کد خبر: ۴۹۶۵۶۸
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
امروز نیز برای دومین روز در شهرهای کفری در سلیمانیه و کویه در اربیل تظاهراتی با درخواست اجرای اصلاحات، بهبود شرایط شهروندان و نیز استعفای مقامات اقلیم برگزار شد که به درگیری و بازداشت معترضان انجامید.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، یکی از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات اظهار داشت: صدها تن از ساکنان شهر کفری واقع در جنوب سلیمانیه صبح امروز (سه‌شنبه) در اعتراض به شرایط اقلیم دست به تظاهرات زده و مسیر اصلی بین دو شهر کفری و کلار را مسدود کردند.

وی افزود: تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی خواستار اجرای اصلاحات در اقلیم کردستان عراق و بهبود شرایط معیشتی برای شهروندان شدند.

یکی از ساکنان کویه که در این تظاهرات شرکت داشت، گفت: صدها تن از ساکنان شهر کویه از توابع استان اربیل در اعتراض به شرایط تظاهرات کرده و شعارهایی برای ادامه اعتراضات، استعفای مسؤولان و پیوستن به صفوف تظاهرکنندگان سر دادند.

شاهدان عینی گفتند، نیروهای امنیتی بیش از ۳۰ تظاهرکننده را بازداشت و تعدادی را در سلیمانیه زخمی کردند.

تظاهرکنندگان خشمگین امروز مقر حزب دموکرات کردستان وابسته به مسعود بارزانی، رئیس سابق اقلیم را آتش زدند و اموال و ساختمان‌های اتحاد اسلامی کردستان را در شهر کویه از توابع استان اربیل نابود کردند. در حالی تاکید کردند، قصد دارند تمامی مقرهای حزبی را در این شهر به آتش بکشند.

یکی از شاهدان گفت: روند آتش زدن، مقرهای احزاب سیاسی فعال را شامل می‌شود چراکه مسؤول وضعیت کنونی اقلیم هستند.

همچنین درگیری‌هایی بین تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در شهرستان رانیه در سلیمانیه زمانی که نیروهای امنیتی در صدد متفرق کردن معترضان برآمدند، به وقوع پیوست. تظاهرکنندگان با سنگ به نیروهای امنیتی حمله کردند. نیروهای امنیتی به طور گسترده در سطح شهرستان مستقر هستند.

تظاهرکنندگان همچنین به ساختمان فرمانداری کویه در اربیل حمله کردند و ساختمان را در اعتراض به وضعیت کردستان آتش زدند.

تظاهرکنندگان در شهر کفری به مقر حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق نیز حمله کردند که نیروهای امنیتی در صدد متفرق کردن آنها برآمدند.

شهرهای اقلیم کردستان روز دوشنبه نیز شاهد تظاهرات گسترده‌ برای بهبود شرایط معیشتی و پرداخت حقوقشان بودند. دو جنبش تغییر و جماعت اسلامی در اقلیم کردستان عراق نیز حمایت خود را از خواسته‌های تظاهرکنندگان اعلام کردند.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین