کد خبر: ۵۰۰۱۱۵
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
حرف مردم در این شلوغی ها نباید گم شود
خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: دیدیم که وقتی فضای مجازی محدود شد فتنه فروکش کرد، نگویید که ما با فضای مجازی مخالفیم، ما با فضای مجازی که کلیدش در دست نظام باشد موافقیم.
آفتاب‌‌نیوز :
خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: در هر سه فتنه کشور، امریکا و رژیم صیهونیستی جلودار بود و گروهک‌های منفور ملت مانند سلطنت‌طلبان که پرونده سیاهی از غارتگری و جنایت و شکنجه از مبارزه با دین و امثال ذلک دارند، این روزها اندکی امیدوار شدند. ولی شتر در خواب ببیند پنبه دانه. سلطنت‌طلب‌ها آرزوی برگشتن را به گور خواهند برد.

به گزارش آفتاب‌نیوز، حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: حوادثی که در این چند روز بر کشور گذشت، حوادثی است که شما مردم بصیر خود تحلیل‌گر هستید و عمق فتنه‌ها را می‌شناسید.

اتفاقات روزهای کشور جلوه‌ای از عقده‌گشایی‌های‌ بین‌المللی است

وی با بیان اینکه بصیرت‌افزایی از وظایف خطیب نماز جمعه است، اظهار داشت: آنچه این روزها بر کشور می‌گذرد، جلوه‌ای از عقده‌گشایی‌هایی است. در عرصه بین‌المللی، دشمن دم به دم شکست خورده است. داعش دست‌پرورده آنها بود. دیدید که می‌گفتند شکست داعش و بازپس‌گیری موصل هشت تا ۱۰ سال طول می‌کشد ولی ایران آمد و هشت ماهه موصل پس گرفته شد. می‌خواستند اسرائیل جدید در منطقه درست کنند. قدرتی که آنها را ناکام گذاشت ایران بود.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان ادامه داد: پول‌ها خرج کردند تا عراق تحت سلطه آنها باشد و نیست. پول ها خرج کردند تا سوریه شکست بخورد و نشد. آنچه که الان انجام می‌شود جلوه‌ای از عقده‌گشایی‌ها است.

اصل اعتراضات به‌حق بود

خاتمی با تشریح برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته درخصوص ناآرامی‌های صورت گرفته طی روزهای اخیر تصریح کرد: نقشه این بود که پول را عربستان داد. طراحی را امریکا داشت. قرار بود از اتاق امریکا در هرات و اربیل، کم کم سلاح به ایران بیاید و در بهمن کار را تمام کنند. یکی از تفاله‌های طاغوت گفته بود ۲۲ بهمن در ایرانیم. من به این تفاله و دیگر تفاله‌ها می‌گویم جای شما ایران نیست. اگر بیایید در اولین قدم، قلم پای شما را می‌شکنند و بعد چوبه‌های دار را آماده می‌کنند.

وی با بیان اینکه شروع اغتشاشات از اعتراضات بود، خاطرنشان کرد: اعتراضات اصلش به‌حق بود. مالباخته‌ها بودند. می‌گفتند موسسات اعتباری اگر مجوز داشته، باید پولش را بدهید که می‌گویند ۹۸ درصد پولش را داده‌ایم. اگر هم مجوز نداشته است چرا پنج سال است که کرکره‌اش را پایین نکشیدید. این اعتراض ناحقی نیست.

 مردم آزادی می‌خواهند، آزادی نیست

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه مردم می‌گویند مرگ بر گرانی، ما هم می‌گویم مرگ بر گرانی، ابراز داشت: کیست که از گرانی خوشش بیاید. کارگر می‌گوید ما چند ماه است حقوق نگرفتیم. کسی نمی‌گوید ناحق است ولی این مسائل باید قانونی باشد. اصل ۲۷ قانون اساسی می‌گوید راهپیمایی به شرط عدم حمل سلاح آزاد است ولی باید مجوز بگیرند.

خاتمی با بیان اینکه در این شلوغی‌ها حرف حق نباید گم شود، عنوان کرد: روحانیت همراه با محرومین و کارگران است و همراه با کسانی است که مشکل معیشت دارند. دیدید آیت‌الله العظمی نوری به صراحت گفتند حق مردم را بدهند. من خواهش می‌کنم اینجا بازی جناحی در نیاورند. مردم آزادی می‌خواهند، آزادی نیست.

صدای ترامپ و نتانیاهو صدای ملت نیست/ نه غزه و نه لبنان به نیابت از نتانیاهو است

وی با بیان اینکه صدای مردم در این اغتشاشات شنیده نمی‌شود، یادآور شد: صدایی که به نیابت از ترامپ و نتانیاهو برمی‌خیزد، این صدای ملت نیست بلکه صدای بیگانه است و ملت این صدا را خفه می‌کند. صدایی که به نیابت از نتانیاهو سر داده می‌شود: «نه غزه و نه لبنان» دومی که «جانم فدای ایران» را دروغ می‌گویند. کسی که می‌گوید نه غزه و نه لبنان به نیابت از نتانیاهو است. این صدای بیگانه است و شنیدنی نیست و باید خفه شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید اینکه وقتی ضدانقلاب سوار بر این موج شدند، معترضین خط‌شان را جدا کردند، بیان کرد: تا زمانی که مشکل داشتند و مالباخته بودند، در نماز جمعه می‌آیند و در راهپیمایی ۹ دی آمدند. ضدانقلاب از این به بعد وارد موج شد. نهایت عجز را دیدیم. با آن همه بسیج رسانه‌ای کم توانستند اردوکشی کنند.

سلطنت‌طلب‌ها آرزوی برگشتن را به گور خواهند برد

خاتمی افزود: یک سه هزارم و بسیار بسیار کم آوردند. این نشانه بدبختی ترامپ و رئیس‌جمهور فرانسه است که با محدود اوباش ذوق‌زده شدند. تقریبا برخی از آنها آموزش‌دیده ضدانقلاب بودند تا کشته بجای بگذارند و فتنه ایجاد کنند. رذالت کردند. برخی از سربازان امام زمان و پاسدار کشتند. به هر آنچه مظهر و نماد دین داشت، حمله کردند. به دفتر امام جمعه و منزل او حمله کردند. به دفتر سازمان تبلیغات حمله کردند. اینجا کار معترضین نبود.

وی با بیان اینکه در دو دهه گذشته انقلاب سه فتنه داشتیم، گفت: فتنه اول، فتنه سال ۷۸ و کوی دانشگاه بود. فتنه دوم فتنه، ۸۸ بود و فتنه سوم، فتنه چند روزه ۹۶ بود. این سه فتنه، سه تشابه و یک فرق داشتند. در هر سه فتنه، امریکا و رژیم صیهونیستی جلودار بود و گروهک‌های منفور ملت مانند سلطنت‌طلبان که پرونده سیاهی از غارتگری و جنایت و شکنجه از مبارزه با دین و امثال ذالک دارند، این روزها اندکی امیدوار شدند. ولی شتر در خواب ببیند پنبه دانه. سلطنت‌طلب‌ها آرزوی برگشتن را به گور خواهند برد. 

امریکا، رژیم صیهونیستی و عربستان در حمایت از اغتشاشگران مسابقه گذاشتند

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: در فتنه اخیر، امریکا، رژیم صیهونیستی و اخیرا عربستان در حمایت از اغتشاشگران مسابقه گذاشتند. ترامپ روانی صبح که از خواب بیدار می‌شود، از حمایت آنها می‌نویسد.

وی در تشریح دومین خصلت مشترک حوادث سال ۷۸، ۸۸ و ۹۶ اظهار داشت: به نام ملت، خیانت به ملت کردند و به ملت، عزاداران سیدالشهدا و کشور خیانت کرده و در این حرکات به اسلام اهانت کردند.

اصولگرا و اصلاح‌طلب فتنه اخیر را محکوم کردند

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: سومین وجه مشترک، اقلیت بودن آنها است. اقلیت بسیار ناچیز که با وقاحت خود را زبان ملت جا می‌زنند اما یک فرق در این سه فتنه وجود دارد و آن، این است که در این فتنه خود را خیلی زود رو کردند و به سرعت چهره ضد ایرانی و ضد اسلامی خودشان را نشان دادند و پرچم ایران را که نماد عزت و غیرت یک ملت و مزین به الله اکبر است، با کمال وقاحت به آن اهانت کردند.

خاتمی با بیان اینکه نیروی انتظامی بشارت داد این جنایتکار را دستگیر کرده است، تصریح کرد: این جنایتکار مستحقق اشد مجازت است. خوشبختانه همه محکوم کردند، اصولگرا و اصلاح‌طلب محکوم کردند. حتی آنهایی که علاقه به دین نداشتند، این جنایت را محکوم کردند.

فضای مجازی آتش بیار معرکه بود/ فضای مجازی بسته شد فتنه هم فروکش کرد

وی با اشاره به فضای مجازی خاطرنشان کرد: فضای مجازی بود که آتش بیار معرکه بود. فضای مجازی بود که می‌گفت کجا شلوغ است و کجا شعار می‌دهند. شما دیدید وقتی فضای مجازی بسته و محدود شد، فتنه هم فروکش کرد. اینکه رهبری می‌فرمانید در فضای مجازی هزاران توپخانه در حال شلیک به سمت ملت ایران است، مفهومش به کار انداختن این توپخانه است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی فرمودند بجای لجنزار متعفنی که به نام تلگرام است، فضای مجازی سالم در دست جامعه قرار بگیرد و امنیت، اخلاق، ایمان و سلامت جامعه را حفظ کنیم. نگوییم موقتا قطع کردیم و دوباره برمی‌گردیم، دوباره این شیاطین برگرددند، همان آش است و همان کاسه.

سرور فضای مجازی در داخل باشد/ چرا اینترنت ملی و اینترانت را نمی‌آورند

خاتمی با بیان اینکه فضای مجازی هم می‌تواند فرصت و هم می‌تواند بحران باشد، ابراز داشت: ما می‌گویم فضای مجازی داشته باشیم ولی سرورش در داخل باشد و خودمان مدیریت کنیم. چین و روسیه خودشان فضای مجازی را آوردند و خودشان مدیریتش را گرفتند.

وی با بیان اینکه چرا اینترنت ملی و اینترانت را نمی‌آورند، عنوان کرد: دقیق خبر داریم که همه چیز مهیا است. ما فضای مجازی که کلیدش در دست نظام باشد، موافقیم و از زبان این ملت می‌گویم ملت با فضای مجازی که کلیدش در دست امریکا باشد، موافق نیست.

فضای مجازی را باز کنند، نزد خدا و ملت جوابی نخواهند داشت

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: مسئولان محترم شما را به خدا به هشدار مولا علی گوش بدهید. مسئولان محترم آقا می‌گوید فضای مجازی به قتلگاه دین و اخلاق جوانان تبدیل شده است. فتنه را دیدید که اینها آفریدند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: از وزیر محترم و جوان ارتباطات تشکر می‌کنم که مدیریت کرد و یکی از کانال‌های ضدانقلاب که بنزین و نفت روی اغتشاشات می‌ریخت، تعطیل کرد. بار دیگر می‌گویم اگر فضای مجازی را باز کنند و این اغتشاشات شکل بگیرد نزد خدا و این ملت جوابی نخواهند داشت.

دستگاه قضایی با فریب‌خوردگان با رافت، رحمت و برادری برخورد کند/ به امریکایی‌ها رحم نکنید

خاتمی با تشکر از عملکرد نیروهای مسلح طی روزهای اخیر یادآور شد: فرمانده محترم ارتش پیام داد اگر دستور داده می‌شد، وارد می‌شدیم. نیروی انتظامی آفتخار آفرید و در همه شهرها به میدان آمد. وزارت اطلاعات حتی شهید داد. سپاه شهید داد. ما به این بازوهای توانمند افتخار می‌کنیم.

وی خطاب به دستگاه قضایی نیز بیان کرد: از دستگاه قضایی انتظار داریم با فریب‌خوردگان با رافت، رحمت و برادری برخورد کند اما آنهایی که معاندانه وارد شدند و بر موضعشان هستند، امریکایی هستند. به امریکایی‌ها رحم نکنید و یک مجازت عبرت‌آمیز برای آنها درنظر بگیرد.

فهرست توطئه‌های خنثی‌شده را آدم بگوید بیش از یک ساعت طول می‌کشد

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر اینکه این انقلاب، انقلاب خدایی است و این نظام، نظامی الهی است، گفت: انقلاب اسلامی، شجره طبیه است. حمایت خدا با این انقلاب است. فهرست توطئه‌های خنثی‌شده را آدم بگوید بیش از یک ساعت طول می‌کشد.

خاتمی با بیان اینکه چراغ راه در مقابله با فتنه‌ها ولایت است، اظهار داشت: از او به یک اشاره، از ما به سر دویدن. ما با ولایت الفتی دیرینه داریم، عشق امام و رهبری در سینه داریم. دست خدا، بر سر ماست، روح خدا، فرزند زهرا، رهبر ماست. این انقلاب از برکت پیر خمین است، در امتداد نهضت خون پاک حسین است. شور شهادت تا همیشه بر سر ماست، این جان ناقابل فدای رهبر ماست.ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند.

منبع: ایلنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
0
1
درآمد آستان قدس و بودجه ارگانها و نهادها و مراکز غیر دولتی که هیچ نظارتی از طرف دولت بر آنها نیست برای سرکوب خواست اکثریت جامعه و حفظ قدرت اقلیت تند رو و افراطی مصرف میشود باید توسط دولت صرف رفع فقر و بیکاری و پیشرفت کشور گردد .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین