کد خبر: ۴۹۷۹۸۲
تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۶
چهار دزد فرصت‌طلب که به اتهام سرقت و تعرض به صاحبان یک شرکت فروش قطعات خودرو بازداشت شده بودند به 30‌سال زندان، 322 ضربه شلاق و تبعید محکوم شدند.
آفتاب‌‌نیوز : چهار دزد فرصت‌طلب که به اتهام سرقت و تعرض به صاحبان یک شرکت فروش قطعات خودرو بازداشت شده بودند به 30‌سال زندان، 322 ضربه شلاق و تبعید محکوم شدند.

هشتم تیرماه سال ۹۵، زنی به نام سمیرا با مراجعه به اداره پلیس تهران از چهار مرد به اتهام سرقت و اذیت و آزار شکایت کرد. او در طرح شکایتش به مأموران گفت: «من و خواهرزاده‌ام به نام پرستو به تازگی شرکتی در زمینه خرید و فروش قطعات خودرو در یکی از خیابان‌های غرب تهران تأسیس کرده بودیم و آنجا مشغول کار بودیم. در این مدت کارمندی را هم استخدام نکرده بودیم به همین دلیل با هم در شرکت تنها بودیم.‌»

او در ادامه گفت: «روز قبل وقتی به شرکت رفتم دو مرد جوان به عنوان مشتری وارد شرکت شدند. آنها به بهانه‌ای ساعتی آنجا معطل ماندند تا شرکت از حضور مشتری‌های دیگر خالی شود. آنجا بود که آنها با دو نفر از دوستانشان تماس گرفتند و وقتی آن دو مرد جوان آمدند یکی از آنها با تهدید چاقو مرا آزار داد و بعد از ضرب و جرح، گوشی موبایل، کارت‌های عابربانک و پول‌های نقد‌ همچنین مقداری از قطعات را سرقت کردند و گریختند.‌»

با طرح این شکایت، تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متهمان آغاز شد تا اینکه با گذشت چند روز پلیس توانست یکی از سارقان به نام مهران را هنگام برداشت پول از کارت عابر بانک سرقتی شناسایی و بازداشت کند. با انتقال متهم به پلیس آگاهی وی تحت بازجویی قرار گرفت و به جرمش با همدستی سه نفر از دوستانش اقرار کرد. به این ترتیب سه متهم دیگر به نام‌های سعید، مسعود و کیوان بازداشت شدند و همگی به جرمشان اقرار کردند.

آزار و اذیت همزمان خاله و خواهرزاده اش داخل شرکتی در غرب تهران + عکس

با اقرار متهمان مهران به اتهام رابطه نامشروع و سرقت مقرون به آزار و ضرب و جرح دو زن جوان، سعید به اتهام سرقت مقرون به آزار و مسعود و کیوان به اتهام سرقت روانه زندان شدند.
پرونده بعد از صدور کیفرخواست به شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی اصغرزاده و مستشار توکلی فرستاده شد. در اولین جلسه رسیدگی به پرونده که به صورت غیرعلنی پشت درهای بسته انجام شد، یکی از شاکیان در جایگاه قرار گرفت و بار دیگر شکایت خود را مطرح کرد. او در ادامه گفت: «نوع کاری که در شرکت داشتیم طوری بود که با مردان زیادی سر و کار داشتیم. قبول دارم اشتباه کردیم و می‌بایستی با احتیاط بیشتری کار را شروع می‌کردیم و ادامه می‌دادیم. به هر حال برای متهمان درخواست اشد مجازات دارم.‌» سپس خواهرزاده شاکی نیز با تأیید این توضیحات، برای متهمان درخواست اشد مجازات کرد.
در ادامه یکی از متهمان به نام مسعود که طراح نقشه سرقت بود در جایگاه قرار گرفت و با قبول اتهامش گفت: «شنیده بودم دو زن جوان شرکتی تأسیس کرده‌اند و آنجا تنها هستند به همین دلیل نقشه سرقت به سرم زد. در این مورد با دوستانم صحبت کردم و آنها نیز قبول کردند.‌»

متهم در ادامه گفت: «روزحادثه من و کیوان وارد شرکت شدیم. آن لحظه مشتری‌های زیادی آنجا بودند به همین خاطر منتظر شدیم تا کار آنها تمام شود و شرکت خلوت شود. با رفتن مشتری‌ها به مهران و سعید زنگ زدم. وقتی آنها رسیدند مهران با دیدن آن دو زن جوان وسوسه شد و با چاقو سمیرا را تهدید کرد. سپس دهان سمیرا را گرفت و با ضرب و جرح به اتاقی برد و بعد از دقایقی بیرون آمد.‌» متهم در آخرین دفاعش گفت: «قبول دارم طرح این نقشه از سوی من بود، اما باور کنید من و کیوان در آزار و اذیت شاکیان نقشی نداشتیم و این مهران و سعید بودند که آنها را آزار دادند.‌»

با تأیید این توضیحات از سوی کیوان، مهران به اتهام رابطه نامشروع و سرقت مقرون به آزار در جایگاه قرار گرفت و در دفاع از خود گفت: «‌مسعود طراح این نقشه بود. وقتی پیشنهاد او را قبول کردم روز حادثه با دیدن دو زن جوان در محیط خلوت شرکت وسوسه شدم و با چاقو سمیرا را تهدید کردم و سپس با سعید او را مورد ضرب و جرح قرار دادیم. بعد از آزار زن جوان، چهار نفری اموالی را از شرکت سرقت کردیم و گریختیم.‌»

در ادامه سعید نیز در آخرین دفاعش گفت: «وقتی وارد شرکت شدیم مهران خواست تا سمیرا را مورد ضرب و شتم قرار دهیم. من هم قبول کردم، اما باور کنید زن جوان را آزار ندادم.‌»

به این ترتیب در پایان جلسه، هیئت قضایی با توجه به گزارش پزشکی قانونی و مدارک موجود در پرونده مهران و سعید را به اتهام سرقت مقرون به آزار هر کدام به ۱۰‌سال حبس و ۷۴‌ضربه شلاق محکوم کرد و مهران را به خاطر رابطه نامشروع به دو سال تبعید به نیک‌شهر و 100‌ضربه شلاق و به اتهام ضرب و شتم دو زن جوان به پرداخت دیه و سپس دو متهم دیگر – مسعود و کیوان – هر کدام به اتهام سرقت به پنج‌سال حبس و 74ضربه شلاق محکوم کرد. این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و از سوی قضات شعبه‌۴۱ دیوان عالی کشور تأیید شد.
منبع: رکنا

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین