کد خبر: ۵۰۴۸۸۷
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اجرای سراسری طرح LEZ در سال آینده خبر داد و درباره سرانجام طرح ترافیک جدید گفت: امسال سهمیه خرید سالیانه برای هیچ گروهی نداریم و تنها مجوز برای افرادی که شغلشان به گونه‌ای است که باید بطور مداوم در طرح وارد شوند در نظر گرفته شده که این مجوز تنها به منزله‌ این است که جای این افراد برای ورود به محدود رزرو شده است اما از نظر نحوه پرداخت با دیگران تفاوتی ندارند.
آفتاب‌‌نیوز :
محسن پورسید آقایی صبح امروز در مراسم رونمایی از واحد سیار معاینه فنی خودروها و سامانه نوبت‌دهی آنلاین در کشور، با بیان اینکه چندین مرکز معاینه فنی ثابت در سطح شهر داریم، اما شهروندان برای دسترسی به آن‌ها باید مسافت زیادی را طی کنند،‌ گفت: با همکاری بخش خصوصی، مراکز سیار معاینه فنی در کشور تولید شد.

وی گفت: تجهیزات این واحد سیار معاینه فنی خودرو از آلمان خریداری شده، اما با کمک سرمایه‌گذار بخش خصوصی در ایران ساخته شده است، این واحدهای سیار معاینه فنی خودرو به درخواست شهروندان و در یک مدت معین در محلات مستقر شده و مردم می‌توانند از این مراکز استفاده کنند.

معاون شهردار تهران گفت: برای هر خودرو تقریبا 1 ساعت زمان لازم است تا نسبت به معاینه فنی اقدام شود، مردم تشویق خواهند شد که نسبت به اخذ معاینه فنی اقدام کنند.

وی گفت: براساس لایحه بودجه 97، طرح LEZ در تمام شهر تهران اجرایی می‌شود، این طرح براساس داشتن معاینه فنی است و اگر خودروی شهروندان معاینه فنی نداشته باشد، جریمه می‌شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: این واحدهای سیار، خودروهای CNG سوز را پوشش نمی‌دهند،‌ اما می توانند تست معاینه فنی برتر و معمولی بگیرند، این واحدهای سیار دستگاه موتور برق دارند، اما در عین حال می‌توانند از برق شهری هم استفاده کنند.

پورسیدآقایی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص سرانجام طرح ترافیک جدید با بیان اینکه براساس طرح ترافیک جدید 40 هزار نفر از مردم به صورت روزانه می‌توانند وارد محدوده شوند، اظهار کرد: بر این اساس دسترسی مردم عادی به محدوده طرح ترافیک آسان‌تر خواهد شد.

وی گفت: قیمت طرح ترافیک روزانه نسبت به دوره‌های قبل کاهش یافته است، در حال حاضر نرخ‌ها در دستور کار بررسی شورای شهر است، اما قیمت طرح نسبت به قبل کاهنده است.

پورسیدآقایی گفت: مردم می‌توانند زمانشان را مدیریت کنند، از 13 هزار و 400 تومان به صورت حداقلی و 36 هزار تومان به صورت حداکثری قیمت طرح متفاوت است.

وی گفت: امسال سهمیه خرید سالیانه برای هیچ گروهی نداریم، تنها مجوز برای افرادی که شغلشان به گونه‌ای است که باید بطور مداوم در طرح وارد شوند در نظر گرفته شده که این مجوز تنها به منزله‌ این است که جای این افراد برای ورود به محدود رزرو شده است اما از نظر نحوه پرداخت با دیگران تفاوتی ندارند.

خبرانلاین 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین