کد خبر: ۴۹۷۳۴۶
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۸
سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری گفت: داشتن مدرک دیپلم برای رانندگان تاکسی الزامی نیست اما ممکن است برخی از شهرها به دلیل بالا بردن بحث کیفی رانندگانشان، آن را الزام کرده باشند.
آفتاب‌‌نیوز :
مرتضی ضامنی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه قوانین و مقررات در حوزه تاکسیرانی باید منطبق با دستورالعمل‌های مصوب در این حوزه باشد، گفت: داشتن دیپلم برای رانندگان تاکسی الزامی نیست؛ اما ممکن است برخی از شهرها به دلیل بالا بردن بحث کیفی رانندگانشان، آن را الزام کرده باشند.

به گزارش آفتاب‌نیوز، وی در ادامه به قانون تمرکز امور مربوط به تاکسیرانی اشاره کرد و افزود: در بند "ب" ماده 6 آیین نامه اجرایی الحاق "یک" تبصره به ماده واحده قانون راجع به تمرکز امور مربوط به تاکسیرانی، داشتن حداقل گواهی پایان دوره ابتدایی، گواهی نهضت سواد آموزی و معادل آن برای افراد کمتر از 50سال سن و سواد خواندن و نوشتن برای افرادی که بیش از 50 سال سن دارند، ذکر شده است.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری افزود: این آیین نامه قانون است و قاعدتا سازمان‌ها نمی توانند موضوع دیگری را مصوب کنند.یعنی در خصوص میزان تحصیلات رانندگان تاکسی، بندی که در آیین نامه اجرایی قانون آمده است قابل اجرا است واگر قرار باشد این  بند تغییر کند باید از طریق اصلاح آیین نامه اتفاق بیفتد. اما در حال حاضر اصلاحاتی انجام نشده است.

ضامنی تشریح کرد: این آیین نامه با توجه به گذشت زمان اصلاحاتی نیاز دارد تا با اصلاحات آن، میزان سواد رانندگان بالا رود؛ ولی این اصلاحات بایستی در آیین نامه صورت گیرد و غیر از این، اقدام دیگری قاعده مند نیست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین