کد خبر: ۴۸۹۵۱۶
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
نماینده مردم مهاباد در مجلس گفت: متاسفانه کردها و اهل سنت فقط در زمان انتخابات به درجه اول ارتقا می‌یابند و در غیر این زمان به شهروندان درجه سه و چهار تنزل می‌یابند.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایسنا، جلال محمودزاده در نطق میان دستور امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی، با تسلیت جان باختن جمعی از هموطنان در  حادثه زلزله غرب کشور، گفت: تعداد کثیری از هموطنان استان کرمانشاه در این حادثه کشته و زخمی شدند. متاسفانه خبرهای رسیده حاکی از اوج فاجعه و عدم توانایی دولت در رسیدگی به‌موقع، کافی و مناسب به مردم مناطق زلزله‌زده به ویژه به مردم ساکن در مرکز زلزله و روستاهای منطقه و تخریب ساختمان‌های تازه ساخته شده مسکن مهر است، امیدوارم دولت هر چه زودتر ضعف‌ها را رفع و گزارش کار را به مجلس ارائه کند.

این عضو مجمع نمایندگان آذربایجان غربی با تبریک انتصاب  مهدی شهریاری به عنوان استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: از همه افراد و نیروهای استان نه براساس قومیت و مذهب بلکه براساس توانمندی‌ها در بخش‌های مدیریتی استان استفاده کنید.

این عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به جمعیت بالای استان کرمانشاه با بیان اینکه بیش از 50 درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهیم و بیش از 4000 نفر شهید کرد داده‌ایم اما در مدیران استانی و معاونان آنان بیشتر از دو نفر نبوده است و نقش کردها در مدیریت استان بسیار کم رنگ بوده است، گفت: به بهانه های واهی از حضور در مناطق مدیریتی و خدمت  به مردم استان جلوگیری می شود. امیدوارم استاندار جدید به این تبعیض های  ناروا پایان دهد.

محمودزاده خطاب به رییس‌جمهور یادآور شد: رای اهل سنت و جامعه کرد در دولت‌های اول و دوم شما در سبد رای شما ریخته شد آنهم به خاطر بیانیه 10 ماده‌ای شما درباره اهل سنت و اقوام. اگر رای کردها و اهل سنت نبود شما امروز رییس جمهور ایران نبودید. متاسفانه کردها و اهل سنت فقط در زمان انتخابات به درجه اول ارتقاء می‌یابند و در غیر این زمان به شهروندان درجه سه و چهار تنزل داده می‌شوند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس ادامه داد: در کابینه، هیات دولت، معاونان وزیر، استانداران حتی در سطح معاونان‌تان نیز از جامعه اهل سنت استفاده نکردید. امیدوارم به وعده‌های انتخاباتی خود در خصوص استفاده از اهل سنت و اقوم حتی به صورت حداقلی عمل کنید.

وی ادامه داد: چرا بعد از سالها اجازه داده نمی‌شود در دانشگاه‌ها و مدارس، زبان اقوام آموزش داده شود؟ چرا اجازه داده نمی‌شود کردها به زبان مادری خود آموزش ببینند. آقای رییس جمهور شما که متولی آزادی‌های مدنی، سیاسی و اجتماعی هستید آیا اقوام و مذاهب و همه افراد جامعه نباید از این حق به صورت برابر برخوردار باشند؟ آیا درست است در هر سال صدها کرد شاغل در کوله‌بری کشته شوند؟ این عزیزان به چه دلیل کشته می‌شوند؟

این نماینده کرد مجلس ادامه داد: به بهانه برگزاری رفراندوم در اقلیم کردستان عراق مدتهاست مرزهای غرب کشور با این اقلیم بسته است در حالی که  ترکیه تا آخرین روز برگزاری رفراندوم مرزهایش  را با این اقلیم باز گذاشت. این مسئله روی اقتصاد منطقه تاثیر منفی گذاشته و محصولات کشاورزی ما پشت مرزها رو به نابودی است. مرزها را باز کنید تا جلوی ضرر و زیان کشاورزان ما گرفته شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین