمام فعالیت‌ها و تکمیل پرونده دقیقا طبق دستورالعمل فدراسیون فوتبال انجام شد و همکاری کاملا نزدیکی بین دو طرف جریان داشت.

او افزود: در همین بخش کلیه پرونده‌های خارجی باید تسویه می‌شد که اقدامات لازم را در ماه‌های گذشته انجام دادیم و کلیه بدهی‌های خارجی را پرداخت کردیم. تنها مشکل باقی‌مانده در تکمیل پرونده حرفه‌ای‌سازی پرداخت بدهی‌های داخلی بود که طبیعتا در این مرحله به یاری مسئولان ورزش کشور همچنین مسئولان استانی نیاز جدی داشتیم. از تمامی کسانی که در این بخش تلاش کردند تشکر می‌کنم خصوصا ریاست فدراسیون فوتبال و همکارانشان. در نهایت با تمامی نفراتی که از سوی کمیته محترم انضباطی معرفی شده بودند تسویه حساب صورت گرفت و مبالغ اعلام شده پرداخت شد. امروز می‌توانیم بگوییم با تایید کمیته انضباطی تراکتورسازی دیگر هیچ بدهی قطعی ندارد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی اضافه کرد: هواداران باید در جریان جزئیات بدهی باشگاه قرار بگیرند. ما ملزم به تسویه حساب با ٣٠ طلبکار در کوتاه‌ترین زمان ممکن شدیم در حالی که بیش از ٣ میلیارد تومان بدهی مرتبط با این پرونده‌ها هیچ ارتباطی به دو فصل اخیر نداشت و به جا مانده از سال‌های گذشته است. برخی از این اشخاص از قرارداد سال‌های ٨٧ و ٨٨ خودشان از باشگاه هنوز مطالباتی داشتند و سال‌ها نتوانسته بودند، این مبلغ را دریافت کنند. احکام صادر شده به پیش از سال ٩٤ مربوط می‌شود و ما در مهلتی کمتر از دو هفته باید بدهی باقی مانده از هشت سال گذشته را پرداخت می‌کردیم. عوامل باشگاه شبانه روز با تمامی این ٣٠ نفر ارتباط برقرار کردند و به دنبال جلب توافق و تفاهم با آنها بودند. نکته عجیب این‌جا است که تراکتورسازی در سال‌های گذشته بودجه و اعتبارات مشخص داشته اما به میزان قابل توجهی از تعهدات عمل نشده و چنین فشار مالی سنگینی به ما وارد شده که باید در یک نیم فصل، کلیه بدهی‌های داخلی و خارجی را پرداخت کنیم.

او ادامه داد: مجموعا در کمتر از یک سال بیش از ٨ میلیارد بدهی پرداخت شد که ٧/٥ میلیارد مطالبات بازیکنان و مربیان خارجی بوده و حالا با ٣ میلیارد بدهی داخلی دیگر مواجه بودیم. برای ما هم عجیب است که چطور این میزان بدهی در سال‌های گذشته به جا مانده و حالا در شرایطی که یک ریال بودجه و اعتبارات دولتی نداریم پرداخت بیش از ١١ میلیارد بدهی گذشته بر دوش ما افتاد؟ تمامی این مبلغ بدون دریافت یک ریال بودجه دولتی پرداخت شده و باشگاه در تنگنای مالی قرار گرفته است.

آجورلو همچنین گفت: هواداران باید در جریان همه واقعیت ها قرار داشته باشند. باشگاه تراکتورسازی به درستی در مسیر قطع وابستگی به کمک‌های دولتی و استقلال مالی گام برمی‌دارد اما این به معنی پرداخت ١١ میلیارد بدهی باقی‌مانده از گذشته در مدتی کوتاه نیست که طبیعتا چنین امکانی وجود ندارد. همان طور که وعده داده بودیم هزینه‌های جاری باشگاه از طریق طرح‌های اقتصادی و حامیان مالی تامین خواهد شد اما نمی‌توان بدهکاری‌های هشت فصل را در یک فصل از این طریق تامین کرد. وعده های خوبی داده شده و دوستان قول دادند با کمک دولت محترم این بدهی‌های انباشته تسویه می‌شود ولی هنوز این کمک‌ها تحقق پیدا نکرده و با توجه به محدودیت زمانی برای پرداخت این بدهی‌ها به شدت مقروض شدیم.

او افزود: حالا در انتظار دریافت کمک دولت محترم هستیم تا بتوانیم به تعهدات خودمان عمل کنیم. از یکی از تجار محترم تبریز تشکر می‌کنم که مبلغی به باشگاه قرض دادند و امکان پرداخت بخشی از این بدهی را فراهم کردند. ما حالا متعهد به پرداخت این مبالغ هستیم و همان طور که وعده داده شد امیدواریم به باشگاه کمک شود. من فکر می‌کنم یک اقدام ارزشمند در این باشگاه صورت گرفته و حالا باید از تیم محبوب و مردمی تراکتورسازی حمایت شود.

او در پایان گفت: در موقعیتی که هیچ فرصتی برای حل مشکلات و رفع موانع کسب پرونده حرفه‌ای نداشتیم برادر عزیزم دکتر پزشکیان نایب رییس محترم مجلس شورای اسلامی قول حمایت و همراهی دادند و با تمام وجود به میدان آمدند تا زمینه لازم برای حل مشکلاتی که از گذشته برای باشگاه ایجاد شده فراهم شود. همچنین تشکر می‌کنم از شهردار سابق تبریز که حتی پس از پایان دوران مسئولیت خودشان نسبت به تراکتورسازی احساس مسئولیت می‌کنند و در روزهای گذشته با همه توان به دنبال جلب حمایت برای باشگاه بودند. دیروز (دوشنبه) طبق اعلام مسئولان محترم فدراسیون فوتبال، مراحل نهایی کار هم انجام شد و حالا در انتظار اعلام رسمی خبر حضور تراکتورسازی در رقابت‌های آسیایی هستیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین