کد خبر: ۴۹۵۲۱۹
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۰
جلسه امروز (سه شنبه) شورای پول و اعتبار چند موضوع و مصوبه کلیدی داشت؛ از بررسی وضعیت موسسات غیر مجاز منحله تا ورود و خروج منابع ریالی مسافران از کشور.
آفتاب‌‌نیوز :
امروز عصر ، یک هزار و دویست و چهل و یکمین جلسه شورای پول و اعتبار به میزبانی شورای پول و اعتبار برگزار شد و در این جلسه گزارش اقدامات انجام‌شده توسط این بانک مرکزی  بر اساس مصوبه سران و نمایندگان منتخب سه قوه درخصوص آخرین وضعیت تعاونی‌های غیرمجاز فرشتگان، افضل توس، وحدت، البرز ایرانیان و ثامن‌الحجج ارائه شد. اعضای شورا ضمن تایید اقدامات انجام شده بر پیگیری شناسایی دارایی هایی که در این تعاونی ها از محل منابع سپرده گذاران تهیه شده یا مورد استفاده قرار گرفته با هدف تامین حداکثری منافع سپرده گذاران تا ساماندهی نهایی موضوع تاکید کرد.

‎این جلسه شورای پول و اعتبار مصوباتی هم داشت که در موردی به جریان آتش سوزی پلاسکو پرداخته شده بود، به گونه ای که حادثه‌دیدگان آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو که دارای چک برگشتی بودند  به مدت دو سال از محدودیت‌های دستورالعمل حساب جاری برای دریافت دسته چک جدید، مستثنی شدند. این افراد توسط اتاق اصناف ایران به شورای هماهنگی بانک‌ها و در نهایت به بانک‌های عامل مربوط معرفی خواهند شد. بدیهی است چک‌های برگشتی مربوط به دسته‌چک‌های جدید صادره مشمول این حکم نخواهد بود.

‎شورای پول و اعتبار در مصوبه دیگر خود به جریان ورود و خروج ریال از کشور پرداخت و مقرر کرد که ورود و صدور پول رایج کشور توسط هر مسافر - اعم از اتباع ایرانی و یا اتباع خارجی- حداکثر تا مبلغ پنج میلیون تومان بلامانع است و در صورت عدم رعایت این سقف، با متخلفین بر اساس ماده ۴۲ قانون پولی و بانکی کشور و همچنین سایر مقررات مربوطه برخورد خواهد شد.

‎همچنین در جلسه امروز، به پیشنهاد دادستان کل کشور مقرر شد شعبه ویژه در یکی از دادسراهای تهران برای رسیدگی به تخلفات مدیران و سهامداران نهادهای پولی غیرمجاز با درخواست بانک مرکزی، تشکیل شود.

ایسنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین