کد خبر: ۴۹۸۱۰۸
تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
بدنبال کناره گیری شماری از احزاب از کابینه کردستان عراق دکتر یوسف محمد رئیس پارلمان کردستان عراق نیز رسما از ریاست پارلمان کناره گیری کرد.
آفتاب‌‌نیوز : وی روز سه شنبه در کنفرانسی مطبوعاتی در سلیمانیه با اشاره به تشدید اعتراضات مردم در کردستان عراق به سیستم حکمرانی در این منطقه گفت: بحرانها در کردستان عراق از سال 2015 میلادی همزمان با بایکوت پارلمان از سوی حزب دموکرات کردستان عراق برای جلوگیری از اصلاح قانون ریاست آن تشدید شد.

 یوسف محمد در ادامه با انتقاد از بازگشایی دوباره پارلمان قبل از برگزاری همه پرسی گفت که هر چند پارلمان کردستان عراق در راستای منافع حزبی و شخصی برای برگزاری همه پرسی بازگشایی شد اما خود همه پرسی شکست بزرگ دیگری برای حاکمیت در اقلیم رقم زد.

رئیس پارلمان کردستان عراق همچنین با تاکید بر ضرورت آزادسازی معترضین اعتراضات اخیر اظهار داشت که برای سیستم حکمرانی شکست خورده در این منطقه تنها یک راه باقی مانده است و آن هم انحلال تشکیلات کنونی و کنترل امور به دست خود مردم است.

 یوسف محمد اضافه کرد: حکمرانی کنونی نه تنها با دستگیری و بستن رسانه ها راه به جایی نمی برد بلکه ادامه حیات این حکمرانی را در معرض شکست های بزرگتری قرار خواهد داد.

رئیس پارلمان کردستان عراق از احزاب معارض خواست با تشکیل یک جبهه واحد سیاسی از مردم و معترضین حمایت کنند.

یوسف محمد در خاتمه با قرائت نامه کناره گیری خود از پست ریاست پارلمان و عضویت در این پارلمان از معترضان مردمی در کردستان عراق اعلام حمایت کرد.

جنبش تغییر هفته گذشته در پی آغاز اعتراضات مردمی ضمن کناره گیری از تشکیلات کنونی کردستان عراق اعلام کرد بدلیل حزبی شدن پارلمان منطقه و عدم توجه به خواسته های مردم، رئیس پارلمان که از همین حزب است نیز از مقام خود کناره گیری خواهد کرد.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین