کد خبر: ۵۰۲۴۶۴
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۲
پروانه فعالیت دمیربانک آذربایجان از ۲۳ دسامبر ۲۰۱۷ لغو شده و کاپیتابانک این کشور به‌عنوان بانک مسئول بازپرداخت مبالغ سپرده‌گذاران نزد دمیربانک تعیین شده است. بر این اساس عملیات بازگردان سپرده‌ها از ابتدای فوریه ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد و سپرده‌گذاران فقط ۲ماه برای دریافت پول خود مهلت دارند.
آفتاب‌‌نیوز :
در نامه مدیرکل مشترک‌المنافع و قفقاز به رئیس اتاق ایران تأکید شد که مشتریان دمیربانک آذربایجان برای احیای سپرده‌های خود فرصتی ۶۰روزه دارند.

مدیرکل مشترک‌المنافع و قفقاز وزارت امور خارجه کشورمان در نامه‌ای به رئیس اتاق ایران اعلام کرده است: بر اساس گزارش دریافتی از سفارت ایران در باکو، پروانه فعالیت دمیربانک جمهوری آذربایجان از ۲۳ دسامبر ۲۰۱۷ (شنبه ۲ دی ۱۳۹۶) لغو و کاپیتابانک آذربایجان به‌عنوان بانک مسئول بازپرداخت مبالغ سپرده‌گذاران‌ نزد دمیربانک تعیین شده است.

برابر رویه جاری در جمهوری آذربایجان، سپرده‌گذاران در بانک‌های این کشور که فعالیت آنها به هر دلیلی تعلیق می‌شود، ۶۰ روز فرصت خواهند داشت تا نسبت وصول سپرده‌های خود از بانک جایگزین اقدام کنند.

در نامه غلامرضا باقری مقدم، به غلامحسین شافعی نیز تصریح شده است: که عملیات بازگرداندن سپرده‌ها توسط کاپیتابانک آذربایجان، از ابتدای فوریه ۲۰۱۸ (پنج‌شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶) آغاز خواهد شد و سپرده‌گذاران نزد دمیربانک فقط ۶۰ روز برای دریافت پول خود مهلت دارند و درصورتی‌که در این مدت ۶۰ روز اقدام نکنند، پس‌ازآن حق قانونی برای طرح ادعای مالی یا حقوقی برای دریافت سپرده خود نخواهند داشت.

طبق اعلام مدیرکل مشترک‌المنافع و قفقاز وزارت امور خارجه، قبلاً در موارد مشابهی سپرده‌گذاران ایرانی به دلیل عدم انجام اقدام به‌موقع برای بازپس‌گیری سپرده‌های خود، متضرر شده‌اند و پیگیری‌ها نیز تاکنون نتیجه‌بخش نبوده است.

بر این اساس، چنانچه اشخاص حقیقی یا حقوقی ایرانی در دمیربانک آذربایجان حساب سپرده داشته باشند، لازم است برای جلوگیری از ضرر و زیان، اقدام لازم برای دریافت سپرده‌های خود از کاپیتابانک آذربایجان را در دستور کار قرار دهند.

منبع: ایلنا

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x