کد خبر: ۵۰۵۰۲۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۱
مدارس بسیاری از شهرها بخاطر برف و سرما تعطیل شد
مدارس استان هاي البرز،‌ قزوين، مازندران،‌ گلستان،‌ کردستان، همدان، آذربايجان شرقي، زنجان،‌ اردبيل آذربايجان غربي، قم و گيلان به علت بارش برف و کولاک فردا تعطيل اعلام شد.
آفتاب‌‌نیوز :
مدارس چند استان در پي بارش برف و کولاک و همچنين کاهش دما و يخبندان امروز یکشنبه تعطيل اعلام شد.برف و کولاک مدارس کدام استانها را تعطیل کرد؟

به گزارش آفتاب‌نیوز، مدارس استان هاي البرز،‌ قزوين، مازندران،‌ گلستان،‌ کردستان، همدان، آذربايجان شرقي، زنجان،‌ اردبيل آذربايجان غربي، قم و گيلان به علت بارش برف و کولاک فردا تعطيل اعلام شد.
 
کرج:

مهرور مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: با توجه به بارش برف و برودت هوا فردا یکشنبه مقاطع تحصیلی مهد کودک، پیش دبستان و دبستان کل استان البرز  در هر دو نوبت صبح و عصر تعطیل است.

مهرور گفت: مقطع متوسطه شهرستان طالقان و بخش آسارا در دو نوبت صبح و بعداظهر تعطیل است. مقاطع متوسطه کل استان نیز در شیفت صبح روز یکشنبه ۸ بهمن تعطیل می‌باشد.

قزوین:

بی نیاز مدیر روابط عمومی آموزش و پروش استان گفت: با توجه به بارش شدید برف، کولاک و یخبندان و یخ زدگی معابر تمامی مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم در نواحی ۱۴ گانه شیفت صبح تمامی مقاطع تحصیلی استان قزوین فردا تعطیل است.

امروز هم مدارس نوبت بعدازظهر مقطع ابتدایی ناحیه یک، دو و پیش دبستانی قزوین و همه مقاطع تحصیلی سایر مناطق استان تعطیل بود.

همچنین مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت:: ادارات استان فردا دو ساعت دیرتر دایر می‌شوند.

ایرج زاهدپور افزود: به علت کولاک و یخبندان تمامی کارمندان فردا یکشنبه ۸ بهمن ماه با دو ساعت تاخیر در محل کار حاضر می‌شوند.

وی افزود: البته دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان شامل این تاخیر نمی‌شوند.

مازندران:

مدیر اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران گفت: مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم آموزش و پرورش منطقه کلاردشت فردا یکشنبه ۸بهمن ماه به علت بارش برف و سرمای هوا تعطیل است.

وی با بیان اینکه خبر تعطیلی همه مدارس مازندران که در فضای مجازی منتشر شده است تکذیب می‌شود، افزود: در صورت تعطیلی مدارس در دیگر شهر‌های مازندران خبر تعطیلی از منابع رسمی اعلام می‌شود.

گلستان:

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش گلستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مدارس مناطق کوهستانی این استان فردا تعطیل است.

در این اطلاعیه آمده است: به علت بارش برف، سرمای شدید هوا و یخبندان، فردا یکشنبه ۸ دی مدارس کوهستانی و صعب العبور استان گلستان در دو نوبت صبح و بعدازظهر در همه دوره‌های تحصیلی تعطیل است.

بر اساس اعلام هواشناسی گلستان؛ تا اواخر همین هفته گلستان بارانی، برفی و سرد است.

 کردستان:

اداره کل هواشناسی کردستان مبنی بر تداوم بارش‌ها و بر اساس تصمیم فرمانداران محترم شهرستان‌ها فردا یکشنبه ۸ بهمن ماه ۹۶ برخی از مدارس استان کردستان  به شرح ذیل در نوبت صبح تعطیل است:

شهرستان قروه و منطقه سریش آباد: کلیه مدارس در سطح شهر و روستا

شهرستان دهگلان: کلیه مدارس سطح شهر و روستا

شهرستان بیجار و منطقه کرانی: کلیه مدارس سطح شهر و روستا 

شهرستان سنندج و منطقه کلاترزان: مراکز پیش دبستانی و ابتدایی سطح شهر و کلیه مدارس روستایی

بانه مراکز پیش دبستانی و ابتدایی سطح شهر و روستا

سقز و منطقه زیویه: مراکز پیش دبستانی و ابتدایی سطح شهر و مدارس متوسطه اول روستایی
 
همدان:

روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان همدان اعلام کرد: به علت بارش برف، برودت هوا و لغزندگی معابر و راه‌های مواصلاتی و به جهت جلوگیری از آسیب دیدگی دانش آموزان و فرهنگیان شریف، تمامی مقاطع تحصیلی در نواحی او ۲ شهرهمدان و شهرستان رزن، کبودرآهنگ، اسدآباد، فامنین، بهار و مناطق سرد رود، قروه درجزین، گل تپه، قهاوند، لالجین و مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی در شهرستان تویسرکان، نهاوند و مناطق قلقل رود و خزل در نوبت صبح فردا یکشنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۶ تعطیل اعلام می‌گردد.

آذربایجان شرقی:

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اعلام کرد: با توجه به بارش برف و برودت هوا روز یکشنبه ۸ بهمن در:

شهرستان اهر: مدارس همه مقاطع تحصیلی مناطق روستائی در ۲ نوبت صبح و بعد از ظهرتعطیل است و مدارس کلیه مقاطع مناطق شهری با یک ساعت تاخیر راس ساعت ۹ صبح شروع به فعالیت خواهند کرد.

شهرستان هوراند، شهرستان ورزقان و منطقه نظرکهریزی

مدارس همه مقاطع تحصیلی اعم از شهری و روستائی تعطیل خواهند بود.

شهرستان کلیبر: 

مدارس همه مقاطع تحصیلی مناطق روستایی در نوبت صبح تعطیل است و مدارس شهری، پیش دبستانی، استثنایی و ابتدایی در نوبت صبح تعطیل بوده و متوسطه اول و دوم با یک ساعت تاخیر از ساعت ۹ شروع خواهد شد.

خاروانا:

همه مقاطع تحصیلی مدارس شهری و روستایی در نوبت صبح با یک ساعت تاخیر راس ساعت ۹ شروع خواهد شد.

مدارس ابتدایی در برخی از نقاط استان زنجان تعطیل شد.
 
زنجان:

مدیر مرکز مدیریت بحران استان زنجان گفت: بارش برف و کاهش دما باعث شد تا تمامی تعطیلی مدارس ابتدایی در برخی از نقاط استان زنجان مدارس مقطع ابتدایی در همه شهرستان‌ها به جزء طارم شیفت صبح فردا یکشنبه تعطیل شود.
 
اردبيل:

روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد: روز یکشنبه ۸ بهمن ماه ۹۶ در اردبیل، خلخال، کوثر، نیر، نمین، سرعین، مشگین شهر، گرمی، بیله سوار، جعفرآباد، انگوت، ارشق، لاهرود، شاهرود، هیر و خورش رستم کلیه مقاطع تحصیلی، در اصلاندوز پیش دبستانی و ابتدایی، در پارس آباد فقط پیش دبستانی در نوبت قبل از ظهر به علت بارش برف و برودت هوا تعطیل است.
 
آذربایجان غربی:

با توجه به بارش برف و برودت هوا، مدارس برخی از مناطق استان فردا یکشنبه ۸بهمن در نوبت صبح به این شرح تعطیل اعلام می‌شود.

نواحی یک و دو ارومیه: ابتدایی شهری و ابتدایی و متوسطه دوره اول روستایی
پیرانشهر: تمامی مقاطع تحصیلی شهری و روستایی
اشنویه: تمامی مقاطع تحصیلی شهری و روستایی
شاهین دژ: تمامی مقاطع شهری و روستایی 
کشاورز: تمامی مقاطع تحصیلی
صومای برادوست: تمامی مقاطع تحصیلی
سیلوانا: تمامی مقاطع تحصیلی
بوکان: ابتدایی شهری و تمامی مقاطع تحصیلی روستایی 
تکاب: ابتدایی و متوسطه دوره اول شهری و تمامی مقاطع روستایی 
نقده: ابتدایی و متوسطه دوره اول شهری و روستایی
مهاباد: ابتدایی و متوسطه دوره اول شهری و روستایی
سردشت: ابتدایی شهری و تمامی مقاطع تحصیلی روستایی
و همچنین انزل و نازلو: تمامی مقاطع تحصیلی با یک ساعت تاخیر آغاز خواهد شد.
 
قم:

بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قم، با توجه به بارش برف، برودت هوا و یخ زدگی سطح معابر، فردا یکشنبه ۸ بهمن؛ کلیه مدارس بخش‌های کهک، خلجستان و سلفچگان در نوبت‌های صبح و عصر تعطیل است.
 
گيلان:

همه مدارس دیلمان و عمارلوی در تمام مقاطع تحصیلی به علت بارش برف و مشکل رفت و آمد فردا یکشنبه ۸ بهمن در ۲ شیفت صبح و عصر تعطیل است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: با توجه به بارش سنگین برف و یخبندان شدید همه مدارس در تمام مقاطع تحصیلی این مناطق فردا یکشنبه برای دومین روز متوالی در ۲ شیفت صبح و عصر تعطیل است.

مهدی حاجتی گفت: حضور مدیران و عوامل اجرایی در مدارس برای برف روبی الزامیست.

مهاباد 

بر اساس اعلام اداره آموزش پرورش مهاباد، فردا یکشنبه ۸بهمن ماه ۹۶، مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و متوسطه اول شهر و روستا، در نوبت صبح تعطیل است.   

سمنان

 بر اساس اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، مدارس روستای افتر از توابع شهرستان سرخه، فردا یک شنبه هشتم بهمن به علت لغزندگی معابر، در همه مقاطع تحصیلی صبح و بعد از ظهر تعطیل است.

مدارس مشهد هم تعطیل شد

با توجه به برودت شدید هوا همه  مدارس پیش دبستانی و یخبندان ابتدایی ادارات آموزش و پرورش ذیل،یکشنبه 8 بهمن در نوبت صبح تعطیل است:

نواحی هفتگانه مشهد و تبادکان
مناطق احمدآباد،رضویه
منطقه نوخندان و درگز

چنانچه تصمیمی مبنی بر تعطیلی مدارس سایر مناطق استان اخذ شود از طریق همین کانال اطلاع رسانی می شود

استان مرکزي:

به علت بارش برف شدید و لغزندگی معابر، مدارس شهری و روستایی شهرستان زرندیه در نوبت صبح و در تمامی دوره های تحصیلی تعطیل است.

به علت بارش برف شدید و لغزندگی معابر، فردا یکشنبه، هشتم بهمن ماه تمامی مدارس نوبران در تمامی دوره‌های تحصیلی با تاخیر و ساعت ۹ صبح فعالیت‌های آموزشی را آغاز می کنند.

مدارس پیش دبستانی و ابتدایی تفرش شهری و روستایی در نوبت صبح تعطیل می باشد.

همچنين تمامي مدارس شهری و روستایی شهرستان خنداب در تمامی دوره های تحصیلی با تاخیر و ساعت 9صبح فعالیت های آموزشی را آغاز می کنند.
 
کرمانشاه:

رضا محمودیان مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اعلام کرد: کلیه مدارس استان در مقاطع مختلف تحصیلی در نوبت صبح یکشنبه ۸ بهمن به علت بارش برف و برودت هوا تعطیل است.

وی همچنین گفت: کلیه مدارس استان در شیفت بعد از ظهر دایر خواهد بود.

محمودیان همچنین تاکید کرد تمامی ادارات در سطح استان طبق روال کاری خود خواهد بود و هیچگونه تاخیر و یاتعطیلی ندارند.
 
خراسان رضوي:

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اعلام کرد: به دلیل سرمای شدید هوا مدارس ابتدایی در نواحی هفتگانه مشهد و برخی مناطق دیگر استان در نوبت صبح یکشنبه هشتم بهمن تعطیل است.

قاسمعلی خدابنده افزود: بر این اساس تمامی مدارس پیش دبستانی و ابتدایی نواحی هفتگانه مشهد و تبادکان، مناطق احمدآباد، رضویه و منطقه نوخندان وصالح آباد، طرقبه و شاندیز و نیز شهرستان قوچان و درگز صبح یکشنبه تعطیل است.

وی گفت: فعالیت آموزشی در سایر مقاطع تحصیلی و شهرستان‌های دیگر برقرار است.

خدابنده افزود: چنانچه تصمیمی درباره تعطیلی مدارس سایر مناطق استان گرفته شود اطلاع رسانی انجام می‌شود.

طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، این استان هفتم تا ۱۴بهمن تحت تاثیر ورود جبهه هوای سرد با کاهش شدید دما و بارش در برخی مناطق روبه رو خواهد شد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۸
0
1
پرنده ها رادریابید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین