کد خبر: ۴۸۹۱۵۶
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
رییس پلیس فتا استان یزد گفت: جوان بیست ساله که طی مدت دو سال با سوء استفاده از بی‌اطلاعی استاد کار خود 900 میلیون ریال از حساب وی کلاهبرداری کرده شناسایی و دستگیر شد.
آفتاب‌‌نیوز :
سرهنگ«مرتضی ابوطالبی» اظهار کرد: با مراجعه یکی شهروندان به همراه مرجوعه قضایی به پلیس فتا مبنی بر این‌که به صورت اینترنتی از حساب بنده مبلغ 900 میلیون ریال کسر شده و این برداشت‌ها طی مدت زمان دو سال بوده است که اخیراً متوجه شدم، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت .

وی افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی در فضای مجازی متهم به هویت فرهاد 20 ساله که شاگرد کارگاه نجاری شاکی می‌باشد شناسایی و دستگیر شد.

رییس پلیس فتای استان یزد گفت: متهم طی دو سال با توجه به این‌که به دلیل مسایل درسی از همکاری با شاکی در کارگاه نجاری خودداری نموده و با وجود داشتن اطلاعات کارت استاد کار خود، شخصا اقدام به انتقال، خرید و پرداخت وجه و شهریه دانشگاه می‌نمود و بعضا شهریه هم کلاسی‌های خود را اینترنتی پرداخته  و در مقابل از آنها چک دریافت می‌کرد، که با توجه به مستندات مربوطه این متهم جوان انگیزه خود از ارتکاب عمل مجرمانه سادگی و عدم آگاهی به امور بانکی شاکی و همچنین در اختیار داشتن رمز و شماره کارت و در پی آن تعریف رمز دوم بانکی اعلام نموده است‌ .

سرهنگ ابوطالبی در ادامه تصریح کرد: اطلاعات بانکی خود را تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار ندهید، چرا که مجرمان سایبری می‌توانند با اطلاعات کارت بانکی شما اقدام به پولشویی نمایند، پول‌هایی که منشاء آنها قاچاق مواد مخدر و اسلحه است.

این مقام مسئول در پایان سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir را منشاء انتشار اخبار حوادث و هشدارهای آموزشی پلیس فتا اعلام و آمادگی کارشناسان متخصص و فنی به عنوان پشتیبان سایت را جهت دریافت گزارشات مردمی و اخذ نقطه نظرات شهروندان و کاربران اعلام کرد .
ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین