کد خبر: ۵۱۳۱۹۱
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸

اشرف بروجردی: نسل جدید حق دارد برای تحقق خواسته‌هایش تقاضای رفراندوم دهد

اشرف بروجردی گفت: وقتی نسل عوض می شود آن نسل حق دارد برای تحقق خواسته‌های خود تقاضای برگزاری رفراندوم داشته باشد و نظر خود را به رأی بگذارد.
آفتاب‌‌نیوز :
اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با بیان اینکه اگر مبنا بر اساس رای مردم باشد رئیس‌جمهوری برای سخن گفتن از جانب مردم محق‌تر است گفت: «مردم در ایام انتخابات با قاطعیت پای صندوق‌های رأی می آیند و فردی را انتخاب می‌کنند بنابراین طبیعی است که فرد منتخب می تواند بلندگوی مردم باشد.»

بروجردی گفت: «کسی می تواند سخنگوی مردم باشد که اقبال عمومی به او وجود دارد. در مقابل نیز کسانی می توانند مدعی باشند صدای مردم هستند که این مساله به محک آزمایش گذاشته شود؛ بنابراین باید مشخص شود کسانی که می گویند صدای مردم هستند بر چه مبنایی نمایندگی خود را از جانب مردم اعلام می‌کنند.»

او تصریح کرد: «اگر مردم را طیف خاصی لحاظ کنیم آن زمان هر کس می تواند ادعا کند صدای مردم است، اما بحث بر سر این است که آیا آن آرا، آرای عامه مردم است یا نه. طبیعتا کسی می‌تواند ادعا کند که مورد توجه مردم است که این مساله در بوته آزمایش ثابت شده باشد.»

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی همچنین با اشاره به پیشنهاد حسن روحانی برای برگزاری همه‌پرسی گفت: «در هر دوره و بازه زمانی که معضل و مشکلی به وجود می‌آید می توان از ابزار رفراندوم که در قانون پیش‌بینی شده استفاده کرد. وقتی نسل عوض می شود آن نسل حق دارد برای تحقق خواسته‌های خود تقاضای برگزاری رفراندوم داشته باشد و نظر خود را به رأی بگذارد؛ به همین دلیل بود که آقای روحانی هم پیشنهاد برگزاری همه‌پرسی را در روز 22 بهمن‌ماه مطرح کردند.»

منبع: اعتمادآنلاین
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین