کد خبر: ۴۹۹۸۳۶
تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران گفت: در دانشگاه تهران کمتر از ۳۰ نفر در روزهای اخیر بازداشت شدند که ما چه در دانشگاه و چه در وزارت علوم مرتبا موضوع را پیگیری می‌‌کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :
محمد رهبری در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به وضعیت دانشجویان دستگیرشده گفت: آمار دقیقی از دانشجویان دستگیرشده در دسترس نیست اما تا آنجایی که مطلع هستم تعداد آن‌ها در دانشگاه تهران کمتر از ۳۰ نفر است اما به طور کلی مهم نیست چه تعداد دانشجو و از چه طیفی بازداشت شده‌اند.

وی با بیان اینکه یک دانشجوی بازداشتی هم زیاد است و کرامت و منزلت و حقوق دانشجویان باید رعایت شود، اظهار داشت: حتی اگر کسی در دانشگاه هم تخلفی هم کرده باشد در همان محیط دانشگاه و سازوکارهای دانشجویی باید متناسب با تخلف با آن برخورد شود.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران خطاب به مسئولان وزارت علوم تصریح کرد: از مسئولان دانشگاه و وزارت علوم توقع آن است که از آزادی فکر و اندیشه پاسداری کنند و آزادی تمامی دانشجویانی که در چارچوب قانون فعالیت کرده‌اند را اولویت تمام کارهای خود قرار دهند.

رهبری ادامه داد: اصول ۲۷، ۳۲ و ۳۷ قانون اساسی، حق اعتراض به مسئولان را به رسمیت شناخته و اصل را بر برائت افراد گذاشته است و مسئولین نیز باید حقوق معترضین را مطابق با قانون اساسی به رسمیت بشناسند.

وی تاکید کرد: ما به عنوان انجمن اسلامی نیز پیگیر آزادی دانشجویان بازداشت‌شده هستیم و از مسئولان امر، چه در دانشگاه و چه در وزارت علوم مرتبا موضوع را پیگیری می‌‌کنیم.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین