کد خبر: ۵۱۱۸۳۲
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰
نیروهای ارتش آمریکا و ارتش رژیم صهیونیستی از روز یکشنبه رزمایش نظامی خود برای مقابله با تهدیدهای احتمالی آغاز می‌کنند.
آفتاب‌‌نیوز :
نیروهای ارتش آمریکا و ارتش رژیم صهیونیستی روز یکشنبه بزرگ ترین تمرین‌ نظامی را در برابر تهدیدهای احتمالی آغاز می کنند.

هزاران نظامی آمریکایی و اسرائیلی فردا (یکشنبه) بزرگ ترین تمرین نظامی مشترک را آغاز می‌کنند که در آن تعامل و برخورد با تهدیدهای موشکی از جبهه‌های مختلف شبیه‌سازی و تمرین می شود.

رادیو عبری زبان اسرائیل روز شنبه اعلام کرد که این تمرین در اسرائیل انجام خواهد شد و تا نیمه ماه کنونی (مارس) ادامه خواهد داشت.

ارتش اسرائیل در بیانیه ای اعلام کرد که این تمرین‌ها با نام «جونیپر کبرا» و با مشارکت بیش از 2 هزار و پانصد نظامی آمریکایی که در اروپا خدمت می کنند و با حضور نزدیک به 2 هزار نظامی سازمان پدافند هوایی اسرائیل و یگان‌های لجستیکی، پزشکی و دیگر یگان‌های آن صورت خواهد گرفت.

این تمرین ها از چهارم مارس تا پانزدهم همین ماه برگزار خواهد شد و پس از آن نیز فعالیت های مشترک با شریک آمریکایی تا پایان ماه مارس ادامه خواهد داشت.

تمهیدات برای این تمرین از هفته‌ها پیش آماده شده و نیروهای آمریکایی نیز از طریق دریا و هوا وارد شده اند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که این تمرین بزرگ ترین تمرین بین ارتش اسرائیل و فرماندهی ارتش آمریکا در اروپا خواهد بود.

هدف از این تمرین ها تقویت همکاری و هماهنگی و تبادل تجربه بین دو ارتش برای ارتقاء سطح آمادگی دفاعی در برخورد با تهدیدهای موشکی است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در این تمرین ها سناریوی ورود نیروهای آمریکایی به اسرائیل و اقدام آنها به همراه سامانه دفاع هوایی اسرائیل در حمایت از آسمان آن، شبیه سازی خواهد شد. همچنین، نیروهای شرکت کننده در مانور در برابر سناریوهای مختلف تهدیدهای موشکی از جبهه های مختلف، با به کارگیری سامانه‌های موشکی چون «حیتس»، سامانه گنبد آهنین و سامانه‌های پاتریوت که وارد خدمت شده است، عمل خواهند کرد.

منبع: تسنیم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین