کد خبر: ۵۱۳۰۶
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۳۸۵ - ۱۳:۴۶

بیطرف؛ رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان

آفتاب‌‌نیوز : بیطرف که از اعضای هیات مؤسس جبهه مشارکت است، در یکسال اخیر در شورای راهبردی ستاد انتخاباتی این حزب عضویت داشته است. بیطرف از اعضای هسته اصلی تسخیر سفارت آمریکا در سال 58 است که از آن زمان با چهره هایی چون «محسن میردامادی» دبیر کل کنونی جبهه مشارکت آشنایی و همکاری داشته است.

با این حال،حضور بیطرف در میان مؤسسان جبهه مشارکت به معنای رابطه ضعیف وی با دیگر طیفهای جریان اصلاحات نیست. 

در این زمینه، اطلاعات خبرنگار آفتاب حکایت از آن دارد که بیطرف علاوه بر اینکه بعنوان وزیر نیرو با «سید محمد خاتمی» رییس جمهوری پیشین و رییس شورای مرکزی کنونی مجمع روحانیون مبارز ارتباط مناسبی دارد، با «مهدی کروبی» دبیر کل حزب اعتماد ملی هم جلسات ادواری خصوصی داشته و حتی برخی انتقادات خود از پاره ای رویکردهای جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب در سال‌های گذشته را به کروبی منتقل می کرده است. 

همین موقعیت باعث شده تا شانس او نسبت به گزینه های مطرح دیگری چون «مرتضی حاجی» رییس انجمن اصلاحات، «عبدالواحد موسوی لاری» عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز و «مرتضی مبلغ» عضو دفتر سیاسی جبهه مشارکت بیشتر باشد. 

فعالان سیاسی اصلاح طلب انتظار دارند با این انتخاب و نیز جلسه شنبه شب نمایندگان احزاب اصلاح طلب با کروبی، او و حزب اعتماد ملی را با ائتلاف اصلاح طلبان همراه سازند و یا دست کم فهرست این حزب کمترین تفاوت را با لیست جبهه اصلاحات داشته باشد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین