کد خبر: ۴۹۴۷۳۴
تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۸
شهردار منطقه ۷ از صدور شناسنامه ایمنی برای مدارس سطح منطقه در راستای اجرای طرح مدرسه آماده خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
سمیه حاجوی با اعلام این مطلب افزود: فاز سوم طرح مدرسه آماده در سطح منطقه با هدف آماده‌سازی دانش‌آموزان و مدیران در برابر رویارویی با بلایای طبیعی در حال اجرا است و پس از بررسی مدارس توسط کارشناسان آتش نشانی شناسنامه ایمنی برای آنها صادر می‌شود.

وی یادآور شد: این طرح با هماهنگی آموزش و پرورش منطقه در مدارس در حال اجراست و پس از آموزش مدیران این مدارس، در مرحله بعدی قرار است معلمان و دانش آموزان نیز تحت آموزشه‌ای لازم قرار گیرند.

شهردار منطقه ۷ در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در خصوص مقاوم سازی مدارس در برابر بلایای طبیعی، آموزش‌های لازم به مدیران مدارس آغاز شده و مدیران این مدارس تاکنون در دوره‌های آموزشی اطفاء حریق، کمک‌های اولیه، آشنایی با مبانی بحران و همچنین روانشناسی بحران شرکت کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه طرح مدرسه آماده در سطح مدارس منطقه با هدف ارتقای آمادگی، ایمنی و توانمندسازی مدارس در مقابله با حوادث اجرا می‌شود، عنوان کرد: شناخت مخاطرات، آمادگی و نحوه مواجهه با حوادث، کمک‌های اولیه و اصول ایمنی و اطفاء حریق از جمله کارگاه‌های آموزشی است که در راستای اجرای طرح یادشده در مدارس برگزار می‌شود.

حاجوی در ادامه تاکید کرد: مدرسه آماده مدرسه‌ای است که مخاطرات آن به حداقل رسیده و توان مقابله با حوادث را کسب کرده و کمترین تلفات و خسارات را در مقابله با حوادث متحمل خواهد شد. مدرسه آماده قصد دارد با همراهی کلیه مسئولین و ذینفعان در جهت ایجاد محیطی امن و مطمئن برای تعلیم و تربیت دانش آموزان گام بردارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، به گفته وی آموزش نمایندگان مدیریت بحران مدارس، آموزش پرسنل مدرسه، تشکیل گروه مدیریت بحران، تهیه سند مخاطرات، اجرای اقدامات کاهش مخاطرات، مانور، آموزش دانش‌آموزان، تشکیل گروه دوام دانش‌آموزی، مشارکت دادن والدین در طرح و تجهیز مدرسه بخشی  از گام‌های اجرا و مهم  این طرح به شمار می‌آید.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین