کد خبر: ۴۹۹۶۱۲
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰
در بسته اخبار حوادث امروز از دستگیری مرد شیطان صفت بعد از آزار زنان، فرار قاتل پابرهنه در شیان، داستان زن عریان شیشه ای در تهران و مرگ پسر جوان با ضربات چاقو می خوانیم.
آفتاب‌‌نیوز :
در بسته اخبار حوادث امروز از دستگیری مرد شیطان صفت بعد از آزار زنان، فرار قاتل پابرهنه در شیان و مرگ پسر جوان با ضربات چاقو می خوانیم.

فرار قاتل با پای برهنه از خانه مقتول در منطقه شیان

تسنیم نوشت: ساعت 19:30 روز گذشته مأموران کلانتری 102 پاسداران در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند مرد پنجاه ساله‌ای در منزلش در منطقه شیان به قتل رسیده است.

دقایقی بعد از اعلام این خبر سجاد منافی‌آذر؛ بازپرس امور جنایی تهران به همراه اکیپ تشخیص هویت آگاهی در صحنه جرم حاضر و مشغول تحقیقات درباره این پرونده شدند.

بررسی‌های اولیه نشان داد مقتول، مرد پنجاه ساله‌ای است که بر اثر ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده است و دقایقی قبل از جان باختن، خودش را از داخل اتاق به مقابل در خروجی خانه رسانده و از همسایه‌ها کمک خواسته اما در نهایت به کام مرگ فرورفته است همچنین شواهد نشان داد که قاتل به هنگام فرار، پابرهنه بوده و اثرات خون روی زمین برجای مانده است.

در ادامه تحقیقات از همسر مقتول صورت گرفته و وی در اظهارات اولیه به بازپرس امور جنایی تهران گفت: شوهرم، من و فرزندم را به مهمانی برد و به منزلمان برگشت.

وی افزود: از پنج روز قبل، مرد جوانی که از دوستان شوهرم بود، از شهرستان به منزلمان آمد و نزد ما بود.

بررسی‌ها نشان داد که مهمان این خانواده وسایلش را در منزل مقتول جاگذاشته و پس از قتل اثری از وی نیست.

در نهایت با دستور بازپرس امور جنایی تهران، جسد مقتول برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای بازداشت قاتل فراری ادامه دارد.

بازداشت مرد شیطان صفت در تهران

در تاریخ یازدهم آذرماه خانم جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۴۷ گلبرگ به مأمورین اعالم کرد که توسط راننده یک دستگاه خودرو پراید ۱۴۱ نقره ای ربوده شده و در حالیکه این شخص پس از سرقت کیفش قصد آزار و اذیت وی را داشته، در یک لحظه موفق به فرار از دست این شخص شده است.

زن جوان به کارآگاهان گفت : ساعت ۱۴:۳۰ مورخه ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ از خیابان جشنواره به مقصد سیدخندان سوار یک دستگاه خودرو پراید ۱۴۱ نقره‌ای رنگ شدم؛ راننده فردی لاغر اندام، حدودا ۴۰ تا ۴۵ ساله با ته ریش و معتاد به نظر می‌رسید. در بین راه، در اتوبان [شهید] باقری از مسیری رفت که بسته بود و گفت که "اینجا بسته است و باید از مسیر دیگری برویم". بنده چون به مسیر شهری آگاهی کامل ندارم، ابتدا باور کردم اما در ادامه به ایشان اعتراض کرده و تذکر دادم که از مسیر اصلی برود؛ ناگهان راننده از مسیر اصلی خارج شد و به مسیر فرعی در محدوده شهرک امید رفت. بنده که ترسیده بودم مکررا اصرار کردم که ماشین را متوقف کند یا به مسیر اصلی باز گردد اما راننده بی توجه به صحبت‌هایم، سرعت ماشینش را زیاد کرد.

شاکیه در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: "بنده قصد پریدن از ماشین را داشتم که راننده دستم را محکم گرفت و کشید و شروع به ضرب و شتم عمدی بنده نمود. مرا بین فاصله دو صندلی جلو انداخت و شروع به تهدید و فحاشی کردن کرد. گلوی مرا به شدت فشار می‌داد و ضربات محکمی به سر و صورتم می‌زد. قصد آزار و اذیت مرا داشت که با او درگیر شده و با تلاش زیاد و ضربات پا توانستم در ماشین را باز کرده و خودم را از ماشین به بیرون پرتاب کنم".

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام تحقیقات میدانی و بهره‌گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته موفق به شناسایی خودرو پراید ۱۴۱ نقره ای شده ؛ در بررسی ارکان هویتی خودرو مشخص شد خودرو دارای سابقه سرقت بوده ودر همان تاریخ ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ در منطقه شهرری سرقت شده است .

در ساعت ۰۱:۳۰ بامداد مورخه ۱۳۹۶/۰۹/۱۷ عوامل گشت آشکار پلیس آگاهی در حین گشت زنی در محدوده اتابک به یک دستگاه خودرو پراید که به صورت مشکوک در داخل کوچه ای خلوت و تاریک پارک بود مشکوک شدند ؛ در بررسی بعمل آمده اطلاع پیدا کردند که خودرو دارای سابقه سرقت بوده و دستور دستگیری سرنشیان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شده است.

راننده خودروی پراید با مشاهده گشت پلیس آگاهی اقدام به روشن نمودن پراید و فرار از محل می‌کند. در زمان تعقیب و گریز، مأمورین گشت متوجه حضور خانمی در قسمت سرنشین صندلی جلوی پراید شدند که با راننده درگیر شده است؛ نهایتا خودرو پراید از مسیر اصلی منحرف شده و با جدول کنار خیابان برخورد کرده و دچار ترکیدگی لاستیک شده و راننده آن دستگیر می‌شود.

با دستگیری راننده پراید به نام علیرضا. ج (۴۲ ساله) و در بررسی سوابق وی مشخص شد که او از مجرمین سابقه‌داری است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با آزار و اذیت جنسی، آتش‌سوزی عمدی و سرقت اماکن در تهران، ورامین و استان اصفهان دستگیر و روانه زندان شده و در حال حاضر نیز تحت تعقیب دستگاه قضایی قرار دارد .

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و با مواجهه حضوری مابین اولین شاکیه با متهم، شاکیه صراحتا و به صورت کامل متهم را مورد شناسایی قرار داده و در ادامه تحقیقات و با بررسی پرونده‌های مشابه، یکی دیگر از شکات پرونده نیز شناسایی و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی دعوت شد".

سرهنگ افراسیابی خاطرنشان کرد: با توجه به سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مرتبط با آزار و اذیت جنسی و به منظور شناسایی دیگر شکات احتمالی، متهم با قرار قانونی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است؛ لذا از کلیه شکات دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهم و پی‌گیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخندان - خیابان ابوذر غفاری - جنب کلانتری ۱۲۰ سیدخندان مراجعه کنند".

 

مزاحمت های اینترنتی، دختری را تا پای گور برد

 ایران نوشت: چندی قبل مردی با مراجعه به پلیس فتا کرمان از مزاحمت‌های پسر جوانی برای دخترش در فضای مجازی شکایت کرد.

او به کارآگاهان گفت: حدود 2 ماه پیش جوانی از طریق فضای مجازی با دخترم آشنا شد و پس از جلب اعتمادش عکس‌هایی بین آنها رد و بدل شده بود. این پسر بعد از مدتی خواستار روابط بیشتری بود که با شنیدن پاسخ منفی دخترم، او را تهدید به انتشار تصاویرش کرده بود. مزاحمت‌های او به قدری زیاد شده بود که دست آخر دخترم دست به خودکشی زد که ما او را بموقع نجات دادیم.

با انجام تحقیقات علمی، پلیسی و با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان پلیس، جوان مزاحم دستگیر شد و هدف خود را از این کار تفریح، سرگرمی و اخاذی عنوان کرد.


زن شیشه ای: از شدت توهم،گاهی در خیابان عریان می شوم

ایران نوشت:ساعت 12:30 دقیقه بامداد دوشنبه-دیروز- زن جوانی به کلانتری 139 نبرد در تهران رفت و گفت که 6 سال قبل مردی را کشته است.

زن 34 ساله با حالتی آشفته و در حالی که شرایط جسمی‌اش حکایت از اعتیاد شدید او به مواد مخدر داشت، در جریان تحقیقات گفت: «یادم نمی‌آید سال 90 بود یا 91،  ناخواسته و برای دفاع از خودم مجبور شدم مردی را بکشم. آن روز برای خرید مواد به خانه مرد جوانی به نام بهرام که ساقی مواد مخدر بود رفته بودم. خانه بهرام در زیرزمین یک ساختمان بود و وقتی می‌خواستم مواد را تزریق کنم متوجه نقشه شوم‌اش شدم و با چوبی که در گوشه اتاق افتاده بود به طرفش حمله کرده و ضربه‌ای به سرش کوبیدم و او را کشتم. بعد از این جنایت مواد را تزریق کردم و از آنجا پا به فرار گذاشتم و دیگر به محل حادثه که در شهرک جعفریه شهریاربود نرفتم، اما بعد از گذشت چند سال به خاطر عذاب وجدان تصمیم گرفتم واقعیت را بگویم.

در پی اعتراف زن جوان، بلافاصله موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد و محسن مدیر روستا دستور بررسی درباره اظهارات زن جوان را داد تا روشن شود آیا مردی به نام بهرام به قتل رسیده یا نه.

بدین‌ ترتیب پس ازتحقیقات مشخص شد 7 شهریور سال 90 کارآگاهان پلیس شهریار جسد مرد جوانی به نام بهرام را داخل زیرزمین ساختمانی در شهرک جعفریه پیدا کرده‌اند. پزشکی قانونی هم زمان مرگ را 4 شهریور و سه روز قبل از کشف جسد اعلام کرده بود.بدین ترتیب اظهارات زن «شیشه»ای در خصوص قتل تأیید شد و صبح دیروز او برای انجام بازجویی به دادسرای جنایی تهران انتقال داده شد.

 اما او صبح دیروز زمانی که مقابل بازپرس جنایی ایستاد منکر جنایت شد و اظهاراتش را پس گرفت. او که وضع جسمی و روحی خوبی نداشت و مدام گریه می‌کرد، گفت: «دیشب به خاطر مصرف شدید شیشه و قرص‌های روانگردان توهم زده بودم،اما من قتلی انجام نداده‌ام. تمام این حرف‌ها را به دروغ زده‌ام و مغزم درست کار نمی‌کرد. دیشب از اسلامشهر تا کلانتری نبرد پیاده رفتم و زمانی که خودم را در مقابل پلیس دیدم چنین اظهاراتی را بیان کردم ولی من قاتل نیستم.

او ادامه داد: 10 سال قبل در یک میهمانی دوستانه با مواد مخدر آشنا شدم. شب اولی که شیشه کشیدم برای تفریح بود اما وقتی به خودم آمدم دیدم تفریح شبانه، زندگی‌ام را نابود کرده است. شوهرم که نمی‌دانست من اعتیاد دارم عاشقم بود، اما ماجرای اعتیادم خیلی پنهان نماند و زمانی که شوهرم به ماجرا پی برد سعی کرد مرا نجات دهد که  بی‌فایده بود،چراکه نمی‌توانستم ترک کنم. او هم که زندگی خودش و پسرم را در خطر می‌دید از من جدا شد. پسرم ششم ابتدایی است اما چند سالی است که او را ندیده‌ام و از وضعیت‌اش خبری ندارم. مخارج زندگی‌ام را نیز با آرایشگری می‌گذرانم. اما الان وضعیتم وخیم شده و مدام دچار توهم می‌شوم،  مثلاً یک بار می‌خواستم به خانه بروم اما به خودم که آمدم دیدم با اتوبوس به شهرستان سلماس رفته‌ام. چندین بار تحت تأثیر شیشه در خیابان عریان شده‌ام، یا مسافت‌های زیادی را پیاده رفته‌ام اما هیچ کدام از این رفتارهای جنون‌آمیز دست خودم نیست چون مغزم پوک شده. این اواخر هم نتوانستم درست بخوابم، برای همین حال و روزم بهم ریخته است.»

باتوجه به اعتراف ‌های مقدماتی زن جوان به قتل که توسط پلیس تأیید شده است، ازآنجا که جنایت در تهران رخ نداده بود، بازپرس جنایی  پرونده را برای ادامه تحقیقات به دادسرای ملارد فرستاد.

 

سقوط پیکان به دره ای در لردگان 4 کشته برجا گذاشت

فرامرز شاهین مدیرمرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: براثرسقوط یک خودرو پیکان از گردنه چارطاق شهرستان لردگان به قعر دره، چهار نفر جان خود را از دست دادند.

شاهین  افزود: بر اثر این حادثه سه نفر از اعضای یک خانواده که یک پدر و 2 فرزند بودند و یک نفر دیگر، جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: این حادثه یک مصدوم نیز داشت که به وسیله آمبولانس به اورژانس لردگان انتقال داده شده است. برای کمک به حادثه دیدگان 2 آمبولانس به محل اعزام شد.

 قتل پسر جوان با ضربه چاقو

ساعت 16:40 روز گذشته مأموران کلانتری 132 نبرد در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند پسر جوانی در بلوار نبرد جنوبی، خیابان علامه شمالی، کوچه صادقی به قتل رسیده است.

دقایقی بعد از اعلام این خبر سجاد منافی‌آذر؛ بازپرس امور جنایی تهران به همراه اکیپ تشخیص هویت آگاهی در صحنه جرم حاضر شده و مشغول تحقیقات درباره این پرونده شدند.

بررسی‌های اولیه نشان داد مقتول پسر بیست و هفت ساله‌ای است که بر اثر اصابت ضربه چاقوی بزرگ به سینه‌اش به قتل رسیده و قاتل نیز پس از وقوع قتل متواری شده است.

تحقیقات تکمیلی حاکی از آن بود که قاتل به دلیل اختلافاتی که با مقتول داشت به منزل مقتول مراجعه کرده، زنگ در خانه وی را زده، مقتول که چوبی در دست داشته به مقابل در مراجعه کرده اما قاتل فرصتی به مقتول نداده و با ضربه چاقو او را کشته است.

در نهایت با دستور بازپرس امور جنایی تهران، جسد مقتول برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای بازداشت قاتل فراری ادامه دارد.

میزان 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین