کد خبر: ۵۱۲۳۴
تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۳۸۵ - ۲۰:۲۸

خاتمی نگران تایید صلاحیت‌ها است

آفتاب‌‌نیوز : در همین رابطه هادی قابل این نگرانی را در سیستم نظارت بر انتخابات و تأیید صلاحیت کاندیداهای جبهه اصلاحات دانست و اظهار داشت: همانند انتخابات قبل بحث نظارت صحیح و بر روند انتخابات و تأیید صلاحیت ها مطرح است و هشدار خاتمی نیز در همین راستا می‌باشد. 

عضو شورای مرکزی مشارکت با اشاره به کناره گیری علی جنتی از معاونت سیاسی وزارت کشور گفت:‌ به دلیل اعمال فشار، در مجموعه دولت یک فرد هیچ‌گاه نمی‌تواند بر روند کلی انتخابات تأثیر چندانی‌ گذارد بنابر این، تعویض‌ها در وزارت کشور نمی‌تواند به این موضوع ارتباط داشته باشد. 

وی ضمن یادآوری تجربه انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری و اعتراض کروبی افزود: در آن زمان با این که انتخابات در دست دولت خاتمی بود، نتوانست نظارت کافی را بر بدنه انتخابات داشته باشد و حال که تمامی مراحل اعم از اجرا، نظارت و بازرسی در دست یک جریان خاص قرار دارد این نگرانی و دغدغه‌ها دو چندان می‌شود. 

قابل در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: نگرانی‌ ما زمانی بیشتر می‌شود که بدنه انتخابات به دور از چشم بالادستی‌ها تخلف‌هایی انجام می‌دهند. این موضوع در بحث نظارت بر انتخابات جای می‌گیرد که باید با دقت و بررسی بیشتری آن را حل کرد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین