کد خبر: ۵۱۰۹۳۷
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵
شهردار منطقه 9 تهران بااشاره به مدیریت برج آزادی، گفت: مدیریت برج آزادی بر عهده وزارت ارشاد است که ما درخواست می‌کنیم مدیریت برج در فضای شهرداری تهران انجام شود.
آفتاب‌‌نیوز :
سید علی مفاخریان در جلسه بررسی مشکلات محلات منطقه 9 تهران که در محل فرمانداری تهران برگزار شد گفت: عمده مشکلات منطقه 9 مربوط به بودجه است و در صورت تامین 250 میلیارد تومان می‌توانیم تمامی مشکلات و معضلات منطقه را حل کنیم. این در حالی است که برای بودجه سال 1397 تنها 47 میلیارد تومان به منطقه 9 اختصاص پیدا کرده است.

وی افزود: منطقه 9 منطقه‌ای واقع در غرب تهران است که با 170 هزار نفر جمعیت روزانه حدود 5 میلیون نفر جمعیت ترددی یعنی جمعیتی که به منطقه ورود و خروج پیدا می‌کنند، یکی از مناطق پرتردد تهران است.

وی ادامه داد: علت وجود این جمعیت ترددی قرار گرفتن فرودگاه مهرآباد در این منطقه و هم‌مرزی پایانه غرب با منطقه 9 است. این منطقه به لحاظ بافت فرسوده نیز مشکل بزرگی دارد و در کنار این مشکلات، مساله پادگان جی و وجود بخش هلیکوپترسازی در این منطقه بر مشکلات و معضلات افزوده است.

به گفته شهردار منطقه 9، این منطقه در همه سرانه‌های خدماتی و حتی سرانه‌های مسکونی، برخلاف سایر مناطق تهران با کمبود مواجه است اما  برای همه این مشکلات برنامه‌هایی را داریم.

شهردار منطقه 9 با تاکید بر اینکه ظرف 10 سال گذشته بودجه این منطقه دریک نقطه متوقف شده و ثابت بوده افزود: متاسفانه بودجه منطقه 9 در سال آینده حتی نسبت به سال گذشته با کاهش مواجه شده و این روند در 10 سال گذشته نیز تکرار شده بود. در چنین شرایطی و با این رقم بودجه چگونه می‌توان منطقه را توسعه داد؟

مفاخریان افزود: تنها برای نگهداشت منطقه و نه تکمیل پرورژهای عمرانی رقمی حدود 132 میلیارد تومان برای بودجه 1397 پیش‌بینی کرده بودیم که با توجه به محدودیت‌های اعتباری شهرداری تهران تنها رقم 47 میلیارد تومان مصوب شده است که از این میزان نیز مشخص نیست چه رقمی تخصیص پیدا خواهد کرد.

وی به وجود برج آزادی در منطقه 9 اشاره کرد و افزود: مدیریت برج آزادی بر عهده وزارت ارشاد است که ما درخواست می‌کنیم مدیریت این برج در شهرداری تهران شود تا با توجه به کمبودهای بودجه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بازسازی و نگهداشت این برج تسریع پیدا کند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه چندین قطعه زمین در منطقه 9 وجود دارد که اگر کمک بودجه‌ای صورت بگیرد و این زمین‌ها توسط شهرداری تملک شود در توسعه منطقه و جبران کمبودها در سرانه‌های خدماتی می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد. گفت: زمین پتوبافی که متعلق به یکی از شرکت‌های دولتی است، نیازمند بودجه‌ای 6000 میلیارد تومانی برای تملک است. همچنین زمینی متعلق به بنیاد مستضعفان با مساحت 11 هزار و 330 متر نیازمند 33 میلیارد تومان اعتبار است که در صورت تملک می‌تواند برای توسعه فضای سبز منطقه مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: زمینی با مساحت 4545 متر در منطقه وجود دارد که می‌تواند با اختصاص اعتبار 10 میلیارد تومانی جهت توسعه فضای سبز در سطح منطقه، مورد بهره‌برداری قرار گیرد. همچنین در پروژه یادگار امام نیز برخی املاک شهروندان در میدان فتح هستند که در این طرح قرار گرفتند که برای تملک آن‌ها نیازمند 9800 میلیون تومان اعتبار هستیم تا به این ترتیب بتوانیم مشکلات این شهروندان را حل و فصل کنیم. این در حالی است که تاکنون و از زمان آغاز مدیریت شهری جدید تنها 700 میلیارد تومان به شهرداری منطقه 9 اختصاص پیدا کرده است.

مفاخریان در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع سد معبر در منطقه 9 اشاره کرد و افزود: سد معبر موضوعی است که در کل شهر تهران وجود دارد اما ما در منطقه 9 طرح ساماندهی مشاغل را اجرایی کرده‌ایم و با استفاده از فضاهای بی‌دفاع شهری تلاش خواهیم کرد مشاغلی که مزاحمتی برای کسی نداشته باشند را ساماندهی کنیم تا به این ترتیب مشکل سد معبر در سطح منطقه از بین برود.
ایسنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین