کد خبر: ۴۹۴۲۴۳
تاریخ انتشار : ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۳
بر اساس نتایج جدیدترین نظرسنجی، عدم محبوبیت دونالد ترامپ باز هم رکورد شکست و به رقم بسیار پایین ۳۲ درصد رسید.
آفتاب‌‌نیوز :
این نظرسنجی که توسط موسسه پیو انجام شده، مشخص کرده که تنها ۳۲ درصد آمریکایی‌ها عملکرد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور کشورشان را تأیید می‌کنند و در مقابل ۶۳ درصد با عملکرد وی مخالفت کردند.

آخرین رقم پایین محبوبیت ترامپ مربوط به ماه اکتبر بود که تنها دو درصد از رقم نظرسنجی فعلی بیشتر بود. این در حالی است که ترامپ به عنوان مثال در ماه فوریه محبوبیت ۳۹ درصدی داشت. مخالفت ۶۳ درصدی آمریکایی‌ها با عملکرد ترامپ بالاترین رقمی است که در این خصوص ثبت شده است.

در نظرسنجی قبلی مربوط به ماه اکتبر این میزان مخالفت با ترامپ معادل ۵۹ درصد بود. بر اساس این نظرسنجی، همچنین میزان محبوبیت ترامپ در میان رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه از ۸۴ درصدی که در ماه فوریه مشاهده شد، به ۷۶ درصد تنزل یافته است.

محبوبیت ترامپ در میان دیگر گروه‌های جمعیتی مهم آمریکا اعم از سفیدپوستان نیز کاهش یافته است. میزان محبوبیت ترامپ در این مقطع از ریاست‌جمهوری‌ وی بسیار کمتر از میزان محبوبیتی است که در همین مقطع از ریاست‌جمهوری برای باراک اوباما ثبت شد. پیش از ترامپ پایین‌ترین میزان محبوبیت برای این مقطع از ریاست‌جمهوری مربوط به بیل کلینتون در سال ۱۹۹۳ با رقم ۴۸ درصد بود.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، نظرسنجی اخیر با پرسش از ۱۵۰۳ آمریکایی بزرگسال از ۲۹ نوامبر تا ۴ دسامبر انجام شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین