کد خبر: ۴۹۶۶۸۶
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
مدیرکل محیط زیست استان تهران به انتقادات درباره موثر نبودن اقدامات کارگروه کاهش آلودگی هوا واکنش نشان داد و گفت: بخشی از آلودگی در شهرها اجتناب ناپذیر است و جز لاینفک کلانشهرهای دنیاست.
آفتاب‌‌نیوز : کیومرث کلانتری در پاسخ به این سوال که چرا برخی از دستگاه‌ها در کارگروه کاهش آلودگی هوا اقدامات موثری ندارند، گفت: محدودیت‌هایی که به صورت مسکن تصمیم‌گیری می‌شود، قطعا موثر است و ضروری بوده و باید انجام شود.

به گزارش آفتاب‌نیوز، او ادامه داد: در همه دنیا وقتی شرایط آلودگی هوا پیش می‌آید؛ تصمیمات مسکن‌واری برای آنجا اتخاذ می‌شود ما نیز همین اقدامات را انجام دادیم، البته با این اقدامات وضعیت آلودگی هوا پایین نمی‌آید و در حال ثبات باقی می‌ماند در حال حاضر نیز آلایندگی در حد ۱۵۰ باقی مانده است.

مدیرکل محیط زیست استان تهران درباره تعطیلی ادارات و دیگر دستگاه‌ها غیر از مدارس با توجه به آلودگی هوا گفت: تعطیلی شهر تابع ضوابطی است که کارگروه کاهش آلودگی هوا باید درباره آن تصمیم بگیرد، از سوی دیگر باید متوسط ۲۴ ساعته شاخص آلودگی هوا به ۲۰۰ برسد تا بتوانیم چنین تصمیمی بگیریم، اما با تدابیری که اندیشیده شده شاخص آلودگی هوا در حد ۱۵۰ مهار شده است.

کلانتری با بیان اینکه در شرایط فعلی بهترین تصمیم برای کاهش آلودگی هوا در نظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: کم شدن آلودگی هوا منوط به این است که شرایط جوی ناپایداری ایجاد شود.

او در پاسخ به این سوال که چرا تمهیدات کارآمدی اندیشیده نمی‌شود که ما هر سال در این فصل شاهد روزهای آلوده در تهران نباشیم، گفت: در سال ۹۲، ۲۰۰ روز آلوده در تهران داشتیم در حالی که روزهای آلاینده در حال حاضر به ۹۰ روز رسیده است.

مدیرکل محیط زیست استان تهران تاکید کرد: بخشی از آلودگی در شهرها اجتناب ناپذیر است و جز لاینفک کلانشهرهای دنیاست. تمام تلاش ما نیز بر این است که بتوانیم بر تعداد روزهای سالم بیافزاییم. در حال حاضر نیز پایداری هوا اتفاق افتاده و براساس اعلام سازمان هواشناسی هیچ تحرک در نقشه‌های هواشناسی دیده نمی‌شود، بنابراین ما باید عوامل آلاینده را کم کنیم و مردم نیز باید مشارکت بیشتری داشته باشند و بلافاصله پس از اتمام مدت طرح ترافیک با خودرو وارد خیابان نشوند.

همچنین به گزارش ایسنا رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور از ادامه اجرای محدودیت‌های ترافیکی در شهرهای دارای آلودگی هوا خبر داد .

سرهنگ نادر رحمانی درباره وضعیت راه‌های کشور اظهار کرد: در حال حاضر در محور قزوین کرج در محدوده امامزاده تا حصارک و در ادامه در محدوده فردیس تا پل کلاک در محور کرج - تهران ترافیک نیمه سنگین است.

وی همچنین گفت: در حال حاضر مداخلات جوی در هیچ یک از محورهای کشور مشاهده نمی‌شود.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با اشاره به ادامه محدودیت‌های ترافیکی در شهرهای آلوده گفت: با توجه به تداوم آلودگی‌ها، طرح زوج و فرد در شهر تهران امروز هم ادامه دارد، همچنین طرح تشدید برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی نیز صورت می‌گیرد.

به گفته وی، تردد کامیون‌ها و حاملین مواد نخاله در سطح شهر تهران ممنوع است و تنها حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی مجاز به تردد هستند.

رحمانی افزود: همین محدودیت‌های ترافیکی در شهرهای اصفهان، ارومیه، تبریز و مشهد برقرار است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور همچنین گفت: طرح تشدید برخورد با وسایل نقلیه آلاینده و فاقد معاینه فنی در اهواز، مرکزی، البرز، قم و قزوین نیز اجرا می‌شود.

رحمانی با توصیه به رانندگان مبنی بر اینکه به محدودیت‌های اجرا شده در شهرهای مختلف توجه داشته باشند، اظهار کرد: رانندگان ساکن در شهرهایی که محدودیت زوج و فرد در آنها اجرا می‌شود، نسبت به تردد پلاک‌های مجاز در سطح شهر توجه داشته باشند.

منبع: ایلنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین