کد خبر: ۵۰۴۱۶۸
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰
دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگیگفت:
با وجود همه این افزایش قیمت‌ها، رکودی که در صنعت لوازم خانگی و بازار فروش آن است و قدرت خرید پایین مردم باعث می‌شود فروشندگان و تولیدکنندگان نتوانند به اندازه‌ای که لازم است قیمت لوازم خانگی افزایش پیدا کند.
آفتاب‌‌نیوز :
یکی دو روزی است که خبر گرانی 5 تا 10 درصدی لوازم خانگی شنیده می‌شود. بهانه این گرانی هم افزایش قیمت دلار شمرده شده است. حبیب‌الله انصاری دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی در این باره به پول نیوز می‌گوید: گرانی ربطی به دلار ندارد. حداقل فعلا ندارد. تا گرانی دلار روی تولیدات لوازم خانگی اثر بگذارد طول می‌کشد. 

او ادامه می‌دهد: قیمت هر محصولی به عوامل تولید آن بستگی دارد. در صنعت، قیمت تمام شده بیش از هر چیزی به مواد اولیه و قطعات اولیه وابسته است. 

به گفته انصاری از ابتدای امسال، 30 درصد بر قیمت مواد اولیه صنعت لوازم خانگی افزوده شده از فولاد گرفته تا رنگ.

از طرفی در صنعت لوازم خانگی افزایش دستمزد‌ داشتیم. با وجود همه این افزایش قیمت‌ها، رکودی که در صنعت لوازم خانگی و بازار فروش آن است و قدرت خرید پایین مردم باعث می‌شود فروشندگان و تولیدکنندگان نتوانند به اندازه‌ای که لازم است قیمت لوازم خانگی افزایش پیدا کند. 

انصاری افزود: مردم نمی‌توانند بیشتر از این برای خرید  لوازم خانگی هزینه کنند. به گفته او اگر هم در کف بازار بین 5 تا 10 درصد گرانی دیده شده ناشی از فشار گرانی مواد اولیه صنایع لوازم خانگی است و گرانی واقعی بیش از این هاست. 

پول نیوز

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x